Kövér László: Egymásra van utalva a gazdaság minden szereplője

Egymásra van utalva a gazdaság minden érdekelt szereplője, a munkavállaló, a cég, a kormányzat és az önkormányzat, s a gazdaságot a gazdasági társaságok és a mögöttük álló emberek működtetik – mondta Kövér László pénteken Zalaegerszegen.

Az Országgyűlés elnöke a sütőipari Zalaco Zrt. több mint egymilliárd forintos beruházással épülő új üzemének bokrétaünnepségén úgy fogalmazott: a cégek részt vesznek a közteherviselésben, adót fizetnek, tisztességes munkahelyi feltételeket teremtenek munkatársaik számára. Ha ők megkapják a lehetőséget, s ha tudnak ezzel élni, akkor növekszik a gazdaság.
A házelnök kitért arra is, hogy a Zalaco minden két forintnyi beruházásához az állam közel egy forintot adott, s ennek köszönhetően megháromszorozódik a gyártókapacitás, növelve a vállalat hasznát, de egyben az állam és a város adóbevételét is.(MTI)

Scroll To Top