A szombati szakmai háttérmegbeszéléseken világossá vált, hogy a „járvány erejét Budapesten is letörtük, így Budapesten is áttérhetünk – igaz megfontoltan és óvatosan -, de áttérhetünk a védekezés második szakaszába” – mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombaton, a Facebookon közvetített felvételen.
A miniszterelnök arra kérte a polgármestereket, ne vegyék félvállról a kockázatot, és külön figyeljenek oda az idősotthonok biztonságára.
A kormányfő kiemelte, a járványveszély kihirdetésének 66. napján azzal a jó hírrel szolgálhat, hogy az első, a járvány megfékezéséért vívott csatát „fényesen megnyertük”. „Ez most már nemcsak remény, kívánság vagy önbuzdítás, hanem tény is” – tette hozzá.
Orbán Viktor elmondta, a fertőzésen átesettek száma alacsony, és az új megbetegedések száma is kedvezően alakult.
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
