Reggeli elemzés: RC – A nap vesztese a majdnem kitört Richter lett – 2017.06.07

A nap vesztese a majdnem kitört Richter lett, ez így dupla csúcs 7140 forinttal, ha ismét 7000 forint alá esünk az nagyon rossz jel lehet. 7000 forint felett csak a tetőre tapadás a helyzet, a helyzet, ami továbbra is biztató…

Reggeli elemzés

Nemzetközi Értékelés
Ha szerda, akkor a hét közepe. Én meg kívánok egy jó nagyot, teljesen beleszédültem az OPIMUS, KONZUM raliba. Jó reggelt! Aki nem vett az lemaradt. A lemaradók között pedig sok az irigy, a féltékeny, a károgó. Miért? Mert ez a teljesen átlagos emberi mentalitás. Nincs is mit megbotránkozni ezen. Egy nálunk szebb pofi, test az azonos nemektől, bizony sóvárgóvá teszi az embert, bárcsak ő is úgy nézne ki. A gazdagabb, tehetősebb személyek mind csalók, nem lehet tisztességesen több pénzt szerezni, mint amennyi nekünk van. De mit gondolnak és mondanak a legszebb emberi egyedek, a leggazdagabb emberek, a gondtalan életű embertársaink? Na nehogy bárki azt képzelje, hogy létezik az elégedettség! Minden relatív. Egyszer, úgy 2006 környékén, amikor erőm erejével küzdöttem a cigarettáról való leszokásról, bevillant egy kép, amint egy Etióp Apró Fiúcska, félig meztelenül, bordái élesen bőrén át kitüremkedve, kérlel egy jól öltözött európai gazdag „majmot”, hogy adjon neki ételre valót. Ugye milyen durva a kontraszt? Az egyik az élvezeti cikk káros hatása miatt a leszokásért küzd, a másik pedig éhsége okán az életben maradásért. Szégyellhetném magamat és tettem is, le is szoktam szinte azonnal. Őt gyermekem a mindenem és legjobban csakis a saját fajtámtól féltem őket, az emberektől. Most megbotránkoztak? Tudják mit? Ne legyen igazam! Legyek hazug, álltatos, kétszínű ember-soviniszta, csak a gyerekeim, csak ők legyenek mindig biztonságban és én vállalom az összes álszent bűnömet! Semleges
Igen, kicsit kockázatosabb dolgok elé nézünk, angol választás, szenátusi volt FBI főnök meghallgatás, nem is volt tegnap jó napja a tőzsdéknek, a terrorcselekmények árnyékában estek is egy keveset.
132 ponttal köszönt el megint a DAX a 12800 pont feletti értékektől, a NIKKEI is alávetette magát a 20000 pontos határértéknek, az amerikai tőzsdék is szenvedőre fogták, de csak közepes eséssel. Rondább egy csöppet a kép, de tényleg csak egy csöppet, aggodalomra tényleg semmi ok, még, ha lesz azt észre fogjuk venni. (Remélem időben.)
Na megint megérkeztünk az 1300 dollár lábához. Miről van szó? Az aranyról. Amikor „dúl” az optimista kerekedés a tőzsdéken, az arany enyhén esik, amikor enyhe pesszimizmus érkezik, az arany emelkedik. Érdekes… Menni akar az árfolyam, csak lassan kullog. (Ami pedig jó az aranynak, az nem jó a tőzsdéknek. Az arany egy menekülő termék a félelem piacán.)
Csak néhány részvény, ami szépen mutatja az amerikai részvények bika (emelkedő) piacát: APPLE 154 dollár, Alibaba 125 dollár, Tesla 353 dollár, Facebook 153 dollár. Mi bennük a közös? Mindegyik a csúcson tartózkodik (néhány tized százalékon belül a kukacoskodók kedvéért). ++
Magyar Értékelés
DENEVÉR: kérünk mindenkit, hogy adja le azonosító regisztrációját, hogy listázni tudjuk, a munkaterületek képe bőven ráér a játék végéig. Nos akkor tegyük fel a legfontosabb MIRE JÓ? kérdést: mire jó a RANDI? A RANDI arra jó, hogy a leghatékonyabban tudjuk figyelni a piacot, megismerni, tapasztalatot szerezni az ott kereskedett termékekkel kapcsolatosan. Ez pedig a pénzkereset hatékonyságát is növeli. Jöjjön hát ide is Torzonborz barátom a nagy Rettenetes, egy idevágó kérdéssel: – Azt akarod mondani, hogy a RANDI jobb a kereskedésre, mint a Netboon (webes felület), vagy a mobilbróker alkalmazás és az Android, IOS, Windows app-ok? – kérdezi hitetlenkedve ősrégi barátom, aki egyszer majdnem utazott a villamoson. – Igen Torzonborz, nem csak mondom, hanem állítom is! Aki aktívan (napi jelleggel) kereskedik, annak magasan a legjobb választás a RANDI. Ezért alkottuk a játékot is… Semleges
Sok lett a DENEVÉR, húzzunk a szövegen: Kicsit „alápihent” a magyar tőzsde a friss 35000 pontnak. Nincs tragédia, haladtunk a nemzetközi forgataggal.
A nap vesztese a majdnem kitört Richter lett, ez így dupla csúcs 7140 forinttal, ha ismét 7000 forint alá esünk az nagyon rossz jel lehet. 7000 forint felett csak a tetőre tapadás a helyzet, a helyzet, ami továbbra is biztató…
A 8640 forintos OTP részvény árfolyam, egy apró gyengülés, a MOL 200 forintos esése sem tragédia. Nincs kitörés az OTP részvényben, de nem is mutat rosszul, a MOL tartja magát 22000 forint felett.
Egyszóval: Bármi megtörténhet (na jó két szóval). Hol lehet a teteje a Mészáros ralinak? Felteszem a költői kérdéseket: Igaz-e, hogy az MKB Bank 25 százaléka érhet 37,5 Mrd forintot? Szerintünk igaz, mert a jelenlegi „valós” MKB Bank érték valahol 150 Mrd forint közelében lehet. Mennyibe kerülhetett a 25 százalék? Miután a 150 Mrd forinthoz képest jóval olcsóbb lehetett az Államtól megvett banki csomag, így akár a töredék része is. Játszunk el a gondolattal, hogy a 37,5 Mrd forintos érték csak 10 Mrd forintba került. Akkor az 27,5 Mrd forint többlet. Hm.. 27,5 Mrd/20,86 millió darab részvény = 1318 forint! Hé, csak eljátszottunk egy kitalált gondolattal! Ez volt a KONZUM. OPIMUS: hihető, hogy lesz 3,3 Mrd forint eredménye a Mészáros Lőrinc ultra-mega milliárdos által uralt Társaságnak? Ha igen, akkor fundamentálisan is ér 100 forintot. Ha több lesz a nyeresége? Hé, csak eljátszottunk egy kitalált gondolattal! Semleges

 

 

Indexek
S&P 500 2 429,33 (-6,77 -0,28%)
Dow Jones Ind 21 136,23 (-47,81 -0,23%)
NASDAQ Comp 6 275,06 (-20,63 -0,33%)
DAX 12 690,12 (0,00 0,00%)
NIKKEI 225 19 984,62 (+4,72 +0,02%)

 

BÉT előző záró
BUX 34 926,99
OTP 8 640
MOL 22 170
MTELEKOM 469
RICHTER 7 065

 


Kapcsolat:

www.randomcapital.hu

Tel: +36 1 501 3300
Email: info@randomcapital.hu

Scroll To Top