CSÚCS! 42940 pont zárásra a BUX! Napon belül pedig 42993 pont a mindenkori tető! Meglódult a magyar piac és könnyedén a 43000 pont közelébe jutott, még kiemelkedő forgalom sem kellett hozzá. (Jól)Fogynak a magyar részvények!
Reggeli hírlevél
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| Jó reggelt, szép hetet, csonka hétre ébredtünk ma, jó is az! Itt a Húsvét és már nem csak a hétfőt, de a pénteket is „megnyertük” magunknak, így nem kell rövid, sem félig hosszú hétvégében gondolkodnunk, ráadásul húsz fok feletti lesz a hosszú hétvégés tavasz. Mindenki tervez valamit, mindenki indul valahová? A legtöbben biztosan. A tavasz napsütötte, húszfokos nappalinál nincs is szebb idő. Nem izzadunk, de nem is fázunk, arcunkat éri az éltető napsugár (teli D vitaminnal). Gyerekként sokszor kimentünk a szabadba és pokrócot terítettünk a fűbe. Ráfeküdtem és hosszú percekig le sem vettem a bárányfelhős égboltról a tekintetemet. A felhők gyorsan haladtak, néha kicsit eltakarva a napot, de a tavaszi nap izzó fénykorongja csak-csak előbújt ismét az erőtlen, mély-fehér felhőcskék közül. Erre sem volt már régen példa, hogy pokrócot terítsek és az eget bámuljam békében, csendben. Meg aztán a fű illata. Ezer fajta. A frissen vágott fű illata, az izzó tábortűz aprólékaként odakerülő avar, a tavaszi, frissen zöldellő fű zsenge, nedvességtől átitatott illata elbódítja az embert. Végtelennek tűnő pillanatok ezek, ráadásul minden évben visszatérnek a tavasz eljövetelével. Azoknak, akik nem wellness hétvégét terveznek és nem is nagyon mennek máshová, szívből javaslok egy kis kirándulást a természet lágy ölére, pokróccal, napsütéssel, felhőcskékkel. Nem fognak csalódni… Rövid hét, kevesebb munka: ” – Te Gazsi, oszt hol dolgozol? – Sehol. – Ott ne hagyd!” | Semleges |
| 269 pontos plusz zárással, ismét egy komoly lépést tett a DOW 30 amerikai index a mindenkori tetőértéke felé. 26412 pontos zárás és a mindenkori csúcs 26951 pont. | ++ |
| Tovább menetel a BRENT olajtípus, a 71 dollárt is elhagyta az árfolyam, nem inog meg az emelkedés, halad az árfolyam a 80 dolláros gigantikus szint irányába… | + |
| 11999,93 ponton zárt a DAX német index a pénteki napon, ma könnyedén áttörheti a 12000 pontot. Tartósan 12000 pontos magasságban utoljára 2018. október 9. napján járt az árfolyam. 10276 pont volt az alja az indexnek tavaly december 27 -én. Napok óta küzd az index a 12000 ponttal, talán majd ma ki is tör belőle. | + |
| A Huawei nyitott a tárgyalásokra, hogy az 5G technológiájának egyes elemeit átadja az APPLE részére az Iphone telefonokhoz. Érdekes, nincs ebben semmi politika? | + |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| CSÚCS! 42940 pont zárásra a BUX! Napon belül pedig 42993 pont a mindenkori tető! Meglódult a magyar piac és könnyedén a 43000 pont közelébe jutott, még kiemelkedő forgalom sem kellett hozzá. (Jól)Fogynak a magyar részvények! | +++ |
| Persze, hogy az OTP részvény repítette mindenkori csúcsra a Budapesti Értéktőzsde indexét és persze, hogy az OTP részvény is a mindenkori csúcsán zárt 13220 forinton, a napon belüli csúcs 13230 forint. Haladunk a 14140 forintos célárunk felé. | +++ |
| Szép zárás a MOL részvénytől is (közel sem hasonlítható az OTP teljesítményéhez), de sikerült 3300 és 3350 forint között zárni (3330 forint lett a záró). | + |
| Kicsit gyengélkedett az előző zárásához képest a Richter, 5560 forint lett az 5600 forintos előző zárásból, nem tűntek el a további emelkedési remények az 5800-6100 forintos zónába. | – |
| 465 forint a Telekom, nem képes bezárni 470 forint fölé… | – |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 907,41 (19,09 0.66%) |
| Dow Jones Ind | 26 412,30 (269,25 1.03%) |
| DAX | 11 999,93 (64,73 0.54%) |
| NIKKEI | 21 870,56 (159,18 0.73%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 42 940,74 (+247.22 +0.58%) |
| OTP | 13 220 (+130 +0.99%) |
| MTELEKOM | 465 (-5 -1.06%) |
| RICHTER | 5 560 (-40 -0.71%) |
| MOL | 3 330 (+52 +1.59%) |
Kapcsolat:
Tel: +36 1 501 3300
Email: info@randomcapital.hu
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
