Kiszállt a Konzum az FHB-ból

A Konzum Befektetési Alapkezelő Zrt. kezelésében lévő Konzum PE Magántőkealap tőzsdei ügylet keretében értékesítette az FHB Jelzálogbank Nyrt.-ben lévő 5,96 százalékos részvénycsomagját – tette közzé a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. pénteken.

Olvass tovább »

Továbbra is erősek a magyar blue chipek fundamentumai

Továbbra is erősek a magyar blue chipek fundamentumai

Virág Ferencet, a Random Capital Zrt. elnök-vezérigazgatóját interjúvoltuk a BÉT-en a májusi hónap eseményeiről és a nagy hazai tőzsdei papírok teljesítményéről. A szakember szerint jó a forgalom, a befektetői kedv és a Magyar Telekom kivételével igazi gyöngyszemek a részvények.

Olvass tovább »

Majdnem 35 ezer pontnál döntött csúcsot a BUX májusban

Majdnem 35 ezer pontnál döntött csúcsot a BUX májusban

Bár lassuló bikapiaci trendről beszélhetünk, mégis a BUX index újabb történelmi csúcson, közel 35 ezer ponton is járt május közepén. Az azonnali részvénypiaci forgalom 18%-kal emelkedett az előző hónaphoz képest. Jól mennek a magyar blue chipek, a Magyar Telekom kivételével.

Olvass tovább »

Scroll To Top