Választás 2014: Elfogadta a választásról szóló közleményét az NVB

A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) szerdai ülésén elfogadta az országgyűlési képviselők választásának adatairól szóló közleményét.

Az NVB-nek törvényben előírt kötelezettsége a választás eredményének közzététele; a közleményt a testület a honlapján és a Magyar Közlönyben hozza nyilvánosságra.
Az április 6-ai választás után 105 országgyűlési egyéni választókerületben a választás eredménye már korábban jogerőre emelkedett, az utolsó választókerületi eredmény – a jogorvoslatok elhúzódása miatt – azonban csak április 23-án lett jogerős. A Nemzeti Választási Bizottság ezt követően állapíthatta meg a választás országos listás eredményét, ami ellen két jogorvoslat érkezett, az utolsó jogorvoslati kérelmet hétfőn utasította el a Kúria.
Miután valamennyi, a választással kapcsolatos jogorvoslati eljárás lezárult a Kúrián, szerdán délelőtt adták át az országos listán mandátumot szerzett képviselők és nemzetiségi szószólók megbízóleveleit az Országházban.
Az NVB délutáni ülésén pedig elfogadhatta a választás eredményéről szóló közleményét, amely tartalmazza az egyéni választókerületi és listás szavazás részletes adatait.
Az Országgyűlés alakuló ülését május 6-ára, keddre hívta össze Áder János köztársasági elnök.(MTI)

Scroll To Top