Reggeli elemzés: RC – MOL: ma már a 625 forint osztalék nélkül forog – 2017.05.09

MOL: ma már a 625 forint osztalék nélkül forog, ne tessék megijedni az eséstől, akinek tegnapról mára volt/van, az megkapja hamarosan az osztalékot, részvényenként 625 forintot. 22000 forint feletti zárás! Bejött a MOL vezérkarnak a jó gyorsjelentés időbeni egybevetése a magas osztalékkal. Lokális tető, lehet még tér felfelé, ne feledjünk az osztalékkal kalkulálni.

Reggeli elemzés

Nemzetközi Értékelés
Szép reggelt, boldogságot, mezőn szökdelő virágos jókedvet, 2017. május 9. napját írjuk, 129 nap telt el az évből és még 236 nap leledzik hátra. Mi van véled tavaszi nagy takarítás? Ablak pucolás, kert, balkon rendezés, garázs seprés, lépcsőház súrolás? Máris elmenőben a jókedv. Takarító kerestetik, de nincs. Elvitte, beszippantotta e hon szorgos „gyermekeit” a sötét, kapitalista, kólaivó nyugat. Ej, de hát már mi is a része vagyunk a nagy európai népszabadságnak. Hoppá, ez nem újság, ez csak a fogalom „megette”. Rendjén van hát, hogy fogy e nemzet, külhoni magas bérek mágnes hatásaként? Nem tudom, de nem lenne jó kihalt falukat, félig telt városokat, magukat szórakoztató, itt ragadt és korosabb nemzetünk lányait, fiait látni, csak.. Mit tegyünk? Osszunk pénzt! Ha van a „nagyjainknak” mutyiba, akkor legyen a „kicsinyeinknek” tutiba. Ennyi.. Helikopterpénzt. Telibe dobáljuk vele magunkat, nő az infláció, ha tönkre megy a hazai valuta, majd lecseréljük. Legyünk már bátrak, bátraké a szerencse és a (ki)halhatatlan nemzet. Szeretem a magyart, szeretek magyar lenni, „idevéled régi kardom!” Laár András költészetéből: „Hogyha birka lennák… című műremek! „Hogyha birka lennák, ennák birkatápot, birkaólnak néznám a büdös világot. Csatakos hátsómet nem takarné gatya, fejembe kuksolne egy hülye birka agya. Mulya-nagy pofámmel egyrecsak bégetnák, csipás kis szememmal ide-oda néznák. Azt bégetnám egyre: „bee-bee-bee-bee-bee-bee” Értelme nem vóna, de legalébb rímelne.” Oké, legyen Világbéka!: „Két szőke nő beszélget: – Nálatok sincs melegvíz? – De van, csak nálunk hideg!” Semleges
Legyen most már komoly a szó. Mi történt Amerikában? Egy akkora semmi, hogy a DOW 21000 pontos értékében kifejezve +0,03%, vagyis 5 pont. Végül is, ez sem rossz.. +
Német, francia index mínuszban zárt, de ezek sem voltak megrázók. Macron győzelme mindenképpen jó hír a piacoknak.
Végül nem bírta az 1,1 értéket az EUR/USD devizapár és az olaj sem mozgott olajosabban felfelé, kicsit bizonytalanul árválkodik a nemzetközi piac, miután lement a nagy teher a vállakról, nincs rövidtávú nagy kockázat. Egyben Európa.
Egyszer évekkel ezelőtt azt írtam, hogy a nemzetközi rali alapjául szolgál néhány részvény teljesítménye, ilyenek az APPLE és a TESLA. Ez most is igaz. Az APPLE 150 dollár fölé tornászta magát, a TESLA pedig tartósan a 300 dolláros álomszint felett jár. Ameddig ők erősek, a piacok is azok maradhatnak. ++
Magyar Értékelés
Az egy dolog, hogy a 200 pont feletti mínuszból végül minimális mínuszra olvadt a választás utáni „rosszkedv” vagy kijózanodás, de vannak itt monumentális történések is kérem tisztelettel. A 33000 pont árnyékában a magyar tőzsdeindex, de nem ér itt véget a sztori, ez a hét még tartogathat brutális történéseket, lássuk, hogy miért. ++
Kezdjük a Richterrel: ma hajnalban megjött az első negyedéves gyors, ami sokakat megoszt majd, de mi nagyon lelkesek vagyunk tőle, miért? 1. Gyakorlatilag a stagnáló magyar piacon kívül, minden Richter piac nagyot ment az árbevétel tekintetében. 2. Brutális, közel 20 Mrd forint nettó profit az első negyedévben, ami 70 százalékos javulás. Még a 4,4 Mrd forintos pozitív pénzügyi hatástól tisztítottan is Bruutááliis! 3. Száguld az Esmya és szerintünk a vártnak megfelelő pozitívummal hasít a Cariprazine is, nem egy csoda, de nem is csúnya. 4. Várakozáshoz képest nem fogta vissza a Richter költség oldalon a K+F (kutatás és fejlesztés), a marketing és operációs költségeit a tavalyi első negyedévhez képest. 5. Átstrukturálás alatt a Cariprazine royalty: „Továbbá, a vizsgált időszakban elért növekedéshez hozzájárult a profitmegosztásból és royalty-ból származó bevételünk elszámolási gyakorlatában – 2017. január 1-jei hatállyal – bekövetkezett változás is.” – ez nagyon nem hangzik rosszul, jót sejtet… 6. Megint nem látni csak halvány margin hatásokban a „Viking” szavait, reméljünk az idei évre is alultervezett. ++
MOL: ma már a 625 forint osztalék nélkül forog, ne tessék megijedni az eséstől, akinek tegnapról mára volt/van, az megkapja hamarosan az osztalékot, részvényenként 625 forintot. 22000 forint feletti zárás! Bejött a MOL vezérkarnak a jó gyorsjelentés időbeni egybevetése a magas osztalékkal. Lokális tető, lehet még tér felfelé, ne feledjünk az osztalékkal kalkulálni. ++
Nem ment sehova az OTP, cserében az MTEL sem ment sehova. Pedig jönnek az izgalmak, a Telekom gyengét jelenthet szerdán, pont azután (délután jelent), amikor utoljára forog a 25 forint osztalékkal. Közben az OTP részvény csak nem vitte át a 8000 forintot és vele a 200 napos mozgó átlagot, el kellene valami löket, Macron nem volt elég hozzá.

 

 

Indexek
S&P 500 2 399,38 (0,09 0,00%)
Dow Jones Ind 21 012,28 (+5,34 +0,03%)
NASDAQ Comp 6 102,66 (+1,90 +0,03%)
DAX 12 694,55 (0,00 0,00%)
NIKKEI 225 19 843,00 (-52,70 -0,26%)

 

BÉT előző záró
BUX 32 844,67
OTP 7 920
MOL 22 010
MTELEKOM 490
RICHTER 6 870

 


Kapcsolat:

www.randomcapital.hu

Tel: +36 1 501 3300
Email: info@randomcapital.hu

Scroll To Top