Az Erste Bank Hungary részesedést vásárol a Budapesti Értéktőzsdében

Az Erste Bank Hungary Zrt. megvásárolja a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) 2,3 százalékos tulajdonrészét az ING Bank N.V. Magyarországi Fióktelepétől – közölte az Erste kedden az MTI-vel.

Jelasity Radován, az Erste Bank Hungary elnök-vezérigazgatója a tranzakcióról a közleményben úgy nyilatkozott: elkötelezettek a tőzsde stratégiájának megvalósításában, amely a tőkepiac fejlesztését szolgálja.
Az Erste a piaci súlyából adódóan a tulajdonszerzést stratégiai befektetésnek tekinti – tette hozzá.
Az Erste Bank leányvállalata, az Erste Befektetési Zrt. révén az egyik legnagyobb és legaktívabb brókercég a BÉT-en – közölték.(MTI)

Scroll To Top