Az Egis anyavállalata, a francia Servier megindítja a kiszorítási eljárást, miután a november 12-én lezárult nyilvános vételi ajánlattal 90 százalék fölé nőtt a befolyása a magyar gyógyszeripari vállalatban.
Olvass tovább »Szép gyorsjelentést hozott a Mol
Szép gyorsjelentést hozott a Mol, a feldolgozás és a kereskedelmi tevékenység vártnál felüli számokat mutat. 28 ezer forintos árfolyamon megkezdi az Egis részvények kiszorítását a Servier, december 6-ig fizetik ki a gyógyszerpapírok ellenértékét. Az árfolyam emelkedéssel nyitott.
Olvass tovább »BUX: 18 977,12 pont, +0,83 százalék a nyitáskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 155,91 pontos emelkedéssel, 18 977,12 ponton nyitott pénteken.
Olvass tovább »Mai makroadatok és gyorsjelentések (2013.11.15)
Napi fontos gazdasági események :
Olvass tovább »Elszabadult a bika tegnap a magyar tőzsdén
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 372,66 pontos, 2,02 százalékos emelkedéssel, 18 821,21 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »Gyorsjelentés – Az FHB Csoport 282 millió forint adózás utáni veszteséggel zárta a harmadik negyedévet
Az FHB Csoport 282 millió forint adózás utáni veszteséggel zárta a harmadik negyedévet az előző negyedévi 3 milliárd és az egy évvel korábbi 2,624 milliárd forint veszteség után – tette közzé a bank csütörtökön tőzsdezárás után a BÉT honlapján.
Olvass tovább »Gyorsjelentés – A Mol 30 milliárd forint veszteséget szenvedett el a 3. negyedévben
A Mol-csoport 30 milliárd forint nettó veszteséget szenvedett el 2013 harmadik negyedévében, szemben az egy évvel korábbi 67,6 milliárd forint nyereséggel – közölte a társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Olvass tovább »Gyorsjelentés – A Danubius Hotels adózott nyeresége és összes bevétele is nőtt az idei harmadik negyedévben
A Danubius Hotels Nyrt. 3,11 milliárd forint adózás utáni nyereséget ért el idén a harmadik negyedévben, 12 százalékkal többet, mint tavaly ugyanebben az időszakban, és nőtt a cégcsoport bevétele is.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – Bika tombolt a magyar piacon
Egész nap a vevők uralták a magyar piacot, szinte minden emelkedett. Az OTP kezdte a sort, majd hozzá csatlakozott a Telekom, majd a Richter zárta a sort. A MOL volt aki egyedül kilógott a sorból, a „csak” 1 százalék alatti ...
Olvass tovább »MOL-INA ügy – A horvát kormány hivatalosan is egyértelmű válaszadásra szólította fel a Molt
A horvát kormány csütörtökön hivatalosan is egyértelmű válaszadásra szólította fel a Molt az INA-részesedésének sorsával kapcsolatban.
Olvass tovább »Most jó vagy rossz lett az OTP gyorsjelentése?
Csalóka az OTP gyorsjelentése. Vegyesre sikerült az OTP ma reggeli gyorsjelentése, ami első ránézésre a vártnál rosszabbnak tűnt. Az oka egy egyszeri tétel leírása volt, amire nem számított a piac. Ezt kiszűrve a vártnál magasabb lett a negyedéves profit. A ...
Olvass tovább »Jó hír az OTP-től, megállt a portfólió romlása
A válság kezdete óta először az idén a harmadik negyedévben állt meg az OTP Bankcsoportban a portfólió romlása, a kilencven napon túl késedelemben lévő hitelek aránya 20,6 százalékra mérséklődött az előző negyedévi 20,8 százalékról – fejtette ki Bencsik László vezérigazgató-helyettes ...
Olvass tovább »Nincs meglepetés az OTP-től
Hozta a várt számokat az OTP, az ukrán, orosz és bolgár leánybankok szépen teljesítenek a hitelezés területén, a nem teljesítő hitelek aránya 5 év után először nem nőtt, a következő negyedévekben bizonytalan, hogy az OTP tudja-e teljesíteni a mostani számokat.
