Csehországban tavaly csökkent a Mol Nyrt. nettó nyeresége és forgalma – közölte kedden a Cseh Sajtóiroda a magyar olajcég közleményére hivatkozva.
Olvass tovább »Meglepően reagált a tőzsde a francia elnökválasztás kimenetelére
Meglepő piaci reakciót láthattunk a francia elnökválasztás után, a Le Pen jelentette kockázatok azonban még nem múltak el teljesen. A két jelölt szöges ellentéte egymásnak, legalább is politikai programjuk szerint – foglalta össze Kovács Bálint, az Equilor elemzője.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Szégyenletesre sikeredett a magyar piac teljesítménye – 2017.04.25
Elég szégyenletesre sikeredett a magyar piac teljesítménye a tegnapi napon. Sokkal kisebb forgalom és emelkedés jellemezte a Budapesti Értéktőzsde piacát, mint a nemzetközi piacokét. Ettől függetlenül kitörtünk a 33000 pontból (amint ez várható volt), de a mai megerősítést kötelezően meg ...
Olvass tovább »Az Émász 1400, az Elmű 1500 forint osztalékot fizet részvényenként
Az Elmű részvényesei jóváhagyták az igazgatóság részvényenként 1500 forintos, az Émász részvényesei pedig az igazgatóság részvényenként 1400 forintos osztalékjavaslatát a hétfőn megtartott közgyűléseken – olvasható a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Olvass tovább »A Magyar Telekom több mint 3 milliárd forint osztalékot kap a MakTeltől
A Magyar Telekom 3,61 milliárd forint osztalékot kap macedón leányvállalatától, a Makedonski Telekomtól (MakTel) – közölte a Telekom hétfőn.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – A BUX rátapadt a 33000 pontra és ma innen indulhatunk tovább!– 2017.04.24
A magyar piac rátapadt a 33000 pontra és ma innen indulhatunk tovább! Jön a várva várt kitörés?! Ma igazán meg is van az esélye. Az európai határidős jegyzések hatalmas emelkedést mutatnak, nem maradhat ki a magyar tőzsde sem.
Olvass tovább »Emelkedésre számítanak az elemzők a tőzsdén
Jelentős emelkedés várható az európai részvénypiacokon és így a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) is hétfőn, ugyanis a befektetők pozitívan értékelik a francia elnökválasztás első fordulójának eredményét az MTI-nek nyilatkozó piaci szakértők szerint.
Olvass tovább »Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 32 969,44 ponton zárt pénteken, az előző hetinél 347,04 ponttal, 1,06 százalékkal magasabban.
Olvass tovább »Tőzsdezárás: Európa szerte vegyesen változtak az indexek
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 14,42 pontos, 0,04 százalékos emelkedéssel, 32 969,44 ponton zárt pénteken.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Szép-szép! Kitörni látszik a MOL – 2017.04.21
Szép-szép! Kitörni látszik a MOL, ha ma is a 21200 forint felett zár, akkor nagy valószínűséggel mehetünk a 22000 forintos fontos szint fölé. Miért fontos? Mert az állam bácsi 22000 forint felett (egyes vélemények szerint 22400 forinton, szerintünk 22800 forinton) ...
Olvass tovább »Osztalék: A Graphisoft Park 78 forintos osztalékot fizet részvényenként
A Graphisoft Park SE a társaság 3,061 millió euró konszolidált adózott eredménye alapján a törzsrészvényekre részvényenként 78 forint osztalékot, a dolgozói részvényekre pedig 26 forintot fizet – derül ki az ingatlanfejlesztő európai részvénytársaság csütörtökön, a BÉT honlapján közzétett közgyűlési határozatából.
