3,5 milliárd forintos veszteséggel zárta a második negyedévét az FHB, a kisebbik bank gyorsjelentésén – úgy mint az OTP-én is – meglátszik a devizahiteles mentőcsomag okozta teher. A gazdálkodási folyamatok vegyes képet mutatnak, a kilátások nem mondhatók túl jónak.
Olvass tovább »OTP: az egyszeri tételek nélkül javult a bank működése
Az OTP Bank teljesítményét a második negyedévben alapvetően az egyszeri tételek befolyásolták, ezek nélkül a normál működés javulást mutat és a bank eredményessége is javult – értékelte Bencsik László, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese a bankcsoport második negyedéves eredményeit sajtótájékoztatón pénteken ...
Olvass tovább »Gyorsjelentés: Itt a várva-várt OTP gyorsjelentés
Ugyan a vártnak megfelelő gyorsjelentést hozott az OTP, de egyre több az egyszeri tétel, a korrekció, a módosítás a számokban. Az alacsony működési költségek és céltartalék képzés kompenzálni tudta a gyengébb nettó kamat, és jutalékbevételeket. Negatív piaci reakció is jöhet.
Olvass tovább »Tőzsde: szűk sávban mozgott a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 12,39 pontos, 0,07 százalékos csökkenéssel, 17 411,51 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »Gyorsjelentés: Nőtt a Business Telecom árbevétele
A Business Telecom Távközlési Nyrt. (BTel) nettó árbevétele 69 százalékkal nőtt az idei év első félévében az előző év hasonló időszakához viszonyítva – közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Olvass tovább »Gyorsjelentes- FHB: 3,554 milliárd forint adózott veszteség a második negyedévben
Az FHB Csoport 3,554 milliárd forint konszolidált adózott veszteséggel zárta 2014 második negyedévét, ami mintegy 10 százalékkal magasabb az elemzők által vártnál; az első félév egészét tekintve a veszteség 2,4 milliárd forint lett – derül ki az FHB Jelzálogbank által ...
Olvass tovább »Mol: megállapodás az Akri-Bijeel blokk mezőfejlesztési tervéről
Megállapodás született az Irak kurdisztáni régiójában található Akri-Bijeel blokk mezőfejlesztési tervével kapcsolatban a természeti erőforrások miniszterével, a terv végső formáját a soron következő vezetői ülésen véglegesítik – jelentette be a Mol csütörtökön a BÉT honlapján.
Olvass tovább »Kisebb profitot vár a világ vezető áruházlánca
A várnak megfelelő gyorsjelentést publikált a világ egyik legnagyobb kiskereskedelmi áruházlánca, a Walmart. A kilátások azonban nem túl rózsásak, kisebb profittal számol a menedzsment, a magasabb egészségügyi kiadások és az online üzletág bővítése jelentős kiesést okoz.
Olvass tovább »Felvásárlási sztori fűti a Magyar Telekom árfolyamát
Felerősödtek azon spekulációk, miszerint a Deutsche Telekom kivásárolná a Magyar Telekom további részvényeit, mivel az amerikai leány eladása célegyenesbe érhet, így több pénze lehet a német óriásnak hogy nyélbe üsse az üzletet. Ennek esélye azonban igen kevés.
Olvass tovább »Tőzsde – Vegyes szakértői várakozások
Kissé eltérően látják a csütörtöki kereskedés várható irányát a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az MTI-nek nyilatkozó piaci szakértők.
Olvass tovább »Tőzsde: érdemi hírek nélkül felfelé korrigáltak a piacok
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 341,68 pontos, 2,00 százalékos emelkedéssel, 17 423,90 ponton zárt szerdán.
Olvass tovább »BUX: 17 423,90 pont, +2,00 százalék záráskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 341,68 pontos, 2,00 százalékos emelkedéssel, 17 423,90 ponton zárt szerdán.
Olvass tovább »BUX: 17 082,22 pont a nyitáskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0 pontos emelkedéssel, 17 082,22 ponton nyitott szerdán.
Olvass tovább »Rontotta az FHB devizabetét-osztályzati besorolását a Moody’s
Rontotta az FHB hosszú futamidejű forint- és devizabetét osztályzati besorolását a Moody’s Investors Service hitelminősítő intézet.
Olvass tovább »Tőzsde: Európa-szerte visszarendeződtek a piacok
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 191,78 pontos, 1,11 százalékos csökkenéssel, 17 082,22 ponton zárt kedden.
Olvass tovább »Magyar bankokat minősített le a Moody’s
Magyar bankok egyes osztályzatait rontotta kedden a Moody’s Investors Service, elsősorban arra a véleményére hivatkozva, hogy a devizaalapú hitelek ügyében hozott és tervezett intézkedések növelik a veszteségek kockázatát.
