Az OTP maradt az „újkori” sávjában, tessék figyelni a 8050 és a 8450 forintos szélső értékeket! Ha kitörne a 8450 forintból, akkor váltana emelkedőre ismét a trend. 8380 forint lett a tegnapi záró árfolyam, ami a sáv tetejéhez van közelebb, bízunk a csodában.
Reggeli elemzés
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| Hét közepe, szerda, foci lenne, elmarad, bútort hoznak a kisszobába, már csak három hét és megszületik Patrícia babánk, felsorolásos jó reggelt, itt a Random reggeli, amivel nem lehet jólakni! Amikor kezdtem a szakmát, volt egy „főnököm-mentorom” Jancsó Béla bácsi. 74 éves volt akkor (26 éve) és már az előző tőzsde (tehát a szocializmus előtt) környékén is tüsténkedett. Megélte az államosítást, a magántulajdon semmibevételét, a tőzsde nélküli világot. Ő mondta nekem egyszer a következőt: „Tudod Fiacskám mindent elvehetnek tőled, pénzt, paripát fegyvert! Egyetlen egy dolog, amit sosem vehetnek el, azt ami a fejedben van, amit megtanultál, amit ismersz, amivel bármikor pénzt csinálhatsz újra.” Kedves Jancsó Béla bácsi már tízen éve nincs közöttünk, ma a „szellemi tulajdon világnapján” rá emlékezem! A kor bölcsességet, tapasztalatot generál, a nálunk idősebb embereknek sokszor van akaratlanul is mélyen igaza, életük fordulatai, történései okán. „Reggel az anya ébreszti a gyerekét: – Kelj fel, fiam, az iskolába kell menned! – De mama, miért kell mennem? Utálok oda járni! – Mondj két okot, miért ne kellene menned? – Először is: az összes gyerek utál. Másodszor: a tanárok még jobban utálnak. – Ezek csak kifogások, indulj már! – Mondj két okot, miért kellene mennem! – Először is: 47 éves vagy. Másodszor: te vagy az igazgató!” | Semleges |
| Nincs megállás, két nap alatt visszapattant 21000 pont fölé a DOW 30 amerikai ipari index, ezzel megint ultra-bika a kép! (Az ultra-bika nem egy szurkolói tábor, hanem a bikapiac, tehát az emelkedés fokozása: emelkedő, emelkedőbb, ultra-bika). | +++ |
| Validált DAX kitörés a mindenkori csúcson. Mehetünk az ismeretlen felé, de kérem csak óvatosan.. | ++ |
| Amerikai személyi adó csökkentés híre, ami erős intézkedés lenne a Trump adminisztrációtól és segíthetné a gazdaság tartós növekedését. Kezdődhet az ígéretek valóra váltása, Mr. Trump belendülhet. Tetszik a befektetőknek! | ++ |
| Einhorn: „A befektetők csak az emelkedés lehetőségét látják, már azok is vásárolnak, akik eddig hitetlenek voltak. Láttunk már ilyet a múltban.. | – |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| 33519! Kérem tisztelettel elindultunk a kitörés útján. Hosszú hetek után kiléptünk a sávozásból és a 32000-33000 pontos sávot elhagyva, megindultunk a mindenkori csúcsérték felé, ami 34000 pont felett tartózkodik egy kicsivel (34326 pont). Szép, pedig hatalmas forgalom továbbra sincs, ez az egyetlen némileg aggasztó jelenség! | ++ |
| Az OTP maradt az „újkori” sávjában, tessék figyelni a 8050 és a 8450 forintos szélső értékeket! Ha kitörne a 8450 forintból, akkor váltana emelkedőre ismét a trend. 8380 forint lett a tegnapi záró árfolyam, ami a sáv tetejéhez van közelebb, bízunk a csodában. | + |
| Richter! Mindenkori csúcs, 7000 forint fölé került az árfolyam, 7140 forint lett azonnali ugrással a tegnapi záróár, nagyon erős a technikai kép! | +++ |
| A MOL osztalékfizetés korábban lesz, az utolsó osztalékkal folytatott kereskedés május 8. hétfő! Tegnap napvégén elindult a MOL árfolyama is, lokális csúcson zárta a kereskedést 21525 forinton, technikailag 22000 forint fölé kellene jutnia az árfolyamnak rövidesen! | ++ |
| Mészáros részvényrali, Konzum, Opimus megint kiakadva a napi limiten! | Semleges |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 388,61 (+14,46 +0,61%) |
| Dow Jones Ind | 20 996,12 (+232,23 +1,12%) |
| NASDAQ Comp | 6 025,49 (+41,67 +0,70%) |
| DAX | 12 467,04 (0,00 0,00%) |
| NIKKEI 225 | 19 289,43 (+210,10 +1,10%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 33 519,07 |
| OTP | 8 380 |
| MOL | 21 525 |
| MTELEKOM | 487 |
| RICHTER | 7 140 |
Kapcsolat:
Tel: +36 1 501 3300
Email: info@randomcapital.hu
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
