Mától osztalékszelvény nélkül forog a Telekom, aki ezidáig (máig) nem adta el, annak jöhet a 25 forintos osztalék, de ennyivel könnyen lejjebb kerülhet az árfolyam is. 454 forintos tegnapi záróárról indulunk a mai kereskedésben.
Olvass tovább »Az AutoWallis fő tulajdonosa 560 millió forint felvett osztalékot visszafizetett a társaságnak
Az AutoWallis Nyrt. osztalékelsőbbségi részvényeinek tulajdonosa, a Veres Tibor tulajdonában lévő Texber Kft. a számára osztalékként kifizetett 575 millió forintból 560 millió forintot fizetett vissza a vállalatnak, a cég növekedési stratégiájának támogatása érdekében – közölte az AutoWallis hétfőn az MTI-vel.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Kivégezték a Richtert – 2019.05.13
Kivégezték a Richtert. 6 százalék felett esett az árfolyama, miután a gyorsjelentése rendkívül gyengére sikeredett. Nem tetszik a befektetőknek az egy lábon állás (Vaylar).
Olvass tovább »Heti tőzsdei összefoglaló – Növekvő forgalomban gyengült a BUX a héten
Növekvő forgalom mellett gyengült a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 41 068,21 ponton zárt pénteken, 1,69 százalékkal alacsonyabban előző heti záróértékénél.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – A Richter húzta le a BUX-ot
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 139,25 pontos, 0,34 százalékos csökkenéssel, 41 068,21 ponton zárt pénteken.
Olvass tovább »Nőtt az Alteo árbevétele és EBITDA-ja az első negyedévben
Az Alteo-csoport árbevétele 25 százalékkal 6,5 milliárd forintra, konszolidált kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) pedig 12 százalékkal 454 millió forintra nőtt az első negyedévben a tavalyi év azonos időszakához képest.
Olvass tovább »OTP: a bankcsoportnak is kedvez a magyar gazdasági növekedés ereje
Az OTP várakozásai szerint idén is a magyar gazdaság bővül majd a régióban a legerőteljesebben, 4,5 százalékkal, de a régió többi országában is növekedés várható, ami az egész OTP csoportnak kedvez – mondta Bencsik László vezérigazgató-helyettes a bank sajtótájékoztatóján, pénteken ...
Olvass tovább »Richter-vezérigazgató: 3 százalékkal nőhet idén a csoport árbevétele
A csoportszintű árbevétel 3 százalékos emelkedésére számít euróban a Richter Gedeon Nyrt. idén – mondta Orbán Gábor, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója a cég első negyedévét értékelő sajtóbeszélgetésén pénteken, Budapesten.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – OTP: gigantikus első negyedévi eredmény – 2019.05.10
OTP: gigantikus első negyedévi eredmény, folytatja növekedési pályáját a bank. A pontos értékeléshez javaslom a www.portfolio.hu cikkét: https://www.portfolio.hu/finanszirozas/bankok/a-bolgar-es-az-ukran-bank-huzza-az-otp-t.1.323707.html
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2019: Az OTP 72,6 milliárd forint adózott nyereséget ért el az első negyedévben
Az OTP-csoport az elemzői várakozásoknál jobb első negyedévet zárt, 72,6 milliárd forint konszolidált adózott nyereséget ért el, 7 százalékkal kevesebbet az előző negyedévinél, de 12 százalékkal többet az egy évvel korábbinál.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2019: A vártnál jobban nőtt a Richter árbevétele és nyeresége az első negyedévben
A Richter Gedeon Nyrt. 121,6 milliárd forint konszolidált árbevételt ért el idén az első negyedévben, ami 6,7 százalékkal nagyobb az előző év azonos időszakában elértnél – közölte a gyógyszeripari vállalat a Budapesti Értéktőzsde honlapján pénteken.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – Gyengült a vezető részvények többsége
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 142,87 pontos, 0,35 százalékos csökkenéssel, 41 207,46 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »Hét új magyar vállalat csatlakozott a BÉT Elite programjához
Újabb hét hazai cég kezdte meg a Londoni Tőzsdecsoport és a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) együttműködésében megvalósuló, a középvállalkozások szintlépését elősegítő, nemzetközi vállalkozásfejlesztési képzést, az Elite programot.
