MSZP: az állami pénzeket is követeljék vissza az offshore cégektől

Az MSZP azt javasolja a Fidesznek, hogy ne csak az európai uniós forrásokat követelje vissza az offshore cégektől, hanem azokat is, amelyeket állami pályázatokon keresztül vettek ki a magyar adófizetők zsebéből. Ezt Tóth Bertalan, az ellenzéki párt elnökségi tagja mondta kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

A politikus közölte, szeretnék, ha törvény szabályozná, hogy az átláthatatlan tulajdonosi hátterű cégek ne csak az uniós pályázatokon ne indulhassanak, hanem az állami tendereken sem.
Hozzátette: törvényt kezdeményeznek arról is, hogy offshore hátterű cég ne lehessen tulajdonos állami cégben.(MTI)

Scroll To Top