Feed Subscription

Végtörlesztés – Devizahitel – Forintosítás,Végtörlesztés,Devizahitel,Forintosítás,

Devizahitelek – Bajnai: a kormány számoljon el a bankadóval!

Bajnai Gordon arra szólította fel a kormányt, számoljon el azzal az 500 milliárd forinttal, amit a devizahitelesek érdekeire hivatkozva vett el eddig a bankoktól. Az Együtt-PM szövetség vezetője emellett adóalkotmány bevezetését ígérte, amely évente csak egyszer engedne változhatni az adójogszabályokon.

Olvass tovább »

Varga augusztus végéig adott haladékot a bankoknak

Varga Mihály ma rádiós interjúban nyilatkozott a devizahiteles mentőcsomagról, ami a bankok számára több százmilliárdos, az OTP számára akár százmilliárdos összesített eredménykiesést hozhat. Varga augusztus végéig adott haladékot a bankoknak, hogy saját javaslattal álljanak elő.

Olvass tovább »

Devizahitelek – Rogán: banktámogatási programot javasol Bajnai

Banktámogatási programnak nevezte a Fidesz frakcióvezetője a Bajnai Gordon vezette Együtt-PM szövetségnek azt a javaslatát, hogy a banki különadóból írják le az árfolyamgátban részt vevők gyűjtőszámlán halmozódó tartozásának egy részét. Rogán Antal szerint a volt miniszterelnök ismét a bankoknak akar ...

Olvass tovább »

Nem lesz devizaalapú lakáshitel?

A devizahitelesek mentésével kapcsolatos kérdések megoldását elhalasztották a mai kormányülésen, azonban Varga Mihály hozzátette – nem lesz a jövőben devizaalapú lakáshitel. Csányi Sándor ma felfedte lapjait, korábban is tervezte már az OTP részvények eladását.

Olvass tovább »

Devizahitelek – Jobbik: fizessenek a bankok!

A Jobbik frakcióvezető-helyettese szerint azoknak a bankoknak kellene fizetniük a devizahitelesek ügyében, amelyek részt vettek „az évszázad átverésében”, és a hitelek felvételkori árfolyamon történő forintosítását javasolja.

Olvass tovább »

Lassú folyamat lesz a devizahitelesek mentése

Orbán Viktor reggeli interjújából kiderül, legalább egy évet vesz majd igénybe a devizahitelesek problémáinak kezelése, a két napja folyamatos esésben lévő OTP árfolyamában a bejelentés hatására ma fellélegzés jöhet. Ma kezdődik a G20-ak kétnapos ülése.

Olvass tovább »

Ma is az OTP vezeti az esést

Gyengén kezdett az OTP, a devizahiteles mentőcsomaggal kapcsolatos újabb részletek megjelenése következtében a legrosszabban teljesítő papírrá lépett elő. Délután érkezik a Microsoft, az IBM és a Google gyorsjelentése, Európából a Nokia publikálja negyedéves számait.

Olvass tovább »

Navracsics ötlete elijesztheti a befektetőket

A kormány devizahiteleseket mentő programjának ötletére negatívan reagált a piac. A pozitív nemzetközi hangulatban az OTP már 2%-ot esett, és a forint is gyengült az euróval szemben. Őszig félelemben tarthatja az intézkedés a magyar bankszektor szereplőit, és a befektetőket is.

Olvass tovább »

Jogszabály-módosítás jön a devizahitelesek érdekében

Jogszabály-módosítást kezdeményezne a devizahitelesek megsegítése érdekében Navracsics Tibor, ami negatívumként érintheti a bankszektort, többek közt az OTP árfolyamát is. Délután beszél Ben Bernanke, amerikai jegybankelnök a Fed monetáris politikájának alakulásáról.

Olvass tovább »

Scroll To Top