Olvass tovább »Tőzsde – Az OTP volt a tegnapi nap vesztese
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 279,39 pontos, 1,49 százalékos csökkenéssel, 18 448,55 ponton zárt szerdán.
Olvass tovább »Gyorsjelentés – Felülteljesítette idei időarányos céljait a Rába Holding Nyrt.
Felülteljesítette idei időarányos céljait a Rába Holding Nyrt.; a társaság árbevétele az első háromnegyed évben 11,6 százalékos növekedéssel 34,7 milliárd forint volt, üzemi eredménye pedig az iparági átlagot jóval meghaladó mértékben, négyszeresére nőtt – áll a társaság szerdai gyorsjelentésében.
Olvass tovább »Gyorsjelentés – Az OTP bankcsoport 42,183 milliárd forint korrigált adózott nyereséget ért el a harmadik negyedévben
Az OTP bankcsoport 42,183 milliárd forint konszolidált adózott nyereséget ért el a harmadik negyedévben, ami 2 százalékkal marad el az egy évvel korábbi és 19 százalékkal a második negyedévi eredménytől, így az első kilenchavi eredmény 9 százalékkal, 135,269 milliárd forintra nőtt – közölte ...
Olvass tovább »Félmilliárd forinttal támogat öt hazai egyetemet a Mol
Félmilliárd forinttal járul hozzá öt magyarországi egyetem működéséhez három év alatt a Mol Nyrt. Az erről szóló stratégiai megállapodást szerdán, Budapesten írták alá az olajtársaság irányítói, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem, ...
Olvass tovább »Gyorsjelentés – Masterplast: kisebb árbevétel mellett nagyobb nyereség a harmadik negyedévben
A harmadik negyedévben 25,91 millió eurós árbevételt ért el a Masterplast Nyrt., ez 5 százalékkal marad el az egy évvel korábbitól, ugyanakkor a társaság 2,24 millió eurós EBITDA (kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti) eredménnyel zárta a harmadik negyedévet, ami ...
Olvass tovább »Bár a Servier a tulajdonos, az Egis továbbra is magyar vállalatnak tartja magát
Az Egis továbbra is magyar vállalat, annak ellenére, hogy a lezárult kivásárlási ajánlattal a főtulajdonos francia Servier csoport tulajdoni hányada 96 százalék fölé emelkedett. Erről a gyógyszergyár vezérigazgatója beszélt szerdán Budapesten az Egis negyedéves eredményeit ismertető sajtótájékoztatón.
Olvass tovább »Holnap érkezik az OTP gyorsjelentése.
Holnap érkezik az OTP gyorsjelentése. Záporoznak a hazai vállalati hírek, az Egis gyorsjelentése, a Mol számára kedvező bírósági döntés, ami stabilizálhatja az olajpapír árfolyamát, összességében az európai hangulathoz hasonlóan csökkenésre számíthatunk itthon is.
Olvass tovább »Nyomás alatt maradhat az OTP, további intézkedések jöhetnek a devizahitelesek érdekében
A kormányszóvivő és a nemzetgazdasági miniszter is bejelentette, hogy további intézkedések várhatóak. A kormány a megszokott gyorsasággal nyomta át a legújabb devizahiteles mentőcsomagot, ami a 90 napon túli adósok számára nyitja meg az árfolyamgát intézményét.
Olvass tovább »BUX: 18 744,67 pont, +0,09 százalék a nyitáskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 16,73 pontos emelkedéssel, 18 744,67 ponton nyitott szerdán.
Olvass tovább »Győztesként kerülhet ki a Mol az Európai Bizottság által, 2010-ben indított perből
Győztesként kerülhet ki a Mol az Európai Bizottság által, 2010-ben indított perből, a magyar olajtársaság speciálisan alacsony bányajáradékai tiltott állami támogatásnak minősülnek – állítja az EB. Vegyes számokat hozott a CIG Pannónia gyorsjelentésében
Olvass tovább »Gyorsjelentés – 2013 III. negyedévben is nyereséges lett a CIG biztosító
A CIG Pannónia Életbiztosító 271 millió forintos nyereséget könyvelhetett el az év első kilenc hónapjában a magyar számviteli szabályok szerint, míg a nemzetközi IFRS szerinti konszolidált, nem auditált adatok alapján 337 millió forintos adózás utáni veszteséggel zárta az első háromnegyed ...
