2 millió darab Richter forgott tegnap a tőzsdén, ami régen látott forgalom, a részvényárfolyam pedig 6,5 százalékot esett. „Köszönhető” ez annak, hogy a Richter vezetősége bejelentette, hogy komoly nyomás alá kerül az eredmény az ESMYA probléma miatt és leírás is várható.
Reggeli elemzés
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| 13.-a van, de nem péntek. Ez jó! Az is jó, hogy csitultak a kedélyek a világ tőzsdéin és az is, hogy nyugodtan sikerült aludni, most éjszaka egyik Kislányom sem szórakoztatott. Vannak a világban örök igazságok, minthogy igaz ez a tőzsdei kereskedésre és egyéb dolgokra is. Egyik ilyen dolog, hogy sok minden brutálisan változik, de nem azonnal. Például ha tartósan hízunk, vagy fogyunk, ott az életmód a kérdés és nem egy hirtelen evés nélküli délután vagy egy durva hétvégi bezabálás az okozó. Így van ez a tőzsdén is. Nem egy nap alatt kell várni (legtöbbször) a világvégét és a nagyot emelkedő periódusok sem két nap alatt teljesítik az emelkedést. Pontosan ezért annyira nehéz. Néhány napig könnyű odafigyelni arra, hogy mit eszünk, néhány tőzsdenapig tarthatjuk a pozíciónkat, de heteken, hónapokon, esetleg éveken át ugyanez már rendkívül bonyolult. Akarat és kitartás szükségeltetik a nagy célok eléréséhez és ez nem mindenkinek egyszerű. Mit lehet akkor tenni? Edzeni és élezni a akaratot vassá (vasakarat), kitűzni olyan célokat, amik annyira fontosak, hogy miattuk képesek vagyunk átlépni a saját árnyékunkon (akinek ez sikerül kérem jelentkezzen, tuti fellépéseket lehetne szervezni és jól megélni belőle). Hát ez most sehogy nem jön ide, de nekem tetszik, bocsánat, hogy megint szőke vicc: „Két szőke újságot olvas. Egyszer csak az egyik megszólal:- Te, létezik az, hogy egy ragadozó késsel gyilkol? – Dehogyis! Hogyan létezne már? – Pedig itt ez áll: ,,Leszúrta a menyét…” | Semleges |
| 400 pont feletti emelkedés és most elmaradt a nagy kilengés, bár volt 550 pontos plusz is, negatív tartományban nem szédelgett az amerikai DOW 30 index. Talán kicsit kezdenek megnyugodni a kedélyek, de erre hosszabb távon ne számítsunk. | ++ |
| 9000 dollárt közelítette meg a Bitcoin, ami a 6000 dollár alatti értékekről nem kis teljesítmény, ugyanakkor egyre többen szólalnak fel miatta. | + |
| Ma reggel közepes mínuszban az amerikai határidős mutatók, a DAX német index nem mutat érdemi változást a tegnapi záróértékéhez képest. | – |
| INFLÁCIÓ? INFLÁCIÓ? INFLÁCIÓ! Ez lesz a kritikus kérdés a világban, közben ajánlom mindenki figyelmébe a következő videót: https://www.youtube.com/watch? |
— |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| Tegnap sem sikerült emelkedni a Budapesti Értéktőzsdének, aminek egyetlen oka a Richter mélyrepülése volt. | – |
| 2 millió darab Richter forgott tegnap a tőzsdén, ami régen látott forgalom, a részvényárfolyam pedig 6,5 százalékot esett. „Köszönhető” ez annak, hogy a Richter vezetősége bejelentette, hogy komoly nyomás alá kerül az eredmény az ESMYA probléma miatt és leírás is várható. | — |
| 11400 forinton zárt az OTP részvény, nem vagyunk túl messzire a 11780 forintos mindenkori tetőtől. Az árfolyamot szépen megtartotta a 11000 forint. Továbbra is a 11550 forintot látjuk nagy ellenállásnak, utána a tetőérték következik, lefelé pedig a gigantikus tartópillér a 11000 forint. | ++ |
| Megközelítette, de nem sikerült a 200 napos mozgó átlag (2940 forint) felett zárnia a MOL részvényének. Emelkedésről érdemben csak a 200 napos felet beszélhetnénk. | + |
| Kiszámíthatatlan, iránytalan kereskedés zajlik a legtöbb kis és közép papírban. | – |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 656,00 (+36,45 +1,39%) |
| Dow Jones Ind | 24 601,27 (+410,37 +1,70%) |
| NASDAQ Comp | 6 981,96 (+107,47 +1,56%) |
| DAX | 12 282,77 (+175,29 +1,45%) |
| NIKKEI 225 | 21 382,62 (-508,24 -2,32%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 38 287,22 (-33.1 -0.09%) |
| OTP | 11 400 (+200 +1.79%) |
| MTELEKOM | 460 (+2 +0.44%) |
| RICHTER | 5 600 (-385 -6.43%) |
| MOL | 2 904 (+46 +1.61%) |
Kapcsolat:
Tel: +36 1 501 3300
Email: info@randomcapital.hu
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