Olvass tovább »Rekordbevétel mellett növelte nyereségét tavaly a Bosch
Rekordbevétel mellett növelte nyereségét tavaly a Robert Bosch GmbH német gépipari és fejlett technológiai konszern.
Olvass tovább »Telekom: negyedévről-negyedévre stabil a cég teljesítménye
Negyedévről-negyedévre stabilan jól teljesít a Telekom, a 2019-re vállalt terveket a menedzsment a cég minden piacán vállalhatónak tartja – mondta Szabó János gazdasági vezérigazgató-helyettes a Magyar Telekom Nyrt. első negyedéves eredményeit értékelő sajtóbeszélgetésén csütörtökön Budapesten.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2019: Veszteséggel zárta az első negyedévet a Waberer’s
A Waberer’s International Nyrt. 4,4 millió eurós nettó veszteséggel zárta az első negyedévet, szemben az egy évvel korábbi, 200 ezer eurós nyereséggel, miközben árbevétele két százalékkal 182 millió euróra emelkedett magasabb árszint és alacsonyabb volumen mellett – közölte a cég ...
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Nem megy a MOL részvénynek – 2019.05.09
Nem megy a MOL részvénynek, a gyenge első negyedéves gyorsjelentés után nem tud magára találni az árfolyam, a tegnapi kereskedésben is 3100 forint alatt zárt az olajpapír.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2019: A piaci várakozásokkal megegyező a Magyar Telekom első negyedévi bevétele, a nyereség alacsonyabb lett
Az 5 százalékos elemzői várakozásoknak megfelelően, 5,5 százalékkal 158,9 milliárd forintra nőtt a Magyar Telekom Nyrt. csoportszintű árbevétele idén az első negyedévben.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – Erősödött a vezető részvények többsége
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 265,76 pontos, 0,65 százalékos emelkedéssel, 41 350,33 ponton zárt szerdán.
Olvass tovább »Megváltozik az AliExpress üzleti modellje
Kína egyik legnagyobb technológiai vállalata, az Alibaba csoport változtat leggyorsabban növekvő üzletága, az online kiskereskedelmi piacteret működtető AliExpress üzleti modelljén. Kínán kívül más országok kiskereskedői előtt is megnyitja felületét azzal a nem titkolt céllal, hogy idővel az Amazon igazi vetélytársává ...
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Most már a kritikus szintre esett a BUX – 2019.05.08
Most már a kritikus szintre esett a BUX. Tegnap a 41000 pont közelében zártunk (41084 pont). 41000 pont alatt visszatérünk a 39000-41000 pontos sávba, közel 2500 pontot estünk a tetőről és ez már nem tréfa dolog. Ha elesik a 39000 ...
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Ismét a csúcson zárt a Futuraqa, az új tőzsdei sztár papír – 2019.05.07
Ismét a csúcson zárt a Futuraqa, az új tőzsdei „sztár” papír. Brutális forgalommal fejezte be a tegnapi napot.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – A kedvezőtlen nemzetközi hangulat hatására gyengült a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 228,01 pontos, 0,55 százalékos csökkenéssel, 41 547,35 ponton zárt hétfőn.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Nem tetszett a befektetőknek a MOL negyedéves jelentése – 2019.05.06
Nem tetszett a befektetőknek a MOL negyedéves jelentése. 3200 forint alá esett az árfolyam a pénteki kereskedésben. Ez könnyen jelentheti a lokális csúcstól való búcsúzást. 3350 és 3450 forint az előző lokális csúcs és a mostani, ami végül mélyen visszaverte ...
