A Fidesz szóvivője szerint egyre több jel utal arra, hogy „a Gyurcsány-Bajnai-kormányok állításukkal ellentétben nagyon is jól tudták, hogy milyen veszélybe sodorják a családokat, amikor a devizahiteleket felpörgették”.
Olvass tovább »Árfolyamgát – PSZÁF: június végéig az érintettek 38 százaléka élt a lehetőséggel
Június végéig a jogosultak mintegy 38 százaléka lépett be az árfolyamgát-rendszerbe – tette közzé a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a honlapján.
Olvass tovább »Devizahitelek – Bajnai: a kormány számoljon el a bankadóval!
Bajnai Gordon arra szólította fel a kormányt, számoljon el azzal az 500 milliárd forinttal, amit a devizahitelesek érdekeire hivatkozva vett el eddig a bankoktól. Az Együtt-PM szövetség vezetője emellett adóalkotmány bevezetését ígérte, amely évente csak egyszer engedne változhatni az adójogszabályokon.
Olvass tovább »Devizahitelek – Nyílt tárgyalásra hívja Varga Mihályt az MSZP
Az MSZP nyílt tárgyalásra hívja Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert a devizahitelesek ügyében, mert az ellenzéki párt úgy érzi, a kabinet nem képes egyedül megbirkózni a problémával.
Olvass tovább »Varga augusztus végéig adott haladékot a bankoknak
Varga Mihály ma rádiós interjúban nyilatkozott a devizahiteles mentőcsomagról, ami a bankok számára több százmilliárdos, az OTP számára akár százmilliárdos összesített eredménykiesést hozhat. Varga augusztus végéig adott haladékot a bankoknak, hogy saját javaslattal álljanak elő.
Olvass tovább »Devizahitelek – Varga Mihály: a hitelek forintosítása lehet a megoldá
A jelzálog alapú devizahitelek valamilyen módon történő forintosításával segítheti a kormány a devizahiteleseket – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter csütörtökön a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Olvass tovább »Devizahitelek – Jobbik: a Fidesz ne csak „udvari szervezeteivel” tárgyaljon
A Jobbik „vérlázítónak” tartja, hogy a Fidesz kormány „jellemzően udvari szervezeteivel ül asztalhoz”, és nem hajlandó konzultálni a hitelkárosultak legszélesebb körét képviselő, mintegy húsz civil szervezetből álló szövetséggel, az Otthonvédelmi Tanáccsal.
Olvass tovább »Devizahitelek – Raiffeisen: fontos a bankok egészséges működése
Egy egészséges nemzetgazdasághoz egészséges bankokra van szükség – mondta Karl Sevelda, a Raiffeisen Bank International (RBI) vezérigazgatója hétfőn egy osztrák lapnak.
Olvass tovább »Külföldi sajtó Magyarországról – A Financial Times és a Neue Zürcher Zeitung a devizahitelesekről
A devizahitelesek megsegítésének újabb kormányzati terveiről közölt írást a Financial Times és a Neue Zürcher Zeitung (NZZ) pénteken.
Olvass tovább »Devizahitelek – Rogán: banktámogatási programot javasol Bajnai
Banktámogatási programnak nevezte a Fidesz frakcióvezetője a Bajnai Gordon vezette Együtt-PM szövetségnek azt a javaslatát, hogy a banki különadóból írják le az árfolyamgátban részt vevők gyűjtőszámlán halmozódó tartozásának egy részét. Rogán Antal szerint a volt miniszterelnök ismét a bankoknak akar ...
Olvass tovább »Devizahitelek – Bajnai: a devizahitelesek érdekében használják fel a bankadót!
Az Együtt-PM szövetség azt javasolja, hogy a banki különadóból írják le az árfolyamgátban részt vevők gyűjtőszámlán halmozódó tartozásának egy részét.
Olvass tovább »Varga: a lehető leghamarabb kell lezárni a devizahitelek kérdését
Arra kell törekedni, hogy a lehető legkorábbi időpontban le lehessen zárni a devizaalapú lakáscélú jelzáloghitel kivezetésének kérdését – mondta a nemzetgazdasági miniszter a Portfolio.hu-nak.
