Hét nagybank forradalmasítja a kkv-k közötti kereskedelmet

bank1
Hét európai nagybank dolgozik azon a közös platformon, amely alapjaiban fogja megváltoztatni a kkv-k közötti kereskedelem lebonyolítását és finanszírozását. A Digital Trade Chain (DTC) elnevezésű termék a belföldi és nemzetközi kereskedelem minden egyes szereplőjét egyetlen online, mobiltelefonon keresztül elérhető rendszerben fogja kezelni.

A K&H anyabankja, a KBC által kifejlesztett és tesztelt kereskedelemfinanszírozási megoldást tovább gondolva egy olyan technológia jön létre hét európai nagybank között, amely mérföldkövet jelent a kkv-k közötti kereskedelem lebonyolítása és finanszírozása szempontjából. Az úgynevezett Digital Trade Chain (DTC) lényege, hogy a kereskedelmi ügyletek minden egyes szereplőjét – vagyis az eladókat, vevőket, szállítókat és a finanszírozó bankokat – egyetlen online, mobiltelefonon keresztül elérhető rendszerben kezeli. A projektben részt vevő Deutsche Bank, HSBC, KBC, Natixis, Rabobank, Société Générale és UniCredit Brüsszelben kötött megállapodást a termék fejlesztéséről és bevezetéséről.

 

Az új termék lényegesen egyszerűbbé és gyorsabbá teszi majd a kkv-k közötti kereskedelem lebonyolítását annak köszönhetően, hogy az eddig egymástól függetlenül, jellemzően kétoldalú szerződéseken keresztül működtetett kereskedelmi lánc minden szereplőjét egyetlen biztonságos platformba integrálja. A vevőtől a szállítóig teljesen átlátható rendszer az új belföldi és nemzetközi kereskedelmi partnerek felé irányuló kereskedelem indítását is támogathatja.

 

 

 

A K&H Csoport

Az ország egyik vezető és országosan több mint 4000 munkatársat foglalkoztató pénzintézeteként a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 210 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését több mint 1600 milliárd forintnyi kihelyezett hitel- és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A K&H 2016. szeptember 30-án a Magyar Állam által kibocsátott instrumentumok 800 milliárd forintos állományával rendelkezett. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport az elmúlt 5 évben összesen 239 milliárd forint (ebből 2015-ben 55 milliárd forint) adó és járulék megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez.

 

K&H Bank

2016 III. negyedévének végén:

saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 255 milliárd forint

mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 625 milliárd forint

adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 33,4 milliárd forint

 

K&H Biztosító

2016 III. negyedévének végén:

saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 12,87 milliárd forint

mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 155,4 milliárd forint

biztosítástechnikai eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 3,26 milliárd forint

adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 2,22 milliárd forint

 

Scroll To Top