Az államháztartás központi alrendszerének májusi többlete 98,7 milliárd forint volt, az első öt havi deficit 511,1 milliárd forintot ért el – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium a kormány.hu portálon az előzetes adatok alapján.
Az államháztartás központi alrendszerének első öt havi hiánya 58,25 százaléka az egész évre tervezett 877,4 milliárd forintnak, ugyanakkor a minisztérium megjegyzi, hogy a hiány nagyságának lefutása nem időarányos: az év első felében a kiadások meghaladják a bevételeket.
(Az Országgyűlés a közeljövőben fogadja el a jelenleg tárgyalás alatt lévő 2015. évi költségvetési törvénymódosítát.)
(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