Olvass tovább »Sok a tisztázatlan kérdés a devizahitelesekkel kapcsolatban
A forint és az OTP árfolyamában is nyomot hagy a kormányon belüli megosztottság, a devizahitelesek kérdésével kapcsolatban. Komoly vitát szülhet a QE3 kivezetése a jövő szerdai Fed ülésen, az EUR/USD kurzusában már látszik ennek hatása, jelentős dollárgyengülés látható.
Olvass tovább »Devizahitelek – Orbán: ki kell vezetni a lakáscélú devizahitel intézményét
A kormány tárgyalási mandátumot adott Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek, ez arról szól, hogy ki kell vezetni a lakáscélú devizahitel intézményét a magyar pénzügyi rendszerből – mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Olvass tovább »Devizahitelek – Vágó Gábor: nem félmegoldások kellenek
Lépéskényszerben van a kormány, hogy rendezze a devizahitelesek ügyét, és nem alkalmazhat félmegoldásokat – mondta Vágó Gábor független parlamenti képviselő, az LMP politikusa szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Olvass tovább »Devizahitelek – MSZP: a kormány nem állt elő megoldással
Az MSZP szerint a kormány továbbra sem kínált megoldást a bajba jutott devizahiteleseknek.
Olvass tovább »Nem lesz devizaalapú lakáshitel?
A devizahitelesek mentésével kapcsolatos kérdések megoldását elhalasztották a mai kormányülésen, azonban Varga Mihály hozzátette – nem lesz a jövőben devizaalapú lakáshitel. Csányi Sándor ma felfedte lapjait, korábban is tervezte már az OTP részvények eladását.
Olvass tovább »Devizahitelek – Együtt-PM: a törlesztőrészletek a kormány „ámokfutása miatt szálltak el”
Az Együtt-PM Szövetség álláspontja szerint a devizahitelek törlesztőrészletei a kormány „ámokfutása miatt szálltak el”.
Olvass tovább »Devizahitelek – Varga: ki kell vezetni a lakáscélú devizaalapú jelzáloghiteleket
Tárgyalásokat kezd a hazai devizahitelezésben érintett hitel- és pénzintézetekkel a nemzetgazdasági miniszter. Varga Mihály szerdán az MTI-vel közölte: a kormány szerint „az időbeni és teherviselési szempontokat is figyelembe véve” ki kell vezetni a hazai hitelpiacról a lakáscélú devizaalapú jelzáloghiteleket.
Olvass tovább »Devizahitelek – A Fidesz támogatja a hitelesek újbóli megsegítését
A Fidesz három év után sem engedi el a devizahitelesek kezét, így bármilyen döntés is születik a megsegítésükről a kabinet ülésén, a kormánypárt azt támogatni fogja – közölte Selmeczi Gabriella szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Olvass tovább »Ma beszélhet Csányi Sándor a tömeges részvényeladásairól
Ma érkezhet Csányi Sándor bejelentése, melyben kifejtheti, hogy mi indokolta az elmúlt napok tömeges részvényeladásait és az OTP kurzusának reakcióit. A mai kormányülésen, a devizahitelesek mentésének kérdésében két lehetséges megoldás kerül terítékre.
Olvass tovább »Kormányülés: napirenden a devizahitelek ügye és a demográfiai program
A devizahitel-szerződések módosításának lehetőségeiről és a demográfiai programról is tárgyal mai ülésén a kormány.
Olvass tovább »Külföldi sajtó Magyarországról – A Der Standard a devizahitelesek megsegítéséről
A magyar kormánynak a devizahitelesek megsegítésére vonatkozó újabb terveiről írt a Der Standard.
Olvass tovább »A pénzügyi jogok biztosa szerint háromoldalú egyeztetés kell a devizahitelek ügyében
A pénzügyi jogok biztosa szerint háromoldalú egyeztetés kell a devizahitelek ügyében, a kormánynak szerdai ülésén célszerű meghatározni a kereteket, és ez alapján kellene megkezdeni a háromoldalú szakmai egyeztetéseket a kormányzat, a bankok és a hitelesek képviselőinek.
Olvass tovább »Devizahitelek – Jobbik: fizessenek a bankok!
A Jobbik frakcióvezető-helyettese szerint azoknak a bankoknak kellene fizetniük a devizahitelesek ügyében, amelyek részt vettek „az évszázad átverésében”, és a hitelek felvételkori árfolyamon történő forintosítását javasolja.
