Reggeli elemzés: RC – Hihetetlen, mégis igaz, kitört a BUX! – 2016.03.07

Hihetetlen, mégis igaz, kitört a BUX! Az elmúlt ötéves magasságokból (2011. április 11.), 24531 pontos maximum értékéből múlt hét pénteken kitört a BUX, aminek záróértéke 24735 pont lett, a napon belüli 24808 pontos csúccsal. Ha validálódik ma-holnap a kitörés, nálunk az igazi gigamega szint a 2007 -es 30500 pont. Ez persze még csak álom…

Reggeli elemzés

Nemzetközi Értékelés
Tisztelt Uraim! Tudják, holnap nőnap van. Nem érdemes elfelejteni, és nem is érdemelnék meg azt szép asszonyaink, szerelmeink, leánykáink. Semleges
Azért csak tudott még egy komolyabbat emelkedni az olaj árfolyama. A UKOIL 39,5 dollárig emelkedett, megközelítve a 40 dolláros nagy szintet. Furcsa, hogy ezen menetelést már nem tudták hahotázó örömmel lekövetni a világ equity (értékpapír) piacai. ++
Pénteken erősödtek az amerikai és európai piacok is. A DOW 30 „feltrédelte” magát 17000 pont fölé és ha nem is rengeteggel, de sikerült fölötte is zárnia. Az amerikai záró érték így a két havi maximumára érkezett. A ma reggeli kereskedésben a DOW határidős index mutatója enyhe negatív értéket mutat és értéke 16985 pont környékére rendezkedett be. +
Nem fundamentumok által vezérelt, csak egy egyszerű bizalmi válság alakult ki a piacokon, a befektetők elvesztették a hitüket alapvetően a pénzügyi szektor képviselőivel szemben – tudálékoskodnak európai szakértők a kialakult elmúlt féléves részvénypiaci turbulenciáról. Ezért a negatív időszak hamarosan véget is érhet – elmélkednek tovább… +
Közeleg az EKB ülés, amiről határozottan állítjuk, hozhat meglepetéseket több fronton is. Először is újabb QE -ről suttognak a piacok, valamint arra számítunk, hogy újabb egyéb ötletekkel áll majd elő a Draghi vezette központi bank. A csütörtöki ülésig fokozott érdeklődés övezi majd a potenciális történéseket. ++
Magyar Értékelés
Hihetetlen, mégis igaz, kitört a BUX! Az elmúlt ötéves magasságokból (2011. április 11.), 24531 pontos maximum értékéből múlt hét pénteken kitört a BUX, aminek záróértéke 24735 pont lett, a napon belüli 24808 pontos csúccsal. Ha validálódik ma-holnap a kitörés, nálunk az igazi gigamega szint a 2007 -es 30500 pont. Ez persze még csak álom… +++
Ott az OTP, megcsinálta, kivonult az eddigi csúcsokból és 6360 forinton fejezte be a pénteki kereskedést! Hej, Te Nyuszi, csak elhozod nekünk a magyar piac gyönyörűségét? – Igen komám nyusz-nyusz, de ne feledd, előbb még nőnap. Ha megbántod a nőket, kapsz az arcodba emelkedés helyett…. Hm. Szerintem vigyázzunk ezzel a nyúllal. +++
Nem csak OTP, hanem MOL is. 15285 forint ez egyszerűen hihetetlen, ilyen nincs és mégis van. Felhúzták, megvették, széttépték, ott hagyták. Ez nem semmi, mint a régi szép időkben. Van forgalom, van érdeklődés, van emelkedés, van minden. Csak orrunk vére ne folyjon, reméljük nem csak egy egyszeri dologról volt szó. +++
Ugye nem minden hűhó a Moody’s miatt volt? Ugye nem pár „szerencsétlen” gondolta azt, távol e hontól, hogy tengeren átívelő vételeikkel erősítik hitüket a pénteki felminősítésben. – Hé Fiúk, megint nem történt meg! De nem baj, szuperek vagyunk, megmondta a Varga Mihály is, kell ennél több? Semleges

 

 

Indexek
S&P 500 1 999,99 (+6,59 +0,33%)
Dow Jones Ind 17 006,77 (+62,87 +0,37%)
NASDAQ Comp 4 717,02 (+9,60 +0,20%)
DAX 9 824,17 (+72,25 +0,74%)
NIKKEI 225 16 911,32 (-103,46 -0,61%)

 

BÉT előző záró
BUX 24 735,23
OTP 6 360
MOL 15 285
MTELEKOM 444
RICHTER 5 210

(Random Capital)

Scroll To Top