Jelentősen nőtt, több mint két éve a legmagasabb szintre emelkedett New York régióban a feldolgozóipari aktivitás februárban.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed New York-i részlege szerdán azt közölte, hogy az úgynevezett Empire State feldolgozóipari index februárban 18,7 pont volt a januári 6,5 pont után.
A szakértők a mutató jóval szerényebb javulására számítottak, 7 pontot vártak.
A mutató egy éve februárban mínusz 16,64 ponton állt.
A nullánál alacsonyabb érték a feldolgozóipari szektor zsugorodását jelzi.
Egyebek között az új megrendelések részindexe 10 ponttal 13,5 pontra emelkedett, ami azt jelzi, hogy a feldolgozóipari termelés nőhet márciusban.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