Olvass tovább »OTP-részvényeket adott el a bank vezérigazgatója
OTP-részvényeket adott el a bank elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor, valamint a minősített befolyása alatt álló Bonitás Zrt. csütörtökön – tette közzé az OTP Bank Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.
Olvass tovább »Lassú folyamat lesz a devizahitelesek mentése
Orbán Viktor reggeli interjújából kiderül, legalább egy évet vesz majd igénybe a devizahitelesek problémáinak kezelése, a két napja folyamatos esésben lévő OTP árfolyamában a bejelentés hatására ma fellélegzés jöhet. Ma kezdődik a G20-ak kétnapos ülése.
Olvass tovább »Orbán Viktor interjúja a The Wall Street Journal európai kiadásában
Válságban a sztenderd gazdaságpolitika nem működik, ilyenkor célzott akciókra van szükség – mondta a miniszterelnök a The Wall Street Journal európai kiadásában pénteken megjelent interjúban.
Olvass tovább »Technikai elemzés: Heves eladásokat láthatunk az OTP piacán
A devizahitelesek mentőcsomagja kapcsán heves eladásokat láthatunk az OTP piacán, ha a támaszok sérülnek, további trenszerű és jelentős csökkenés indulhat meg a kurzusban. A következő hetekben a szokottnál óvatosabb kereskedés javasolt.
Olvass tovább »Ma is az OTP vezeti az esést
Gyengén kezdett az OTP, a devizahiteles mentőcsomaggal kapcsolatos újabb részletek megjelenése következtében a legrosszabban teljesítő papírrá lépett elő. Délután érkezik a Microsoft, az IBM és a Google gyorsjelentése, Európából a Nokia publikálja negyedéves számait.
Olvass tovább »Devizahitelek – KIM: jövő szerdán tárgyal a kormány a szerződésmódosítások lehetőségeiről
Jövő szerdai ülésén tárgyal a kormány a devizahitel-szerződések átírásának lehetőségeiről. A polgári törvénykönyv (Ptk.) lehetővé teszi, hogy a parlament jogszabállyal módosítsa szerződések tartalmát – közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) csütörtökön az MTI érdeklődésére.
Olvass tovább »Piaci kommentár: Újabb 1000 millárd forintot terhelhetnek a bankokra
Egyes elképzelések szerint a teljes devizahiteleken keletkezett veszteséget, mintegy 1000 milliárd forintot, a bankrendszernek kellene viselnie, ez rendkívül nagy forintgyengülést eredményezne. Már év vége előtt elindulhat a QE3 program kivezetése a piacokról.
Olvass tovább »Navracsics ötlete elijesztheti a befektetőket
A kormány devizahiteleseket mentő programjának ötletére negatívan reagált a piac. A pozitív nemzetközi hangulatban az OTP már 2%-ot esett, és a forint is gyengült az euróval szemben. Őszig félelemben tarthatja az intézkedés a magyar bankszektor szereplőit, és a befektetőket is.
Olvass tovább »Piaci kommentár: Megzuhanhat az Otp Navracsics bejelentésére
Az Otp papírjait érintheti leginkább Navracsics Tibor bejelentése, melyben a devizahitelesek szerződéseinek utólagos módosításáról kezdeményez törvényjavaslatot. A bankpapír csökkenésének ütemét még nehéz lenne megjósolni. Este A Fed szavaira érdemes figyelnünk.
Olvass tovább »Jogszabály-módosítás jön a devizahitelesek érdekében
Jogszabály-módosítást kezdeményezne a devizahitelesek megsegítése érdekében Navracsics Tibor, ami negatívumként érintheti a bankszektort, többek közt az OTP árfolyamát is. Délután beszél Ben Bernanke, amerikai jegybankelnök a Fed monetáris politikájának alakulásáról.
Olvass tovább »Devizahitelek – Tüntetésre készül a Jobbik a károsultak érdekében
Szeptemberben „minden eddiginél nagyobb” tömegtüntetést szervez a Jobbik civil szervezetekkel közösen a devizakárosultak érdekében – mondta Vona Gábor kedden, a devizahitelesek kerekasztalának ülése után.
Olvass tovább »
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
