A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,10 pontos csökkenéssel, 17 445,02 ponton nyitott hétfőn.
Olvass tovább »Ezen a héten történt
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) forgalma a héten csökkent az előző hetihez képest, a vezető részvények ára vegyesen változott, a BUX kissé emelkedett.
Olvass tovább »Tőzsdezárás: a BUX nem tudta követni a pozitív nemzetközi hangulatot
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 59,26 pontos, 0,34 százalékos csökkenéssel, 17 445,12 ponton zárt pénteken.
Olvass tovább »BUX: 17 445,12 pont, -0,34 százalék záráskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 59,26 pontos, 0,34 százalékos csökkenéssel, 17 445,12 ponton zárt pénteken.
Olvass tovább »Nagygyűlést szerveznek az INA szakszervezetei Zágrábban
Nyílt levélben hívta meg az INA hat szakszervezete Zoran Milanovic miniszterelnököt egy hétfőre szervezett zágrábi nagygyűlésre, ahol az ország és a dolgozók érdekeit akarják megvédeni – írta a Jutarnji List horvát napilap pénteken.
Olvass tovább »BUX: 17 504,38 pont, -0,46 százalék záráskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 81,41 pontos, 0,46 százalékos csökkenéssel, 17 504,38 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »Újra 4000 forint alá esett az OTP!
Az MVM és a Mol nem kötelező érvényű ajánlatot tett a szlovák villamosművek 66 százalékára
Az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. és a Mol Csoport tagja, a Slovnaft a.s. november 19-én közös, nem kötelező érvényű ajánlatot tett a Slovenské Elektrárne, a szlovák villamosművek 66 százalékos, az olasz ENEL SpA. energetikai cég tulajdonában lévő részvénycsomagjának megvásárlására.
Olvass tovább »Reggeli elemzés – RC
Az svájci jegybank biztosította a piacot, hogy 3 évig, de legalább az EKB laza monetáris politikájáig fenn kívánja tartani – meg is védi – az 1,2-es alsó árfolyamsávot az euróval szemben.
Olvass tovább »Piacmozgató hírek érkeznek a MOL-tól
BUX: 17 450,39 pont, +0,01 százalék a nyitáskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,89 pontos emelkedéssel, 17 450,39 ponton nyitott szerdán.
Olvass tovább »Tőzsde: Reggeli elemzés – RC
A Bank of Japan a várakozásoknak megfelelően 0%-on hagyta az irányadó kamatot, valamint megerősítette a piacot, hogy fenntartja a masszív expanziós monetáris politikát.
Olvass tovább »BUX: 17 449,50 pont, +0,80 százalék záráskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 139,11 pontos, 0,80 százalékos emelkedéssel, 17 449,50 ponton zárt kedden.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2014 Q3: PannErgy: nőtt az árbevétel, csökkent a veszteség az első háromnegyed évben
A PannErgy Nyrt. konszolidált árbevétele 1 milliárd 558 millió forintot ért el az első háromnegyed évben, ez a tavalyi első kilenc hónap 625 millió forintos értékének több mint kétszerese; a növekedés elsődleges oka a Miskolci Geotermikus Projekt hőértékesítése, amely egymilliárd ...
Olvass tovább »A Richter partnere vásárolta fel az Allergant, felmerülhet a Richter bekebelezése is.
BUX: 17 310,39 pont, stagnálás a nyitáskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 17 310,39 ponton nyitott kedden.
Olvass tovább »Heti tőzsde összefoglaló: Növekvő forgalom mellett emelkedett a BUX a héten
A BÉT-en az előző hetihez képest mintegy 20 százalékkal növekvő forgalomban, az árak is emelkedtek.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2014 Q3: A pénzügyi veszteségek miatt veszteséges a Business Telecom
A Business Telecom Távközlési Nyrt. (BTel) 429,443 millió forint adózás utáni veszteséget szenvedett el az idei év első háromnegyed évében, szemben a tavaly év végi 587,708 millió forintos nyereséggel, miközben üzemi eredménye a tavaly év véginél valamivel magasabb, 594,631 millió ...
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2014 Q3:FHB csoport: 7,2 milliárd forint veszteség a harmadik negyedévben
Az FHB csoport az idei harmadik negyedévben 7,2 milliárd forint, az első kilenc hónapban 9,6 milliárd forint konszolidált adózás utáni veszteséget könyvelt el – közölte a bank a BÉT honlapján pénteken.
Olvass tovább »BÉT – Kiveszik a BTel részvényeit a BUX és a BUMIX indexből
Kikerülnek a Business Telecom (BTel) részvényei a BUX és a BUMIX indexből november 21-én, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezérigazgatója az index bizottság javaslatára azért döntött így, mert a társaság sorozatosan megszegte a tájékoztatási kötelezettségeit – közölte a BÉT pénteken a ...
