Fél százalékkal nőtt a horvát GDP

A horvát bruttó hazai termék (GDP) 0,5 százalékkal nőtt az idei első negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva – közölte a horvát statisztikai hivatal (DZS) pénteken.

Az adat megegyezik az egy héttel korábban közölt első gyorsbecsléssel, így megerősíti, hogy a horvát gazdaság hivatalosan is kilábalt a recesszióból.
Ez a második negyedév egymást követően, hogy nőtt a GDP. Tavaly a negyedik negyedévben 0,3 százalékkal nőtt a horvát gazdaság az előző év azonos időszakához képest.
A jelentés szerint a gazdasági növekedés a fogyasztás növekedésének köszönhető, míg a beruházások éves szintű 0,4 százalékos csökkenése negatívan hatott a GDP-re.(MTI)

Scroll To Top