A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 576,65 pontos, 1,70 százalékos emelkedéssel, 34 435,53 ponton zárt pénteken, ami történelmi csúcsnak számít.(MTI)
Olvass tovább »Jelentős piaci korrekció várható…
Ritkán látni olyan szép együttállást a piaci korrekció esélyére, mint a 2017.05.09 napon. Hónapok (évek) óta mindenki az összeomlást várja. Elképzelhető, hogy közel vagyunk hozzá.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2017 – OTP: erős negyedévet zárt a bank
Erős negyedévet zárt az OTP Bank, a bevételek elsősorban az alacsony kamatok miatt mérséklődtek ugyan, de a kockázati költségek nagymértékű csökkenése segítette a jelentős nyereség kialakulását – mondta Bencsik László, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese a pénzintézet pénteki sajtótájékoztatóján Budapesten.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – OTP: 8450 forintig is mehet, ha kitör, 9000 felé az út. – 2017.05.12
OTP: Hol is kezdjem? 1. Agyonvert megint minden várakozást, +25% nettó eredmény, 52,9 Mrd egy negyedév alatt. 2. Alacsony céltartalékolás. 3. Minden érdemi soron inkább javulás, mint gyengülés. Egyszóval: TETSZIK. 8450 forintig el is mehet, ha abból kitör, na akkor ...
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2017: OTP – 52,859 milliárd forint adózott nyereség az első negyedévben
Az OTP Bankcsoport 52,859 milliárd forintos konszolidált adózott nyereséget ért el az első negyedévben, ami duplája az előző negyedévinek, és 54 százalékkal haladja meg az egy évvel ezelőtti 34,253 milliárd forintot – közölte a bankcsoport a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján ...
Olvass tovább »BÉT-közgyűlés – Nem fizet osztalékot a BÉT a 2016. évi eredménye után
Nem fizet osztalékot a Budapesti Értéktőzsde Zrt. (BÉT) a 2016. évi eredmény után, az éves közgyűlés a piacfejlesztési stratégia folytatása érdekében a nyereség eredménytartalékba helyezéséről döntött csütörtökön.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – MTEL: Azt várjuk, hogy megtartja a 470 forint – 2017.05.11
MTEL osztalék nélkül már ma! Ha kevesebbet esik, mint 25 forint, akkor emelkedik. Azt várjuk, hogy megtartja a 470 forint. Meglátjuk..
Olvass tovább »BÉT – Pozitív hangulatot, további emelkedést vár a tőzsdén az elemző
Továbbra is pozitív a nemzetközi befektetői hangulat, így a magyar piacon folytatódhat az emelkedés csütörtökön az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Megette a MOL az osztalékát – 2017.05.10
Megette a MOL az osztalékát. Volt egy pillanat, amikor a teljes 625 forint megmaradt, miután lehullott ma reggelre az osztalék. Ezt a papírt szeretik a legjobban, csak veszik, viszik. 22000 forint fölé lépve érjük el a magyar állam beszerzési árfolyamszintjét.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – Szakértő: vették a régióban a bankrészvényeket
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 665,32 pontos, 2,03 százalékos emelkedéssel, 33 509,99 ponton zárt kedden.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2017: Izgalmasnak ígérkeznek az Otp első negyedéves számai
Péntek hajnalban érkeznek az OTP első negyedéves számai, amely izgalmasnak ígérkezik. 130 mrd forint várható a nettó kamatbevételi soron a Concorde Értékpapír Zrt. szerint. Ez a szám nagyjából megegyezik a tavalyi év azonos időszakával.
Olvass tovább »Milyen meglepetést tartogatnak a hazai vezető részvények és a Fitch a hétre?
A héten érdemes lesz kiemelt figyelmet fordítani a hazai piacra: a Magyar Telekomból és a Molból is kiárazódik az osztalék, az Otp, a Richter és a Magyar Telekom közli negyedéves számait, mondta el Kiss Tamás, az Equilor Befektetési Zrt. Private ...
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – MOL: ma már a 625 forint osztalék nélkül forog – 2017.05.09
MOL: ma már a 625 forint osztalék nélkül forog, ne tessék megijedni az eséstől, akinek tegnapról mára volt/van, az megkapja hamarosan az osztalékot, részvényenként 625 forintot. 22000 forint feletti zárás! Bejött a MOL vezérkarnak a jó gyorsjelentés időbeni egybevetése a ...
Olvass tovább »Hitelminősítés – Javította az FHB osztályzatait a Moody’s
Felminősítette az FHB bank több osztályzatát hétfőn a Moody’s Investors Service, elsősorban azzal indokolva a lépést, hogy szorosabbá vált az FHB integrációja a magyarországi takarékszövetkezeti szektoron belül.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2017: A Richter nyeresége 70 százalékkal ugrott az első negyedévben
Az elemzői várakozásokat meghaladó eredményeket közölt a Richter Gedeon Nyrt. kedden, a gyógyszeripari vállalat nettó nyeresége 19,79 milliárd forint volt 2017 első negyedévében, 70,6 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakáét.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2017: Több mint ötödével nőtt a Graphisoft Park első negyedéves profitja
Az egy évvel korábbit 200 ezer euróval meghaladó, 1 millió euró nettó nyereséget ért el az első negyedévben a Graphisoft Park SE – közölte az ingatlanfejlesztő európai részvénytársaság hétfőn, a BÉT honlapján közzétett üzleti jelentésében.
