Reggeli elemzés: RC – Nem gyenge ez a piac. Sőőőőt! Erős ez a piac – 2016.09.22

Még egy aprót visszanézett az OTP árfolyama a 7400 forintos szint alá, azután folyamatos, lassú egész napos emelkedéssel vették a bankpapírt, egészen 7500 forintig. Sajnos a záróban győzött egy szabadulni akaró tétel és ellen oldalt csak alacsonyan találva 7435 forinton záratta a részvényt. Bízunk a 7400 fölötti tartásban és az emelkedés folytatódásában is. Fundamentálisan egyelőre azonban, „csak” 8000 forintig látjuk az értelmet.

Reggeli elemzés

Nemzetközi Értékelés
Tegnap eltemettem az őszt is „az ősz utolsó napja” írásommal. Ezúton köszönjük Péter olvasónknak, aki ráébresztett arra, hogy a tél azért még távolabb van. Elnézést az idő gyorsításáért, telik az magától is oly gyorsan, hogy valóban nem szükséges évszakokat átugrani egy-egy hetyke pillanat alatt. De ami fáj, az fáj a legjobban és szerencsére most ez nem a fogam, se a kamatemelés, marad a tudat, hogy valószínűleg a hétvégén már be kell, hogy fűtsek a házban. Olyan ez a reggeli, mint egy időjárás jelentés, de nézzék el nekem, a tőzsdén is kapunk hideget, meleget, az időjárásként pedig az égből is. Így sorsunkat a hőmérséklet határozza meg (pénztárcánkat ne a pénzünk égési sebessége jellemezze). Mit tehetünk ezért? Öltözködjünk rétegesen, télen a hidegtől, nyáron a melegtől óvjuk magunkat. A hideg ellen még megy is, ugye? Mit tegyünk nyáron? Pálmafák, tenger, lányok, legyezős szolgálók, koktélok, bulizás, zene, tánc… Úristen Drágám ne haragudj, elragadtattam magam! Ja és, hogy mindezt miből? Álmodozni csak lehet, nem de bár? De, de bár… Semleges
Nem lett semmi a kamatemelésből. Mindössze 3 tag akart emelni a 10 tagból. Viszonylag nagy az egység. De a kommunikációban nincs kegyelem! ” Még jőni kell, még jőni fog Egy jobb kor mely után, Buzgó imádság epedez Százezrek ajkán” (Vörösmarty Mihály: Szózat). És ez az újkor akár a kamatemeléssel is indulhat, habár olyan régen és olyan értelmetlen módon történik minden ezzel a dologgal kapcsolatban, hogy már semmit nem lehet értelmezni az egészből. +
Ha pedig nem lett emelés, akkor még nincs is mitől tartani. Ha pedig nincs mitől tartani, akkor akár emelkedhetnek is az árfolyamok a tőzsdéken. Pontosan ez történt tegnap este Amerikában. A Nasdaq új csúcsra tudott menni és a DOW, S&P indexek piacain is hatalmas emelkedést láthattunk. ++
A DAX is barátságosan már tegnap 10400 pont fölé tudott zárni és ma reggel valami azt suttogja nekem a monitoromon, hogy „fel, tovább fel” és hozzá egy zöld vonalka mutatja az irányt felfelé a reggeli piac előtti határidős grafikonon. Elment az eszem… De ez nem egy ma reggeli hír, ezért nincs is jelentősége. ++
Az első kutatási eredmények azt mutatják, hogy Clintonné vezet. Ez jó. Újabb történelmet írnánk, ha meglenne az USA első női elnöke. Higgyék el, mi nem akarunk politizálni, távol áll tőlünk. Csak félünk Trump elnökjelölt úrtól, ha alaptalanul, akkor ismét nem vélünk az igazság. ++
Magyar Értékelés
Nem gyenge ez a piac. Sőőőőt! Erős ez a piac. Forgalom nincs és eladó sincs. Tegnap megint megerősített minket abban a magyar tőzsde, hogy nem lesz könnyű letaszítani a piacunkat a csúcsközelből. ++
Még egy aprót visszanézett az OTP árfolyama a 7400 forintos szint alá, azután folyamatos, lassú egész napos emelkedéssel vették a bankpapírt, egészen 7500 forintig. Sajnos a záróban győzött egy szabadulni akaró tétel és ellen oldalt csak alacsonyan találva 7435 forinton záratta a részvényt. Bízunk a 7400 fölötti tartásban és az emelkedés folytatódásában is. Fundamentálisan egyelőre azonban, „csak” 8000 forintig látjuk az értelmet. ++
Egyelőre kitartott a Telekom, árfolyamát nem engedte el a 450 forint. Tegnap megkérdeztem Bálna Úr barátomat: – Hé, Te Cet! Hiszel abban, hogy az amerikai kamatemelést, a hozamok jövőbeni emelkedését már valaki az MTEL részvényre vizionálja és jobban látja, mint mi, hogy vége a hozam sztorinak? (A válasz gyors volt és lényegre törő.) – NEM! Na ezért szeretem a Bálnákat, ráadásul növényevők, nem mint például a Harcsák. +
A MOL és a Richter azért nem fest túl fényesen. Árfolyamuk nem száguldott tegnap se, inkább stagnált, esett. Ma majd kiderül épül-e bennük az erő? Reméljük, hogy igen!
(Alattomosan veszegetik a Pannergy részvényt. Valami megint mocorog benne. Lehet, hogy csak mi vakultunk bele az elmúlt időszak „semmi nem történik” korszakába. De valami bűzlik Aprajafalván…) +

 

 

Indexek
S&P 500 2 163,12 (+23,36 +1,09%)
Dow Jones Ind 18 293,70 (+163,74 +0,90%)
NASDAQ Comp 5 295,18 (+53,83 +1,03%)
DAX 10 436,49 (0,00 0,00%)
NIKKEI 225 16 807,62 (+315,47 +1,91%)

 

BÉT előző záró
BUX 28 254,34
OTP 7 435
MOL 17 140
MTELEKOM 450
RICHTER 5 731

(Random Capital)

Scroll To Top