Külföldi sajtó Magyarországról – A Der Standard a kormány és a pénzügyi szektor viszonyáról

A kormány és a bankok viszonyáról közölt kommentárt szerdán a Der Standard című osztrák liberális napilap.

A szerző utalt arra, hogy a magyar parlament őszi szezonkezdő ülésén Orbán Viktor miniszterelnök ravasz denevérekhez hasonlította a bankokat, és úgy vélte, hogy a kormány és a pénzügyi szektor képviselői között ismét keményebb lett a hangnem az elmúlt hetekben.
A cikk megállapította: mindezzel azt üzeni a kormány, hogy elszámol a bankokkal, és az emberek visszakapják mindazt, amit a pénzintézetek „tisztességtelenül” elvettek tőlük.
A szerző úgy vélte, hogy „Magyarországon kétségtelenül szociális és gazdasági válságot eredményezett a sok devizahitel”.(MTI)

http://derstandard.at/2000005944834/Abrechnung-mit-den-Fledermaeusen

Scroll To Top