Tőzsde – Gyengüléssel zártak a vezető ázsiai tőzsdék

Mínuszban zártak a vezető ázsiai tőzsdemutatók kedden, a még nyitva tartó börzéken eltérő volt a mozgás, miközben nem volt kereskedés Szöulban.

Kedden Tokióban a Nikkei225 mutató 0,98 százalékkal, 19 973,50 pontra gyengült. A részvények szélesebb körét felölelő TOPIX mutató 0,84 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot.
A már szintén bezárt tőzsdék közül a tajpeji 0,20 százalékos gyengüléssel, az ausztrál börze pedig 1,36 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot.
A tokiói tőzsdezáráskor még folyt a kereskedés néhány börzén a térségben, Sanghaj 0,14 százalékos mínuszban, Hongkong ugyanakkor 0,32 százalékos pluszban állt.(MTI)

Scroll To Top