Az olajárak világpiaci stabilizálásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök – közölte pénteken a Kreml sajtószolgálata.
Az orosz elnöki hivatal közleménye szerint az amerikai kezdeményezésre létrejött beszélgetésen a felek eszmecserét folytattak a globális olajpiacon kialakult helyzetről, beleértve a tárgyalásokat is, amelyek az OPEC+ keretei között folynak az árstabilizálás céljából végrehajtandó kitermeléscsökkentésről.
Trump tájékoztatta Putyint azokról az egyeztetésekről, amelyeket több olajtermelő ország vezetőjével folytatott. A két vezető megállapodott a témakörben folytatott kétoldalú konzultáció folytatásáról.
Putyin és Trump két napon belül másodszor tárgyalt telefonon egymással.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
