Tőzsde – Emelkedéssel zártak a New York-i értéktőzsde főbb mutatói

Emelkedéssel zártak pénteken a New York-i értéktőzsde főbb mutatói, bár a nap folyamán még érezhető volt, hogy a befektetők a kivárás mellett döntöttek az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) jövő heti kamatdöntő ülésére készülve.

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe átlagosan 102,69 ponttal, 0,63 százalékkal emelkedett, és 16 433,09 ponton zárt.
Az S&P 500-as mutató 8,75 pontot növekedett, így 0,45 százalékkal emelkedett, és 1961,04 ponton fejezte be a napot.
A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója ugyanakkor 26,09 ponttal, 0,54 százalékkal gyarapodott, és 4822,34 ponton zárt.(MTI)

Scroll To Top