Nőtt a BÉT részvényforgalma októberben

Emelkedett a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaci forgalma októberben, elérte a 229 milliárd forintot, 34,7 százalékkal meghaladva a szeptemberit. Az októberben mért 10,4 milliárd forintos napi átlagforgalom 14 százalékkal múlja felül az idei átlagot – közölte a BÉT hétfőn az MTI-vel.

Olvass tovább »

Van még potenciál a HSBC szerint a Richterben

Van még potenciál a HSBC szerint a Richterben

HSBC szerint 20 százalékos felértékelődési potenciál van még a Richterben. 5000 forintra emelte a Richter célárát a HSBC, ez több mint 20 százalékos felértékelődési potenciál a jelenlegi árfolyam szintekhez képest. A héten akár már új csúcsokat ostromolhat a kurzus. A ...

Olvass tovább »

Tőzsde – Mi lesz veled Richter?

Tőzsde – Mi lesz veled Richter?

A Richter jót jelentett, szárnyal, de letörhet. Nagyon szépen felépült az árfolyam az elmúlt időszakban, és a legutolsó gyorsjelentés is kedvező számokat tartalmazott. A részvény november 7-én visszakerülhet az MSCI-indexbe is. De azért csak óvatosan,többször volt már nagyobb esés az ...

Olvass tovább »

Nagyot dobhat a kurdisztáni olaj a MOL eredményein

Nagyot dobhat a kurdisztáni olaj a MOL eredményein

Akár 20 százalékkal több olajat termelhet ki naponta a Mol, a sikeres kurdisztáni fúrásoknak tudható be a bővülés. Tovább gyengült a hazai deviza, köszönhetően a jegybanki alapkamat csökkenő tendenciájának és az EKB, illetve a Fed körüli történéseknek.

Olvass tovább »

Bye, Bye Egis

Bye, Bye Egis

Holnaptól, nincs Egis a BÉT-en, azoknak, akik szeretnének élni a Servier felvásárlási ajánlatával. Ma a Fed kamatdöntő ülését követően érkezhet a jövőre vonatkozó iránymutatás; holnap érkezik a Richter gyorsjelentése, fontos szinteknél az árfolyam.

Olvass tovább »

QE3 – Kétnapos Fed ülés kezdődik Amerikában

QE3 – Kétnapos Fed ülés kezdődik Amerikában

Itthon az MNB kamatdöntésére figyel a piac, 20 bázispontos vágás valószínűsíthető. Ma kezdődik a kétnapos Fed ülés. Kétnapos Fed ülés kezdődik Amerikában, kiskereskedelmi forgalomról való adat érkezik ma a tengerentúlról, az autóértékesítésektől tisztított számok tekintetében javulást vár a konszenzus.

Olvass tovább »

A Telekom megduplázza 4G-lefedettségét 2015-re

A Magyar Telekom 2015-re a kétszeresére kívánja növelni a jelenlegi 4G/LTE kültéri lefedettséget a hálózati fejlesztések során, és ezzel már a lakosság 80 százaléka számára teszi elérhetővé a legmodernebb mobiltechnológiát – közölte a cég az MTI-vel kedden.

Olvass tovább »

Scroll To Top