Nem fogunk szűkölködni a héten gazdasági eseményekben. Kedden és szerdán érkezik több európai inflációs adat is, ami az EUR/USD kurzus szempontjából fontos lehet. Elképzelhető, hogy az 1.14-es szintek megtámasztásával egy újabb vételi hullám alakul ki a jegyzésben.
Rengeteg fontos adat lát a héten napvilágot, lesznek inflációs és GDP adatok, kamatdöntő ülések. Már a ma reggel is egy fontos hírrel indult, a Kínából érkező inflácós számokkal. Az adat egy picit maradt csak el az elemzői várakozásoktól, 2,3% lett. A tőzsdén nem voltak kicsapongó mozgások a hír hallatára. Az ázsiai ország még a héten fókuszban lesz, pénteken teszi majd közzé a GDP növekedési adatot.
Az EUR/USD kurzusában az 1.1375-ös szinteknél zajlik jelenleg a kereskedés, rövidebb idősíkon nézve van egy kis zászló alakzat, amely behatárolta a devizapár mozgását az elmút hetekben. A jelenlegi technikai kép alapján elképzelhető lesz, hogy az euró megüti a dollárral szemben az 1.15-ös jegyzéseket és esetleg eléri a 2016-os év csúcsát is az árfolyam. Ehhez az is kell, hogy a dollár kimaradjon a befektetők fókuszából. Elképzelhető lehet, hogy az 1.14-es szintek megtámasztásával kialakulhat egy újabb vételi hullám.
Ha dollárgyengülés van kibontakozóban és tartósan emelkedőben marad az euró/dollár grafikonja, akkor az aranynak is lehet esélye elérni a 2016-os év csúcsát, ami 1270-80 körül tartózkodik jelenleg. Az elmúlt pár napban egészen markánsan emelkedett az arany jegyzése, ha megmarad az árfolyam 1040 felett továbbra is, akkor a sárga nemesfém egy elég jó menekülő eszköz lehet.
Forrás: GazdaságTV.hu
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
