Keményet estünk pénteken, minden szépség elillant, de azért a mai napot még adjuk meg egy megerősítési bizonyosságnak, ha ma is 32000 alatt zárunk, akkor rondán fest a magyar tőzsde. -510 pont, ezt még leírni se könnyű. Amilyen szép volt csütörtökön a MOL, olyan csúffá vált pénteken, kezdjük is vele!
Reggeli elemzés
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| Megérkezett április első teljes hete, nyári időjárással, rohanó léptekkel. Jó reggelt, megint elindul a munkáshét. Megkezdődött a kertek rendberakása, a teraszok letakarítása, házak, lakások nyitott részeinek rendbetétele. Egyszerűen itt az idő a kitelepülésre a téli bezárkózásból. Ez a legjobb időszak (legalábbis nekem és még sok általam ismert embernek), se túl hideg, se túl meleg, nem fagyunk és nem izzadunk, fagyosság és forróság nincsen. Nem tart ez az idő sokáig! Ki kell használni! Hogyan? Munkával.. Tehát nincs megállás, jobb a közérzetünk, de ebből – mi akik többsége ülő, benti munkát végez – nem sokat érzékel. Mit tegyünk akkor? Tavasz van! Legyünk jókedvvel, barátsággal, kedvességgel! Ilyen egyszerű? Dehogy ez abszolút nem egyszerű, mert az igazság (a jó idő) most nem is odaát, hanem odakint van. Oké, akkor harapjunk a szék háttámlájába és sajnáltassuk magunkat? Ne! Kérjék ki magukat egy órára a szabadba és ha megkérdezik miért mennek, mondják azt, hogy azért, mert egy őrült ezt javasolta! Vigyázat, nehogy valami baj essék: „- Doktor úr, nekem éjjel az ágyban mindig hideg a lábam. – Nekem is ez a problémám. Tudja, mit csinálok olyankor? Odateszem a lábam az asszony két combja közé, mindjárt felmelegszik! Magának is ezt ajánlom. – Örömmel. És mikor mehetek el magukhoz?” | Semleges |
| Trump azt mondja: az USA magában is elegendő ahhoz és meg is teszi, ha kell, hogy megoldja az Észak-Korea problémát. Reméljük, kevés atom bevetésével kell az ilyet „megoldani”. Észrevették, hogy a világ „Nagyura” mennyire bátran odapörköl mindig, mindenfélét? Ameddig szavakkal teszi, kevés a gond és azt is remélem, hogy „amelyik kutya ugat, az nem…” | — |
| Megint esett Amerika, nem nagyot, nem határozottan. Pont egy akkorát, hogy továbbra se lehessen eldönteni: merre az arra? | – |
| Jelentős erősödés tapasztalható a dollárnál, az 1,08 fölötti értékek helyett ismét az 1,06 magassága a kereskedési szint, ne feledjük, minden az 1,05 elesésén múlik, ha tényleg elesik, akkor jöhet a paritás (1:1). | – |
| Bezzeg a német piac jól muzsikál. Elhúzza az egész bizonytalan világ nótáját és közben emelkedik a mindenkori csúcsa felé, már 12360 pont felett jár az értéke (12390 pont a mindenkori csúcs!!!) | ++ |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| Keményet estünk pénteken, minden szépség elillant, de azért a mai napot még adjuk meg egy megerősítési bizonyosságnak, ha ma is 32000 alatt zárunk, akkor rondán fest a magyar tőzsde. -510 pont, ezt még leírni se könnyű. Amilyen szép volt csütörtökön a MOL, olyan csúffá vált pénteken, kezdjük is vele! | — |
| Pénteken már nem bírta az olcsó részvények (18700 forint CEZ 7 millió darabos értékesítés) nyomását a MOL piaca, 20300 forint közeléből 19800 forintra esett, húzta magával az indexet is. | — |
| Külön részbe foglalva, de továbbra is MOL, két jelentős hír: 1. MOL adósság befektetői kategóriába emelése (lekövetve az országkockázatot). 2. MSCI átsúlyozás, ráadásul április 4. záróban, tehát holnap, körülbelül 600k részvény kerül be + a követők, ami még egyszer annyi is lehet (főleg, hogy FTSE átsúlyozás is megtörténhet). Olcsó papír vs. MSCI és FTSE súlynövekedés + 625 forint osztalék + adósság felminősítés + részvény nyolcadolás! Mindenki kalkuláljon kedvére! | ++ |
| Nem volt szép az OTP sem, 8100 forint alatti zárás, megérkezünk a sáv aljához, 8000-8050 forint között gyenge vétel indokolt, szűk stoppal. Az igazi beszálló a 200 napos lehet, 7800 forint környékén! | — |
| Esik tovább a Telekom, már 480 forint az árfolyama, itt is nagy szinthez közeledünk 475-480 forint között, ráadásul jön az osztalék! | — |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 362,72 (-5,34 -0,23%) |
| Dow Jones Ind | 20 663,22 (-65,27 -0,31%) |
| NASDAQ Comp | 5 911,74 (-2,61 -0,04%) |
| DAX | 12 312,87 (0,00 0,00%) |
| NIKKEI 225 | 18 983,23 (+73,97 +0,39%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 31 634,26 |
| OTP | 8 093 |
| MOL | 19 800 |
| MTELEKOM | 480 |
| RICHTER | 6 570 |
Kapcsolat:
Tel: +36 1 501 3300
Email: info@randomcapital.hu
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
