Iránykereséssel indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) pénteken.
Bosnyák Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek küldött kommentárjában felidézte, hogy nagyot ütöttek a Molon csütörtökön, csaknem 5 százalékot esett az olajtársaság részvényárfolyama, miután a kormány bejelentette, hogy 3 hónapra befagyasztja a hazai üzemanyagárakat 480 forintos literenkénti szinten. Ezzel lefordult az árfolyam a 2800 forintnál húzódó ellenállásról, a következő támasz 2450 forintnál található.
Az OTP emelkedéssel zárt csütörtökön, pénteken megpróbálhatja jelentősen áttörni a 18 466 forintnál lévő 50 napos mozgóátlagát. A szakértő szerint a Richter is korrigálhat a napok óta tartó lejtmenetből, és megpróbálkozhat áttörni az 50 napos mozgóátlagát, ami jelenleg 8627 forintnál van. A Magyar Telekom célba veheti a 440 forintos ellenállási szintet.
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
