A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 163,54 pontos, 0,51 százalékos emelkedéssel, 31 951,94 ponton zárt kedden.
A részvénypiac forgalma 24,2 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz képest.
Kababik József, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az M1 aktuális csatornán úgy nyilatkozott: Európában a legjobban teljesítők között volt a magyar tőzsde, fél százalékos emelkedésével. A növekedés elsősorban a Richter árfolyam-emelkedésének köszönhető, miután kedden közzétett közgyűlési meghívójából kiderült, hogy auditált eredménye nagyobb az előre jelzettnél.
Hozzátette: jó napja volt a Molnak is, átlagon felüli forgalom mellett, ami az MSCI régiós index átsúlyozásának eredménye.
A Mol 100 forinttal, 0,50 százalékkal, 20 200 forintra erősödött, 16,1 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 25 forinttal, 0,31 százalékkal, 8000 forintra csökkent, forgalmuk 3,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,41 százalékkal, 483 forintra esett, forgalma 295,0 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 135 forinttal, 2,03 százalékkal, 6771 forintra nőtt, a részvények forgalma 3,9 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 2055,52 ponton zárt kedden, ez 2,20 pontos, 0,11 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.
A BÉT áruszekciójában egyik termény ára sem változott kedden.
A malmi búza májusra maradt tonnánként 46 300 forint.
A takarmánykukorica májusra és júliusra változatlanul 44 000, szeptemberre és novemberre pedig 44 500 forint tonnánként.
A napraforgómag elszámolóára májusra továbbra is tonnánként 103 000 forint.
A repce elszámolóára augusztusra tonnánként 105 000, szeptemberre pedig 107 000 forint maradt.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