Olvass tovább »OTP: nőtt a jelzáloghitelek iránti kereslet
AZ OTP-nél nőtt a jelzáloghitelek iránti kereslet, az idei harmadik negyedévben már 42 százalékkal nőttek az új magyarországi folyósítások a tavalyi év azonos időszakához képest – mondta Bencsik László, a bankcsoport vezérigazgató-helyettese az OTP Bank pénteki sajtótájékoztatóján.
Olvass tovább »Többet érhet a PannErgy, ötödével is emelkedhet!
Gyorsjelentés 2014 Q3: Felemásra sikerült az OTP gyorsjelentése
Gyorsjelentés: OTP csoport: 34,097 milliárd forint adózott nyereség a harmadik negyedévben
Az OTP csoport 34,097 milliárd forint konszolidált adózott nyereséget ért el az idei harmadik negyedévben, ami több mint háromszorosa (213 százalékos növekedés) az előző év azonos időszakinak, és némileg meghaladja az elemzői várakozásokat.
Olvass tovább »BTel: egy szerződés pénzügyi teljesítésének átfutási ideje miatt állt le a szolgáltatás
A Business Telekom Nyrt. (BTel) szolgáltatása az annak alapjául szolgáló szerződés módosításának és pénzügyi teljesítésének átfutási ideje miatt állt le – közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtök este.
Olvass tovább »BUX: 17 456,56 pont, +0,11 százalék záráskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 18,97 pontos, 0,11 százalékos emelkedéssel, 17 456,56 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »Nem lesz túl jó negyedéve az OTP-nek
Gyorsjelentés: Csökkent a Rába bevétele és eredménye
Az első háromnegyed évben 2,4 százalékkal, 33,9 milliárd forintra csökkent a Rába Járműipari Holding Nyrt. konszolidált árbevétele, míg a 2,13 milliárdos EBITDA (kamatfizetés, adózás és amortizáció előtti eredmény) 47,6 százalékkal maradt el az előző év első kilenc hónapjában elérttől.
Olvass tovább »Valami nagy gáz lehet a BTel körül
Megindul a kitermelés a Mol kurdisztáni Akri-Bijeel blokkjában
Az év végén megindul a kitermelés a Mol Nyrt. 100 százalékos tulajdonú leányvállalata, a Mol Kalegran kurdisztáni, Akri-Bijeel blokkjában elhelyezkedő Bijell-1 kúton – jelentette be Alexander Dodds, a Mol-csoport kutatás-kitermelési ügyvezető igazgatója Erbilben.
Olvass tovább »Gyorsjelentés: Masterplast: növekvő árbevétel és adózott eredmény
A Masterplast Nyrt. adózott eredménye mintegy 51 százalékkal, 1,6 millió euróra emelkedett az idei harmadik negyedévben, értékesítési árbevétele is nőtt kissé az előző év azonos időszakához képest – derül ki a Budapesti Értéktőzsde honapján szerdán közölt, a nemzetközi pénzügyi szabványok ...
Olvass tovább »Hitelszerződést írt alá a PannErgy Nyrt. két leányvállalata a győri geotermikus beruházásra
A PannErgy Nyrt. két leányvállalata, a DD Energy Termelő és Szolgáltató Kft., valamint az Arrabona Geotermia Kft. 18 millió eurós (mintegy 5,5 milliárd forint) hitelmegállapodást kötött a Magyar Export-Import Bank Zrt.-vel (Eximbank) a Győr térségében megvalósuló geotermikus beruházások hátralevő szakaszainak ...
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2014 III: Nőtt a TVK eredménye
Jelentősen nőtt a Mol-csoporthoz tartozó Tiszaújvárosi Vegyi Kombinát Nyrt. eredménye az év első kilenc hónapjában – közölte a társaság az MTI-vel csütörtökön.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2014 Q3: Rekord negyedévet zárt a MOL
Gyorsjelentés 2014 Q3: Fejleszt a Magyar Telekom, ezért nem fizet osztalékot
Éves nyerségét fejlesztési beruházásokra forgatja vissza, ezért az idén már a második éve nem fizet osztalékot a Magyar Telekom – mondta Szabó János, a Magyar Telekom gazdasági vezérigazgató-helyettese csütörtökön Budapesten sajtóbeszélgetésen.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2014 Q3: Richter: 5-6 százalékos bevételcsökkenés lehet az idén
A Richter Gedeon Nyrt. 5 és 6 százalék közötti árbevétel-csökkenéssel számol 2014-ben euróban számítva, míg az előző negyedévben még 7 százalékos csökkenést vártak.
Olvass tovább »
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
