Letört az OTP a 8450 forintból és egyből mélyrepülésbe kezdett, ami 8300 forint alá tolta, de a nap végére visszakapaszkodott 8330 forintig. Nem vitte túl sokra. Ha ma megerősíti a letörést, akkor irányba kerül a 8000 forint és az alatta található 200 napos mozgó átlag, jelenleg 7758 forintnál, de tudják ez napról-napra változik. Felfelé csak a legalább 8400 forint fölé zárás adhatna optimizmusra okot, de az is csak kicsi optimizmusra. Egyébként 190 forint az osztalék javaslat.
Reggeli elemzés
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| Jó reggelt a csillagászati tavasz eljövetelének napján és a nap-éj egyenlőség pillanatában. Ma a nap sugarai függőlegesen érik a földet, pontosan Keleten kel és Nyugaton fekszik le a Központi Csillag. Szép is az izzó tűzgolyó, ma közel 20 fokra melegíti a nappalunkat, el kel végre a napenergia. Viszont mindenkit óvnék a napsugarak evésétől, a fényevés egyre több áldozatot követel idehaza is. Meg hát nagy nap is ez a mai, tudják miért? Azért nagy a nap, mert a tömegvonzásában lévő összes égitest összegzett súlyánál 750 szer nagyobb a tömege. Mondom, hogy ez egy nagy nap. Ja, és ne féljenek, nem kell aggódni, nem fogunk megfagyni, a napnak még van közel 5 milliárd éve mielőtt vörös óriássá duzzad, majd a külső rétegeiből planetáris köd képződik, magja pedig magába roskadva fehér törpévé alakul. Elég tudományos volt? Ez pedig egy megtörtént tudományos válasz, amit az olvasók 95 százalékban hasznos találtak: „Eddig nem volt macskám, amikor simogatom elkezd zúgni, mitől lehet? Mert amikor simogatod a súrlódás miatt hő termelődik. Ettől a macskának melege lesz és automatikusan elindul a belső légkondi. A macskák híresen rossz zajszigetelése miatt, ez sajnos több típusnál is hallható kívülről.” Ennyit a tudományokról.. | Semleges |
| Ismét egy semmilyen külhoni tőzsdenap. (Ugye-ugye? Ez is nap, csak tőzsdenap.) Amerika berendezkedett a semerre mozgásra, Európa pedig lépcsőzni kezdett, egy emeletet le, majd egy emeletet fel mozog, tehát marha fárasztóan mindig ugyanoda érkezik. Ez az ugyanoda a DAX német indexben a 12000-12100 pont környéke. | + |
| Gyengülni látszik Merkel pozíciója. A legfrissebb felmérések szerint az SPD már 1 százalékponttal veri a konzervatívokat és az utóbbi hónapokban 10 százalékot erősödött. Nincs már egyértelmű garancia Angela Merkel megújuló kancellárnak választására. Az pedig felvetheti ismét az uniós kérdéseket. | — |
| Lassan kapaszkodik az olaj, újra 50 dollárt közelíti az amerikai típus jegyzése, miközben a brent már 52 dollár felett jár. | + |
| Érdekes fejlemények a GoPro részvénynél. Egyrészt költségcsökkentést irányoztak elő, a létszám leépítését (munkavállalók, 270 fő), másrészt az alapüzletre kívánnak koncentrálni. Mindezek alapján 2017-ben már nyereségbe fordulhat a „kameragyártó” tevékenysége. Ráadásul a az értékét nézve (1,2 Mrd dollár) nem tűnik drágának a márkanevét tekintve se. Érdemes figyelemmel kísérni a 98 dollárról 7,15 dollárra eső és jelenleg 8,66 dolláron tartózkodó részvényt. (Csak úgy érdekességképpen, hátha megveszi valaki… Ez csak spekuláció!) | + |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| Rá tudtunk dobni még egy nagy lapáttal és megint lehullottunk a 32000 pont közelébe. Itt viszont még mindig megjöttek megvenni minket az elmúlt hetekben. Most viszont nehéz a dolog, mert az OTP csúful fest. Megviccel bennünket megint a piac, vagy most tényleg elesik a 32000 pont?! Ez itt a kérdés válasszatok! Itt a Budapesti Értéktőzsde Híradó, jó reggelt, nagy figyelmet a mai napra! | — |
| Letört az OTP a 8450 forintból és egyből mélyrepülésbe kezdett, ami 8300 forint alá tolta, de a nap végére visszakapaszkodott 8330 forintig. Nem vitte túl sokra. Ha ma megerősíti a letörést, akkor irányba kerül a 8000 forint és az alatta található 200 napos mozgó átlag, jelenleg 7758 forintnál, de tudják ez napról-napra változik. Felfelé csak a legalább 8400 forint fölé zárás adhatna optimizmusra okot, de az is csak kicsi optimizmusra. Egyébként 190 forint az osztalék javaslat. | — |
| Gyengülő MOL, MTEL, Richter jellemezte a tegnapi napot, de sem a MOL, sem a Richter nem törte az emelkedő/stagnáló alakzatát. Az MTEL pedig képtelen magához térni. | – |
| Éledeznek a „Mészáros részvények”. Némi mozgolódás az Opimus és a Konzum részvények piacán. | + |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 373,47 (-4,78 -0,20%) |
| Dow Jones Ind | 20 905,86 (-8,76 -0,04%) |
| NASDAQ Comp | 5 901,53 (0,53 0,01%) |
| DAX | 12 052,90 (0,00 0,00%) |
| NIKKEI 225 | 19 455,88 (-65,71 -0,34%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 32 357,88 |
| OTP | 8 330 |
| MOL | 20 800 |
| MTELEKOM | 489 |
| RICHTER | 6 500 |
Kapcsolat:
Tel: +36 1 501 3300
Email: info@randomcapital.hu
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