Olvass tovább »Gyengélkedik az OTP, esik a BUX, a devizahitelek okozzák a bankpapír esését
Gyorsjelentés: Nyereséges a CIG Pannónia az első fél évben
A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. a nemzetközi pénzügyi jelentési standardok (IFRS) szerint 131 millió forint adózott nyereséget ért el idén az első fél évben, szemben az előző év azonos időszaki 399 millió forintos veszteséggel – közölte a biztosító a Budapesti ...
Olvass tovább »Sokkal többet bukhat az OTP a devizahiteleken mint gondolták
BUX: 17 274,17 pont a nyitáskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,17 pontos emelkedéssel, 17 274,17 ponton nyitott kedden.
Olvass tovább »Gyorsjelentés: Csökkent a PannErgy vesztesége az első fél évben
A PannErgy Nyrt. az első félévben 165 millió forint konszolidált nettó veszteséget könyvelt el, ami kedvezőbb a bázisidőszak 514 millió forintos veszteségénél – tette közzé a társaság hétfőn a BÉT honlapján.
Olvass tovább »Tözsde: profitáltak a piacok a geopolitikai helyzet megnyugvásából
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 181,63 pontos, 1,06 százalékos emelkedéssel, 17 274 ponton zárt hétfőn.
Olvass tovább »Gyorsjelentés: A Biztonsági Nyomda 570 millió forint nettó profitot ért el az első fél évben
Az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt. 11,5 milliárd forint konszolidált nettó árbevétel mellett 570 millió forint nettó eredményt ért el 2014 első fél évében – közölte a társaság hétfőn a BÉT honlapján.
Olvass tovább »Devizahitelek – Az MNB útmutatójának alkalmazása jelentősen növelné az OTP Bank veszteségét
Jelentősen növelné az OTP Bank várható és potenciálisan felmerülő veszteségét a Magyar Nemzeti Bank (MNB) módszertani útmutatásának esetleges alkalmazása a devizaalapú fogyasztói kölcsönszerződések árfolyamrés semmissége miatti átszámításáról – jelentette be a hitelintézet a BÉT honlapján hétfőn.
Olvass tovább »Jó formában van ma a BUX
Jó formában van ma a BUX, a Richter és az OTP emelkedése viszi felfele a magyar indexet. Már 2,7 százalékos pluszban is járt a magyar bankpapír, érintve a 3900 forintos szintet. Remekel a Raiffeisen, az elmúlt napok csökkenő sorozata után ...
Olvass tovább »5 százalékos részesedést akar az OTP a román piacon
BUX: 17 092,55 pont a nyitáskor, kissé erősödött
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,18 pontos emelkedéssel, 17 092,55 ponton nyitott hétfőn.
Olvass tovább »Tőzsde – Heti összefoglaló: Élénkülő forgalomban esett a BUX a héten
Élénkülő forgalom mellett jelentősen esett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe az elmúlt héten, a vezető részvények közül egyedül a Mol tudott erősödni.
Olvass tovább »Kezd forrósodni a hangulat az OTP körül?
Szakértők: az Oroszország felöl érkező hírek mozgatták a BUX indexet
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 45,03 pontos, 0,26 százalékos csökkenéssel 17 092,37 ponton zárt pénteken.
Olvass tovább »BUX: 17 105,61 pont, -0,19 százalék a nyitáskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 31,79 pontos csökkenéssel, 17 105,61 ponton nyitott pénteken.
Olvass tovább »BÉT – Szakértők: az orosz embargó csökkentette a BUX értékét
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 209,15 pontos, 1,21 százalékos csökkenéssel, 17 137,40 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »Gyorsjelentés – Rába: növekvő árbevétel, csökkenő eredmény
Jelentősen nőtt az idei második negyedévben a Rába árbevétele, ugyanakkor visszaesett a nyeresége – derült ki a győri székhelyű járműgyártó holding gyorsjelentéséből, amelyet csütörtökön, a Budapesti Értéktőzsde zárása után tett közzé.
Olvass tovább »BUX (köztes 2): 17 205,86 pont, -0,81 százalék 14.30 órakor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 20,74 pontos nyitás után csökkent csütörtökön kora délutánig.
Olvass tovább »Esik a Telekom, pedig szép lett a gyorsjelentés
100 pont esésben a BUX, a lejtmenetet a Magyar Telekom vezeti, a társaság ma tette közzé gyorsjelentését, melyben szép számokat mutatott, az esés már tegnap elkezdődött, erős korrekcióban a papír. A forint 315-316 között áll az euróval szemben.
Olvass tovább »Telekom: erőteljes verseny a leányvállalatok piacán
A Magyar Telekom leányvállalatainak Macedóniában és Montenegróban erős versennyel kell szembenézniük, a magyar piacon ugyanakkor folytatódik a pozitív trend – mondta Szabó János gazdasági vezérigazgató-helyettes a második negyedéves eredményeket ismertető csütörtöki sajtótájékoztatón Budapesten.
Olvass tovább »
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