Olvass tovább »A közgyűlés határozatképtelensége miatt egyelőre tőzsdén marad a Plotinus
Nem volt határozatképes a Plotinus Holding Nyrt. közgyűlése, mert nem jelent meg legalább 50 százalék +1 szavazati jogot megtestesítő részvénytulajdonos, így nem döntöttek a tőzsdéről való kivezetésről – tette közzé a társaság a BÉT hivatalos honlapján.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Pattant az OTP és elindulhat a 8300 forint felé – 2017.04.20
Kicsit pattant az OTP és talán elindulhat a 8300 forint felé, a 8050 forint ismét erős tartásként szerepelt, persze az emelkedést nem könnyíti a nemzetközi bizonytalanság. 8300-8050 forint, e kettő szűkülő szélső értéket tessék figyelni elsődlegesen. Másodlagosan a 7900-8450 forintos ...
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – A Richternek sikerült az újabb történelmi csúcs – 2017.04.19
Bezzeg a Richternek sikerült az újabb történelmi csúcs, 6870 forint lett a tegnapi záróár, illene elszaladnia a 7000 forintos ellenállásig.
Olvass tovább »Mol-INA-ügy – A svájci bíróság szerint Zágrábnak ki kell fizetnie a döntőbírósági eljárás költségeit
A svájci szövetségi bíróság szerint Zágrábnak ki kell fizetnie a döntőbírósági eljárás költségeit a Mol-INA-ügyben, annak ellenére, hogy Horvátország fellebbezett a határozat ellen – közölte az N1 horvát hírcsatorna kedden.
Olvass tovább »Heti tőzsdei összefoglaló: Emelkedett a BUX a héten
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 32 622,40 ponton zárt csütörtökön, a hét utolsó kereskedési napján, az előző hét péntekinél 22,06 ponttal, 0,07 százalékkal magasabban.
Olvass tovább »Osztalék: Megszavazta a 625 forintos részvényenkénti osztalékot a Mol közgyűlése
Megszavazta 58 milliárd forintnyi osztalék kifizetését a tavalyi eredmény után a Mol Nyrt. éves rendes közgyűlése csütörtökön. Ennek megfelelően a részvényenkénti osztalék elérheti a 625 forintot, ami 10 százalékos emelkedés az előző évi 567 forinthoz képest.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Magyar Telekom: nagy forgalom a zárószakaszban – 2017.04.13
Magyar Telekom: nagy forgalom a zárószakaszban (1,1 millió darab), de a napon belüli maximumához képest csalódást keltően alacsony záró árfolyam (493 forintos maximum, 489 forintos zárás).
Olvass tovább »Osztalék: Az OTP 190 forint osztalékot fizet a részvényeseknek
Az OTP Bank részvényenként 190 forint osztalékot fizet a részvényeseknek a hitelintézet 2016-os teljesítménye alapján a szerdai éves rendes közgyűlés döntése értelmében.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – És a Richter. Csak eljött a kaszás érte – 2017.04.12
És a Richter. Csak eljött a „kaszás” érte. Ami letört, az letört. Lehet bizakodni, de letört. 6695 forintos kitörési pont elesett és tegnap 6588 forinton zárta a napot. Ez egy tényleg bosszantó részvény a technika szempontjából, itt található a legtöbb ...
Olvass tovább »Tőzsdezárás: az OTP és a Richter húzta vissza az indexet
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 269,15 pontos, 0,83 százalékos csökkenéssel, 32 199,15 ponton zárt kedden.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Bezzeg a MOL! Semmi nem állíthatja meg – 2017.04.11
Bezzeg a MOL! Semmi nem állíthatja meg, biztosan robog a 21000 forint felé, tegnap a napi csúcson és a 21000 forint közelében zárt, 20910 forinton.
Olvass tovább »Tőzsdezárás: folytatódott a Mol pozitív szériája
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 132,04 pontos, 0,41 százalékos csökkenéssel, 32 468,30 ponton zárt hétfőn.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – 32600 pont, közepén a 32000-33000 pontos sávnak – 2017.04.10
32600 pont, közepén a 32000-33000 pontos sávnak. Gyakorlatilag berendezkedtünk ide, nincs is ezzel semmi baj, lekövetjük a nemzetközi mozdulatlanságot. Kitörés bármelyik irányban valószínűleg a nemzetközi trenddel összhangban lehetne.
