Olasz lavina – Szakértő: kicsi a túlélés esélye

Öt százalék esélye van a túlélésre annak, akit maga alá temet egy lavina, ezért meg kell próbálni a lavina felszínén maradni – mondta Réthy István, a Kékes Kutató-Mentő Alapítvány kutatásvezetője az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.

A szakember szerint a legfontosabb óvintézkedés az lehet, ha elkerülik az emberek azokat a területeket, ahol esélye van, hogy elsodorhatja őket a hótömeg. Ha a lavina már elindult, akkor arccal a völgynek kell fordulni és meg kell próbálni a hózuhatag felszínén maradni, ezt segíti például a lavinalégzsákkal ellátott kabát is.
A lavina sújtotta terület nehezen megközelíthető a friss hótömeg miatt, mert abban sem ember, sem gép nem tud haladni, a helikopterek pedig nem tudnak leszállni, illetve egy helikopter újabb lavinát is indíthat.
Több halálos áldozatot követelt a szállodára zúdult lavina Pescara közelében – jelentette az olasz sajtó csütörtökön. A katasztrófa még szerdán történt. A mentőosztagok eddig három halálos áldozatot találtak.(MTI)

Scroll To Top