Olvass tovább »Tőzsdezárás: a BÉT a nyugat-európai hangulattal együtt haladt
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 574,19 pontos, 1,78 százalékos emelkedéssel, 32 864,04 ponton zárt pénteken.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2017 – Várakozáson felül teljesített a Mol az első negyedévben
A Mol-csoport 178 milliárd forint tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el az idei első negyedévben, ami 24 százalékkal magasabb az előző év azonos időszakában elért 143,4 milliárd forintnál – derül ki a Budapesti Értéktőzsde honlapján pénteken ...
Olvass tovább »Elemzők: a Mol húzhatja a kereskedést
A Mol kedvező gyorsjelentése miatt emelkedésre számítanak pénteken a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az MTI-nek nyilatkozó piaci szakértők.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – A Mol húzta a kereskedést
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 212,13 pontos, 0,66 százalékos emelkedéssel, 32 289,85 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – A MOL holnap jelent. Nagyon erős EBIDTA és nettó profit érkezhet – 2017.05.04
A MOL holnap jelent. Nagyon erős EBIDTA és nettó profit érkezhet (160 Mrd és 74 Mrd). Hétfőn pedig utolsó kereskedési nap a 625 forintos osztalékkal.
Olvass tovább »OTP Csoport: újabb akvizíció Horvátországban
Az OTP Banké lett a horvátországi Splitska Banka; az OTP Bank horvátországi leánybankja, az OTP Banka Hrvatska és a Société Générale Csoport közötti adásvételi szerződés alapján a tranzakció pénzügyi részét hétfőn zárták le – közölte az OTP Bank Nyrt. a ...
Olvass tovább »Szakértő: főként az OTP és a Richter húzta le a BUX-ot
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 824,90 pontos, 2,51 százalékos csökkenéssel, 32 077,72 ponton zárt szerdán.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – Nagyot esett a magyar tőzsde
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 824,90 pontos, 2,51 százalékos csökkenéssel, 32 077,72 ponton zárt szerdán.
Olvass tovább »A MOL-ban van most a legnagyobb sztori a BÉT-en
Az április a közgyűlések hónapja a magyar tőzsdén, de ez a tény általában nem szokott meglepetést okozni. A MOL mégis tartogatott sztorit mostanra, a cég bejelentette, hogy szétdarabolja a részvényeit, miután a korábbi névérték nyolcadát éri majd a papír.
Olvass tovább »Fidelity: A magas hozam dimenziói
Brexit és Trump, Fed és Kína, a politikai diszfunkció rendesen felkavarta a piacokat, köztük a magas hozamú alapok alakulását is, de a fentiek mellett más dimenziók is meghatározóak voltak a Fidelity szakértői szerint. A nemteljesítés és a szórás is befolyásolta ...
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Jön a ma esti FED kamatdöntés – 2017.05.03
Jön a ma esti FED kamatdöntés, aminek eredményeként szinte biztosra veszi a piac a legkésőbb júniusi kamatemelést, az elemzők többsége ma már szóbeli utalásra számít, de emelésre még nem.
Olvass tovább »Csökkent a forgalom áprilisban a BÉT-en
Csökkent a forgalom a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) áprilisban, a befektetők a márciusinál 21,0 százalékkal alacsonyabb értékben kötöttek üzleteket – közölte a BÉT kedden az MTI-vel.
Olvass tovább »A MOL is követheti a régiós olajcégeket: megindulhat az árfolyam emelkedés
A MOL az év első négy hónapjában alulteljesítő volt. Köszönhető volt ez annak, hogy a CEZ tervezte a részvények eladását. Mára ez a tranzakció realizálódott, így ez a fajta a kockázat megszűnt. Ennek hatására várhatóan a MOL árfolyama, a versenytársakéhoz ...
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Pénteken MOL gyors, jövő hétfőn utolsó nap a MOL osztalékkal – 2017.05.02
Pénteken MOL gyors, jövő hétfőn utolsó nap a MOL osztalékkal, nagyon optimista kép. OTP, MTEL 200 naposon megér egy próbálkozást felfelé, ha nem működik, STOP!, el kell hajítani.
Olvass tovább »Csökkenő forgalomban stagnált a BUX a héten
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 32 956,30 ponton zárt pénteken, az előző hetinél 1,28 ponttal magasabban, gyakorlatilag az előző heti értékkel megegyezően.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Jó hír MTEL: Nincs ok a DIGI parára – 2017.04.28
Jó hír MTEL: DIGI anyagaiból az olvasható, hogy 2018-ban vagy később léphet csak piacra Magyarországon. Nincs ok a DIGI parára..
Olvass tovább »Tőzsde – nem volt túl jó hangulat a piacokon
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 239,31 pontos, 0,72 százalékos csökkenéssel, 32 959,62 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Megjött az ijesztés tegnap a magyar tőzsdén – 2017.04.27
Megjött az ijesztés tegnap a magyar tőzsdén. Az elmúlt napok emelkedése és a 33000 pontból kitörés tegnap meghozta a korrekciót, 320 pontot esett az index. Az esés ellenére a technikai kép szép maradt, miután a 33000 pont nem sérült, jelenleg ...
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Az OTP maradt az újkori sávjában – 2017.04.26
Az OTP maradt az „újkori” sávjában, tessék figyelni a 8050 és a 8450 forintos szélső értékeket! Ha kitörne a 8450 forintból, akkor váltana emelkedőre ismét a trend. 8380 forint lett a tegnapi záró árfolyam, ami a sáv tetejéhez van közelebb, ...
Olvass tovább »Az Erste Bank nem fizet osztalékot
Az Erste Bank Hungary (EBH) Zrt. 2016-ra nem fizet osztalékot, 31,738 milliárd forintos nyereségével az eredménytartalékot növeli a bank kedden megtartott éves rendes közgyűlésének határozata szerint – tette közzé a hitelintézet a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Olvass tovább »
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
