„Pattantyú” az OTP árfolyamában, vissza a lokális csúcsra, 8650 forintra. Egy grammnyit nem tud ernyedni a papír, annyira imádják, hogy széttépik, minden egyes gyengülési kísérletnél!
Olvass tovább »Tőzsde – nem mozdult sokat a BUX hétfőn, unalmas kereskedés folyt
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,61 pontos csökkenéssel, 32 854,26 ponton zárt hétfőn, a pénteki 32 855,87 pontos történelmi csúcs közelében.
Olvass tovább »Mol-INA-ügy – Visszautasította a horvát alkotmánybíróság a címére érkezett bírálatokat
Visszautasította a horvát alkotmánybíróság hétfőn azokat a horvátországi vádakat, amelyek szerint összefüggés áll fenn a testület által Ivo Sanader volt kormányfő korrupciós ügyében hozott döntése és a nemzetközi döntőbíróságnak Zágrábra nézve kedvezőtlen határozata között a Mol-INA-ügyben.
Olvass tovább »BUX: 32 854,26 ponton, a történelmi csúcs közelében zárt a tőzsde
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,61 pontos csökkenéssel, 32 854,26 ponton, a pénteki 32 855,87 pontos történelmi csúcs közelében zárt hétfőn.
Olvass tovább »Felrobbantotta az Iszlám Állam az INA szíriai lelőhelyét
Az Iszlám Állam (IÁ) terrorista szervezet Aamák nevű hírportálján közölte, valamint videofelvétellel is alátámasztotta, hogy felrobbantotta az INA horvát olajipari vállalat Hajána nevű gáz- és olajlelőhelyét a szíriai Homsz városától nem messze – írta a Vecernji List című horvát napilap ...
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Suttognak már a brókerek a 40000-45000 pontos magasságokról – 2017.01.09
Lehet, hogy unalmasan fog hangzani, de újabb mindenkori csúcs! Már 33000 pontról beszélünk. Suttognak már a brókerek a 40000-45000 pontos magasságokról. Hűha, amikor ezek a hangok is megjelennek, akkor már közeleg a vég? Na ez az, amit senki sem tudhat, ...
Olvass tovább »Heti tőzsdei összefoglaló – Minden nap csúcsot döntött a BUX a héten
Minden nap újabb és újabb történelmi csúcson zárt a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe az elmúlt héten, a BUX pénteken 32 855,87 ponton fejezte be a kereskedést. Az előző héthez képest 852,82 ponttal, 2,66 százalékkal emelkedett az értéke.
Olvass tovább »Bogsch Erik lett az év embere a Figyelő szerkesztősége szerint
Harmadik alkalommal választja meg a Figyelő hetilap szerkesztősége az Év emberét, amely címet tavaly Demján Sándor, előtte pedig Hosszú Katinka nyert el. Idén is kiosztásra került ez a díj és nem más kapta meg, mint Bogsch Erik, a Richter Gedeon ...
Olvass tovább »A Bloomberg is kiemelte a hazai részvényindex teljesítményét
A Bloomberg ma reggeli összefoglalójában külön foglalkozik a magyar részvénypiaccal, kiemelve, hogy a BUX részvényei 2010 óta a legmagasabb értékeltségen forognak. A jó teljesítményt a jó gazdasági fundamentumok hajtják – emelte ki Varga Botond, az Equilor üzletkötője.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Első helyet érdemel a Richter. A gyógyszerpapírnak is elszállt az árfolyama – 2017.01.06
Első helyet érdemel a Richter. Végre a gyógyszerpapírnak is elszállt az árfolyama. Kitört a 6234 forintból és egyből el is repült 6400 forint fölé. Idei évre ígértük a 7000 forintot 2012-ben, nagyon reméljük, hogy teljesül is. Közeledünk. Ugyanakkor viszont, rövidtávon ...
Olvass tovább »Kivonulna a tőzsdéről a Plotinus Holding
A Plotinus Holding Nyrt. részvényeinek tőzsdei kivezetését javasolja a társaság igazgatótanácsa a részvényeseknek – közölte a Plotinus a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön.
