Otthonteremtési konferenciát szervez a Jobbik

Otthonteremtési konferenciát szervez a Jobbik jövő pénteken Budapesten, ahol meg lehet vitatni a párt által elkészített átfogó otthonteremtési és bérlakás-építési programot – jelentette be szombaton Z. Kárpát Dániel sajtótájékoztatón, a fővárosban.

A jobbikos politikus az MTI-nek elmondta: pártja az utóbbi hetekben széles körben konzultált építkezési vállalkozókkal, alapanyag-gyártókkal és beszállítókkal a korábban már kidolgozott otthonteremtési és bérlakás-építési programjának kivitelezéséről.
Ennek alapján megállapítható, hogy „bőven van elegendő kapacitás ahhoz, hogy egy ilyen programot minősített magyar vállalkozókkal be lehessen indítani” – fogalmazott Z. Kárpát Dániel.
Hangsúlyozta: ezzel fel lehetne lendíteni az építőipart, valamint fiataloknak lehetne biztosítani elérhető árú bérlakásokat, amelyeket később meg is vásárolhatnának.
Kiemelte: azért, hogy a „kormányzatot cselekvésre sarkallják”, ezért a jövő héten pénteken otthonteremtési konferenciát szerveznek Budapestre. Ide a szakmai és civil képviselők mellett várnak minden parlamenti pártot, illetve a kormányzat képviselőjét is.(MTI)

Scroll To Top