Olvass tovább »Gyorsjelentés – Ezért tartja jó befektetésnek a Servier az Egist
Az Egis nyeresége megduplázódott a negyedik üzleti negyedévben. Az Egis-csoport 3,327 milliárd forint konszolidált adózott eredményt ért el üzleti évének negyedik negyedévében, ez több mint kétszerese az egy évvel korábbi bázisidőszakban elért 1,636 milliárd forintos profitnak.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – Továbbra is nyomás alatt a Magyar Telekom, magához tért a MOL
Nem szűnik a nyomás a Magyar Telekomon, bár ma „csak” 1,5 százalékot esett, de egész nap adták. Mol visszaadott egy kicsit az utóbbi napok eséséből, az OTP meg esett 1 százalékot. A főbb nyugati tőzsdék mind az európaiak, mind az ...
Olvass tovább »Az MNV 790,5 millió euró értékű lejáró Richter-kötvényre kapott ajánlatot
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) 790,5 millió euró (236 milliárd forint) össznévértékű, 2014-ben lejáró, Richter-részvényre átcserélhető kötvény visszavásárlására kapott érvényes ajánlatot – közölte a vagyonkezelő a honlapján kedden.
Olvass tovább »Kell a horvátoknak az INA
Mégis megvennék a horvátok az INA-t. Kivásárolná a horvát kormány a Mol-ban lévő INA részesedést, a magas horvát államadósság miatt ez csak a nyugdíjalapok segítségével tudna létrejönni. Itthon, éves szinten 36 milliárd forintba kerülne a havi kétszeri, 150 ezer forintig ...
Olvass tovább »A hazai parketten továbbra is a Mol-INA ügyre figyel a piac.
Kína 7 százalékra csökkentette a jövő évi GDP várakozásait. A hazai parketten a Mol-INA ügyre figyel a piac. Új történelmi csúcsra ugrott az amerikai Dow Jones index, köszönhetően a jó vállalati híreknek, ismét felröppent a QE3 visszavágásának lehetősége.
Olvass tovább »BUX: 18 790,82 pont, +0,22 százalék a nyitáskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 41,72 pontos emelkedéssel, 18 790,82 ponton nyitott kedden.
Olvass tovább »Mai makroadatok és gyorsjelentések (2013.11.12)
Napi fontos gazdasági események :
Olvass tovább »Tőzsde – A magyar piac nem tudott együtt mozogni a nyugati tőzsdékel a jó hangulatban
Alulteljesítő volt a magyar piac. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 199,16 pontos, 1,05 százalékos csökkenéssel, 18 749,10 ponton zárt hétfőn.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – Újabb negatív rekord a Magyar Telekomnál, szakadt a MOL is
Hiába van a német és az amerikai indexek történelmi csúcs közelébe, a Magyar Telekom, pont ellenkezőleg történelmi minimumon. De a MOL is éves minimumán található. Az OTP is esett, egyedül a Richter teljesít fejlett nyugati tőzsdék szintjéhez méltóan. Persze, mindennek ...
Olvass tovább »Éves mélypontot ütött át a Mol árfolyama
Mélyponton a Mol. Új, éves mélypontot sikerült ütnie a Mol árfolyamának, az INA-val kapcsolatos kérdések nem tesznek jót a hazai olajóriás kurzusának. Fókuszban a Twitter, a kereskedés első napján felállított 45 dolláros árfolyam kissé túlárazottnak tűnik, 1,6 százalékos mínuszban a ...
Olvass tovább »A magyar és a horvát kormány is megerősítette hogy a MOL aladná az INA részesedését.
Az INA eladása miatt zuhan a Mol. A Mol, a magyar és a horvát kormány is megerősítette hogy a magyar társaság eladná az INA-ban lévő részesedését. A a Mol papírja 2011-es mélypontra zuhant a hírre. Az INA piaci ára 3,5-4 ...
Olvass tovább »Megválik az INA-beli részesedésétől a MOL
Megválik az INA-beli részesedésétől a MOL, a magyar kormány korábbi javaslatának hatására a döntést jóváhagyta az olajtársaság igazgatósága. Az INA eladása veszélyezteti a növekedést és jelentős eredménykiesést okozhat a jövőben.
Olvass tovább »
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
