A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 332,98 pontos, 0,88 százalékos csökkenéssel, 37 712,82 ponton zárt csütörtökön.
A részvénypiac forgalma 15,0 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A BÉT vezető részvényeiről közölte, az elmúlt napokban tapasztalható emelkedést követő profitrealizálással magyarázható az OTP és a Mol gyengülése, a Richter árfolyama, amely szintén esett, oldalazó mozgást végzett.
A Mol 21 forinttal, 1,11 százalékkal 1875 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 120 forinttal, 0,97 százalékkal 12 300 forintra esett, forgalmuk 9,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 3,50 forinttal, 0,96 százalékkal 368 forintra erősödött, forgalma 123,2 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 110 forinttal, 1,63 százalékkal 6640 forintra gyengült, a részvények forgalma 2,1 milliárd forintot ért el.
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
