Megingott a magyar tőzsde is. Tegnap egy más piacot láthattunk. Ezen a piacon már kezdtek ébredezni az eladók. De a BUX index még mindig kitörésben, egyelőre nem hirdetnénk ki a világvégét, de már lassan beszélnénk róla, mondjuk november 29-én a Közgázon.
Reggeli elemzés
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| „Ülök a szobámban, búsan egyedül…” Nagyapám Isten nyugosztalja mennyit énekelte ezeket a dalokat. Valami volt is bennük, ami hiányzik a mai slágerekből. Jobban megindította az emberek lelkét és elfacsarta a torkukat. Hát most én is ülök a szobámban, kint a téliesítő csavarja ki a vízcseppeket a kerti rendszerből, de sem búsnak nem érzem magamat, sem egyedül nem vagyok, hiszen a gondolataimmal megtelik a szoba. Ráadásul ma van a bebörtönzött írók napja. Na nézzük csak, bebörtönözöttnek érzem e magamat. Nem! Na ezt is megoldottuk. Viszont lehetek még bebörtönzött, ha sok hülyeséget írok. A főnököm mindig azt mondja: „Hogy a túróba tud ennyi hülyeség ömleni belőled?” Jelentem, így születtem! Hálás is vagyok Édesanyámnak, meg Édesapámnak is. Minap gondolkodtam azon, hogy az ötödik gyerekem születik és tényleg az ember mit meg nem tesz a gyerekeiért. Azok meg aztán kiállnak és amikor amerikai elnök lesz az ember, azt mondják: Én nem akarok politizálni az Apám oldalán! Ennyi… És igazuk is van a Trump gyerekeknek. | Semleges |
| Ezt nem lehet lelőni. Emelkedik, mint a felfelé zuhanó lift. A DOW új rekordra emelkedett tegnap. Megint a bankok vitték az indexeket. Hihetetlen emelkedés, az amerikai nagybankok tíz százalék felett emelkedtek Trump megválasztása óta. Ők nem félnek a fal építéstől, tudnak falra-mászni. Ha meg mégsem, akkor leesnek majd, van honnan. | ++ |
| De nem minden száguld. A technológia és az energetika továbbra sem lelkes az új világ-politikustól. Megvallom, én sem. Akkor tehát vagy technikus vagy villanyszerelő vagyok? Nem barátom – mondja Rettenetes Torzonborz, aki majdnem utazott egyszer már a villamoson. – Neked szakmád sincs, csak firkálgatsz, valami reggeli falfirkákat, biztos a mexikói határ-falra készülnek! Ezt is megkaptam. Ilyenek a jó barátok, ugye Pom-Pom? | — |
| Fent vagyunk az égben és nem látszik a fordulat lehetősége. Kellett egy indok, hogy meginduljon a pénz. Ez az indok pedig jelenleg az, hogy a piacok nyernek Trump elnökségével. Legalábbis ezt zengik a nagy tudású bennfentesek mindenhonnan. | + |
| De egy valamit meg kell említeni: a fejlődő piacokon valami nagyon nem stimmel. Égbe emelkednek a hozamok a kötvénypiacon és a devizák is nagyon gyengélkednek. 311 forint közelébe emelkedett tegnap az euró! | — |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| Megingott a magyar tőzsde is. Tegnap egy más piacot láthattunk. Ezen a piacon már kezdtek ébredezni az eladók. De a BUX index még mindig kitörésben, egyelőre nem hirdetnénk ki a világvégét, de már lassan beszélnénk róla, mondjuk november 29-én a Közgázon. | — |
| Már az OTP sem bírta. Még volt egy kis tili-toli 8200 forint környékén, majd szépen lassan csökkenve, végül 8050 forint lett a záró, ami egyben a napi alja is volt a bankpapírunknak. Lefelé a 8000 forint már támasz, de azért nem túl erős, inkább pszichikai. | — |
| MOL, Richter, MTEL. Mind a három magyar „testőr” lefelé tendált. Nem drámaian, de szépen fokozatosan. Kezd érdekessé válni a dolog. MTEL 475 forint a fontos szint, MOL 17900 forint alatt csúf, Richter nem mutatna szépen az 5900-6000 forintos régió alatt. | — |
| Fontos és izgalmas napok jönnek, de még mindig semmi nem veszett el, könnyen fordulhatunk felfelé, de már inog a léc. | Semleges |
| Céláremelések: MOL 20500 helyett 21000 forint a UBS által, OTP 7861 helyett 8271 a Socgen értékelésében. | ++ |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 164,20 (-0,25 -0,01%) |
| Dow Jones Ind | 18 868,69 (+21,03 +0,11%) |
| NASDAQ Comp | 5 218,40 (-18,72 -0,36%) |
| DAX | 10 693,69 (0,00 0,00%) |
| NIKKEI 225 | 17 668,15 (-4,47 -0,03%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 30 122,88 |
| OTP | 8 050 |
| MOL | 18 210 |
| MTELEKOM | 480 |
| RICHTER | 6 020 |
(Random Capital)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
