Az európai NATO-tagállamoknak növelniük kell védelmi kiadásaikat az Ukrajna elleni orosz fellépés fényében – jelentette ki pénteken Washingtonban Chuck Hagel amerikai védelmi miniszter.
„Minden NATO-tag részéről megújított pénzügyi kötelezettségvállalást kell látnunk” – hangsúlyozta a Pentagon vezetője.
Rámutatott, hogy az ukrajnai orosz intervenció szertefoszlatta azt a mítoszt, amely szerint Európa mentes az agressziótól.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