Olvass tovább »Szép nyitánya volt idén eddig a BUX-nak, az év további része is pozitív lehet
Jól indult az év a magyar részvények számára, a tegnapi napon 1,5%-ot ment felfelé a BUX Index. Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője elmondta, hogy idén minden magyar bluechip tartogat további pozitív sztorit.
Olvass tovább »Történelmi rekorddal hagyta maga mögött 2016-ot BUX-index
Szép munka! – mondhatnánk a BUX grafikonját elnézve, de emögött a magyar blue chip részvények kiváló teljesítménye áll. A decemberi emelkedés méltó állomása volt egy két éve tartó ralinak, amely során a hazai részvényindex több mint 90 százalékos erősödésen ment ...
Olvass tovább »Tőzsde – Csökkenéssel indult a kereskedés Európában
Indexcsökkenéssel indult a kereskedés csütörtökön a főbb európai értékpapírpiacokon.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Gyakorlatilag minden kitört, gyakorlatilag minden elszállt – 2017.01.05
Hihetetlen, de mégis igaz. Tovább fel, megállíthatatlanul. Gyakorlatilag minden kitört, gyakorlatilag minden elszállt, gyakorlatilag a gyakorolt forgalmasság gyakorlatával gyakorolta, a nem gyakori nagy kitörés gyakorlatát a begyakorolt magyar tőzsdei gyakorlat. (Felmentek mindenkit a mondattani helyesség elemzésétől, én is tudom a ...
Olvass tovább »Kivonul a tőzsdéről az Externet
Kivezeti törzsrészvényeit a Budapesti Értéktőzsdéről (BÉT) az Externet Telekommunikációs és Internet Szolgáltató Nyrt. a január 2-án megtartott rendkívüli közgyűlésen hozott döntés alapján.
Olvass tovább »2017 jól fest a tőzsdén, az OTP lehet a sztár
Szépen zárta az évet a magyar tőzsde, rég látott csúcsokat döntögettek a hazai bluechipek. Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. befektetési szolgáltatásokért felelős igazgatója szerint volatilisebb évre számíthatunk, a legnagyobb növekedés az OTP-ben lesz valószínűleg.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Kitörést produkál az OTP – 2017.01.04
Kitörést produkál az OTP és amennyiben megerősítést nyer a mai nap folyamán a 8400 forintból kitörés, úgy az árfolyam a 8600-8650 forintos számított értékünkig könnyen elmehet. Tegnap a kereskedés szinte egészében 8400 forint fölött tartózkodott a bankpapír, így joggal lenne ...
Olvass tovább »Mol-INA-ügy – A horvátok az elektromos művek eladásából vásárolnák vissza az INA-t
Horvátország a Horvát Elektromos Művek (HEP) 25 százalékos részvénycsomagjának eladásából vásárolná vissza az INA-t a Mol Nyrt.-től – közölte a Jutarnji List című horvát napilap kedden, hivatkozva Martina Dalic gazdasági miniszter hétfői nyilatkozatára, amely a közszolgálati televízió egyik késő esti ...
Olvass tovább »Milyen izgalmakat tartogat 2017 a tőzsdéken?
Trump beiktatása, a britek esetleges elszakadása, holland, francia, német választások és teljesen ellentétes jegybanki politikák. Számos izgalmat tartogat az idei év, mely biztosan nem múlik el nyomtalanul a tőzsdéken – mondta el Kiss Tamás, az Equilor Private Banking referense.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Kitörés gyanúsan viselkedik az MTEL – 2017.01.03
Kitörés gyanúsan viselkedik az MTEL részvénye, ami a legnagyobb forgalomú magyar tőzsdei részvényként zárta a tegnapi napot 502 forintos árfolyammal, magamögé utasítva a MOL, OTP, Richter részvényeket a forgalmi rangsorban. Ilyenre sem nagyon emlékszem. Készülődhetünk az idei osztalékrali eljövetelére is, ...
Olvass tovább »Történelmi csúcson, 32 099,05 ponton zárt a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 96 pontos, 0,30 százalékos emelkedéssel, 32 099,05 ponton zárt hétfőn, ami történelmi csúcsnak számít.