Olvass tovább »Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 32 600,34 ponton zárt pénteken, az előző hetinél 966,08 ponttal, 3,05 százalékkal magasabban.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Kell nekik a MOL. Veszik kérem – 2017.04.07
Kell nekik a MOL. Veszik kérem, dacára a 18800 forinton eladott 7,6 millió darab olcsó papírnak. Nézzük: 1. Bloomberg konszenzus a célárra: 23740 forint. 2. 625 forintos osztalék hamarosan. 3. Erősödő olajár. 4. FTSE súlynövekedés. Még biztos vannak okok, de ...
Olvass tovább »Tőzsdezárás: az OTP húzta a BUX-ot
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 148,40 pontos, 0,46 százalékos emelkedéssel, 32 553,53 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Az OTP részvénynek sikerült az elrugaszkodás – 2017.04.06
Az OTP részvénynek sikerült az elrugaszkodás, árfolyama 8200 forint fölé tudott emelkedni. 8300 forint gyenge ellenállás, 8450 forint pedig a nagy ellenállás, míg alulról továbbra is a 8000 forint és alatta a 200 napos mozgó átlag a védelmi vonalak.
Olvass tovább »Tőzsdezárás: kiemelkedően jól teljesítettek a magyar papírok
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 453,19 pontos, 1,42 százalékos emelkedéssel, 32 405,13 ponton zárt szerdán.
Olvass tovább »BÉT: a legnagyobb kihívás az új tőzsdei kibocsátások megvalósítása
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) előtt álló legnagyobb kihívás a kínálati oldal erősítése, az új tőzsdei kibocsátások megvalósítása, valamint a vállalati szektor felkészítése a sikeres tőzsdei forrásbevonásra – mondta Végh Richárd, a BÉT elnök-vezérigazgatója a Concorde nemzetközi befektetői konferenciáján szerdán. Jaksity ...
Olvass tovább »CIG Pannónia: mintegy 60 százalékkal nőtt a káresetek száma a szállítmányozási piacon
Mintegy 60 százalékkal több kárbejelentés érkezett a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt.-hez (Emabit) tavaly, mint 2015-ben, a növekedést a lopással és közlekedési balesetekkel kapcsolatos gyarapodó káresetek okozták – számolt be a társaság tapasztalatairól a szállítmányozási piac káreseteit vizsgáló ...
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Érdekes lett a MOL a tegnapi zárásban – 2017.04.05
Érdekes lett a MOL a tegnapi zárásban, a napi árfolyamsáv alján zárt és az is látszott, hogy az MSCI, FTSE átsúlyozáshoz a papírok nagy része már az előző napokban vételekre talált. Tessék ma figyelni, maradunk-e stabilan 20000 forint fölött?
Olvass tovább »Tőzsdezárás: kiemelkedően teljesített Európában a magyar tőzsde
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 163,54 pontos, 0,51 százalékos emelkedéssel, 31 951,94 ponton zárt kedden.
Olvass tovább »A Richterben volt és lehet a legnagyobb sztori továbbra is
Lezárult március, jó erős forgalmat hozott a magyar parkettre. Cinkotai Norbert, a KBC Equitas részvényelemzője volt a vendégünk a Bank Centerben. Mint elmondta, a következő időszakban is a Richter lehet a favorizált eszköz a blue chipek között, a gyorsjelentés óta ...
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Megérkezett az első nagyobb megállóhoz az OTP árfolyama – 2017.04.04
Megérkezett az első nagyobb megállóhoz az OTP árfolyama, ez az érték a 8000 forint, ez teljesült és nem volt túl szép a kereskedése, az alját 7925 forint körül fogta, innen emelkedett vissza a zárásra 8025 forintig. Ha törik a 8000 ...
Olvass tovább »Az Elmű igazgatósága részvényenként 1500, az Émászé részvényenként 1400 forintos osztalékot javasol
Az Elmű tulajdonosainak részvényenként 1500, az Émásznál pedig részvényenként 1400 forintos osztalék kifizetésére tesz javaslatot az igazgatóság a cégek áprilisban esedékes közgyűlésén, ezt a két társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján hozta nyilvánosságra hétfőn.
Olvass tovább »
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
