Tavaly kétszer annyi lakossági állampapírt vásároltak az emberek Magyarországon, mint 2018-ban – közölte a Magyar Államkincstár (MÁK) pénzforgalmi elnökhelyettese hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Borbély László András elmondta: tavaly 1558 milliárd forinttal nőtt a lakossági állampapír mennyisége – amelynek 45 százalékát, mintegy 700 milliárd forintot a MÁK értékesített -, a teljes állomány így több mint 9000 milliárd forintra emelkedett.
A növekedés egyik oka a Magyar Állampapír Plusz (MÁP+) bevezetése, amely a több mint 9000 milliárdból mintegy 3200 milliárd forintot tesz ki – vélekedett.
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
