Amerika ritkán volt ilyen erős a világ többi részével összehasonlítva – jelentette ki Barack Obama amerikai elnök szerdán a West Point-i katonai akadémián elmondott beszédében.
Obama szerint tévesen interpretálják a történelmet azok, akik Amerika hanyatlásáról beszélnek. A kérdés nem az, hogy az Egyesült Államok vezetni fog-e a világban, hanem az, hogyan fog vezetni. Az elnök leszögezte, hogy az izolacionizmus szóba se jöhet Amerika számára.
Az elnök hangsúlyozta, hogy a most végző évfolyam lesz az első, amelynek kadétjait nem vezénylik majd sem Irakba, sem Afganisztánba.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