Olvass tovább »Rekordokkal zárta az évet a Budapesti Értéktőzsde
Az év utolsó hónapjában ismét csúcsot döntött a BUX index, 32 025,6 ponttal új rekordot ért el, a tőzsdei forgalom kissé csökkent a novemberihez képest – közölte a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) hétfőn.
Olvass tovább »Figyelmeztet az OTP Bank, csalók élnek vissza a nevével
Újabb visszaélési forma van terjedőben az interneten, az OTP Bank nevével visszaélve, a bank 67. születésnapjára hivatkozva csalók nyereményjátékot hirdettek – közölte honlapján a pénzintézet.
Olvass tovább »A tőzsdei kereskedés szempontjából kihívásokkal teli év lesz a 2017-es
A tőzsdei kereskedés szempontjából kihívásokkal teli év lesz a 2017-es, nehéz lesz idén megtartani a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) tavalyi lendületét. A világban zajló események közül az jelenti a legnagyobb kockázatot, hogy Donald Trump, újonnan megválasztott amerikai elnök mit vált majd ...
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Értékpapírok TOP 3 emelkedésének sorrendje – 2017.01.02
Értékpapírok TOP 3 emelkedésének sorrendje 2016-ban: 1. Opimus 5,7-39 forint, 584%. 2. MOL 14255-20635 forint, 44,7%. 3. OTP 6000-8400 forint, 40%.
Olvass tovább »Kilenc év után új csúcsra ért a BUX 2016-ban
Több mint nyolcezer ponttal emelkedett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 2016-ban, a BUX kilenc év után új csúcsot ért el ebben az évben.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – 32.000 pont felett zárta az évet a magyar index
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 155,18 pontos, 0,49 százalékos emelkedéssel, 32 003,05 ponton zárt pénteken.
Olvass tovább »Tőzsde – Vegyes hangulatra, enyhe elmozdulásra számít az elemző a tőzsdén
Folytatódhat a csütörtöki vegyes hangulat a Budapesti Értéktőzsdén pénteken is, nem számít nagy elmozdulásokra az Equilor Befektetési Zrt. elemzője.
Olvass tovább »CIG Pannónia: lezárult az MKB Biztosítók felvásárlása
A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. az MKB Életbiztosító Zrt.-ben 98,97 százalékos, leányvállalata, a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt. pedig az MKB Általános Biztosító Zrt.-ben 98,98 százalékos részesedést szerez 2017. január 1-jével, miután teljesültek az adásvételi megállapodásban foglalt zárási ...
Olvass tovább »Tőzsde – Visszafogott forgalomra és enyhe ármozgásokra számít az elemző
Visszafogott forgalomra és enyhe ármozgásokra számít az Equilor Befektetési Zrt. elemzője csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT).
Olvass tovább »Történelmi csúcson zárt a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 157,09 pontos, 0,49 százalékos emelkedéssel, 32 025,60 ponton, újabb történelmi csúcson zárt szerdán.
Olvass tovább »Tőzsde – Elemző: alacsony forgalom és enyhe emelkedés várható a BÉT-en
Alacsony forgalomra és a Mollal kapcsolatos pozitív hírek miatt enyhe emelkedésre számít a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) kedden az MTI-nek nyilatkozó tőzsdei elemző.
Olvass tovább »Mol-INA-ügy – A Mol nyitott az INA jövőjéről szóló tárgyalásokra
A horvát fél részéről egyelőre nem érkezett hivatalos megkeresés, de a Mol – ahogy korábban – most is nyitott az INA jövőjéről szóló tárgyalásokra.
Olvass tovább »Heti tőzsdei összefoglaló – Csökkenő forgalom mellett esett a BUX a héten
Csökkenő forgalomban esett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX pénteken 31 638,81 ponton, az előző hetinél 237,45 ponttal, 0,74 százalékkal alacsonyabban zárt.
Olvass tovább »Mol-INA-ügy – Horvát miniszterelnök: Horvátország visszavásárolja az INA-t a Moltól
Horvátország visszavásárolja az INA horvát olajipari vállalat részvényeit a Mol magyar olaj- és gázipari vállalattól – jelentette be Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök szombati rendkívüli sajtótájékoztatóján Zágrábban.
Olvass tovább »
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