Olvass tovább »Patai Mihályt javasolja a jegybank a Budapesti Értéktőzsde új elnökének
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) májusi közgyűlésén azt javasolja majd, hogy Patai Mihályt, az MNB alelnökét válasszák meg a BÉT új elnökének. A tőzsde vezérigazgatói posztját továbbra is Végh Richárd tölti be – közölte a Budapesti ...
Olvass tovább »Szlovéniában vásárol bankot az OTP Bank
Szlovéniában vásárol bankot az OTP Bank.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Majdnem minden lényeges soron gyengébb teljesítmény a MOL tevékenységében – 2019.05.03
Majdnem minden lényeges soron gyengébb teljesítmény a MOL tevékenységében. Nem túlzottan jó jel ez. 5 százalékkal a piaci konszenzus alatti EBIDTA és 4 százalékos elmaradás a konszenzushoz képest a adózott eredményben. Miközben a tavaly első negyedévhez képest az EBIDTA 9 ...
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2019: Csökkent a Mol eredménye az első negyedévben
A Mol-csoport 144 milliárd forint (514 millió dollár) tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el az idei első negyedévben, ami 18 százalékos csökkenés az előző év azonos időszakához viszonyítva – derül ki a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján ...
Olvass tovább »Tőzsdezárás – Esett a vezető részvények többsége
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 153,29 pontos, 0,36 százalékos csökkenéssel, 42 366,82 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »Csúcsot döntött a BUX áprilisban
Megdöntötte korábbi csúcsát a BUX áprilisban, az index 41 684 pontról 42 520 pontig emelkedett, de 43 500 pont fölött is járt, elérve mindenkori legmagasabb értékét – tájékoztatta a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) csütörtökön az MTI-t.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – MOL részvény, megtörtént a vissza-teszt – 2019.04.30
3346 forinton zárt a MOL részvény, így megtörtént a vissza-teszt. Ha innen mégis lefelé indulunk, akkor még a fals kitörés sem lehetetlen, ami jóval lejjebb tolhatná az árfolyamot. Egyelőre azonban aktívan érdemes figyelni merre is fog elindulni az árfolyam…
Olvass tovább »Horvát lap: tovább növelné piaci részesedését az OTP Horvátországban
Egy horvát lap szerint az OTP Bank Nyrt. tovább növelné piaci részesedését Horvátországban, azzal a céllal, hogy a második legnagyobb bankká nője ki magát.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Rekord értéken zárt a Nasdaq és az SP 500 index is – 2019.04.29
Rekord értéken zárt a Nasdaq és az SP 500 index is az amerikai kereskedésben, mind a kettő hajszálnyira a (napon belüli) mindenkori tetejétől.
Olvass tovább »Heti tőzsdei összefoglaló – Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten
Növekvő forgalomban emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a négynapos kereskedési héten, a BUX 43 064,40 ponton zárt pénteken, 0,57 százalékkal magasabban az előző heti ugyancsak négy nap alatt elért záróértékénél.
Olvass tovább »Reggeli elemzés: RC – Kijelenthető, hogy a tetőn megtorpant az amerikai piac – 2019.04.26
Kijelenthető, hogy a tetőn megtorpant az amerikai piac. Mégis van egy fénypontunk, ez pedig a NASDAQ, a technológiát tömörítő index, aminek a neve mellé, a mindenkori csúcsértékhez a tegnapi dátum íródott. Hiába a megtorpanás, fontos jelzés a három vezető index ...
Olvass tovább »Részvényfelosztásról döntött a 4iG közgyűlése
Újabb részvényfelosztásról döntött a 4iG Nyrt. csütörtöki éves rendes közgyűlése, a törzsrészvények névértéke ötödére, a jelenlegi 100 forintról 20 forintra csökken, a részvényszám pedig az ötszörösére nő majd – közölte a cég az MTI-vel.
Olvass tovább »
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
