Nem felel meg a valóságnak az, hogy Ukrajna interkontinentális ballisztikus rakéták gyártási technológiájának eladásáról tárgyalna külföldi államok képviselővel – jelentette ki Jevhen Perebijnisz ukrán külügyi szóvivő szerdai kijevi sajtótájékoztatóján.
Előző nap az orosz külügyminisztérium közleményben fejezte ki aggodalmát azzal a médiában megjelent információval kapcsolatosan, amely szerint a dnyipropetrovszki Pivdenmas rakétagyártó vállalat tárgyalásokat folytat RS-20 „Vojevoda” (NATO-kódjele SS-18 – Sátán) típusú interkontinentális ballisztikus rakéta gyártási technológiájának eladásáról. Az Oroszországban most is hadrendben lévő SS-18-as a világon a legnagyobb hatóerejű interkontinentális nehézrakéta.
Szegej Lavrov orosz külügyminiszter közölte, hogy Moszkva hivatalosan Kijevhez fordult magyarázatért. Felhívta a figyelmét Kijevnek, hogy a terjesztés nemzetközi tilalma alá eső rakétatechnológiák más országoknak való átadásának komoly politikai következményei lesznek.
Az ukrán külügyminisztérium szóvivője hangsúlyozta, hogy Kijev következetesen tartja magát a tömegpusztító fegyverek terjesztését érintő nemzetközi normákhoz és vállalt kötelezettségeihez.
Perebijnisz szerint Moszkva ismét ellenőrizetlen hírforrásokra alapozta közleményét.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
