423 pontos eséssel haladt tovább a Budapesti Értéktőzsde, nem tud optimista lenni a magyar tőzsde hangulata. Vajon miért? Nehéz lenne megfogalmazni a nemzetközi tőkepiaci hangulat fényében.
Reggeli hírlevél
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| Lego. Kis apró kockácskák, minden fajta trükkös megoldással, kapcsolódással, elképesztő bonyolultságú alakzatok létrehozására. Kicsik, nagyok izgalmas játéka évtizedek óta. A lego azonban nem csak játék, hanem nagyon jó befektetés is lehet. Alapvetően a ki nem csomagolt lego-k érhetnek idővel nagyon sokat. Évekig forgalomban tartott, majd onnan kivont, eredeti dobozolású lego-k akár a több tízszeres árat is elérhetik az egykori árukhoz képest. Jó befektetés lehet azoknak, akik nem akarják minden pénzüket ingatlanban, részvényben és egyéb, a „szokásos” befektetési formában tartani. Persze ne feledjük, hogy a dobozos lego tárolásához hely is kell és akarat, hogy ki ne bontsuk és össze ne rakjuk a befektetésünket. Jó reggelt! Szerelem, pénz, játék. Ha ezek megvannak, minden meg is lehet, természetesen bővebben gondolkodva. A szerelemtől a gyerekekig juthatunk, a pénztől az álmokig, a játék pedig az emberi természet alapja. Sose feledjük azonban, hogy mind a három kategória a nyomorúságunk alapja is lehet, ha nem adjuk meg a fogalom mögöttes tartalomnak (személynek) a megfelelő tiszteletet… Péntek van, én most a lego-val zárom a hetet, de mindenkinek leginkább nagyon kellemes pihenést kívánok a hétvégére! | Semleges |
| Tegnap elég unalmasra kerekedett az amerikai kereskedés. 77 pontos DOW 30 index mínusz mellett a Nasdaq és az SP500 kiemelt amerikai indexek 1, illetve 0,5 százalékos pluszban zártak. | + |
| Az elmúlt 100 napja az amerikai tőzsdéknek a legjobb 1933 óta. | + |
| Lefordult az arany az 1800 dollár feletti régióból (1775 dollár), 42 dollár felett a BRENT olajtípus, megközelítette az eur/usd keresztárfolyam az 1,13 -as szintet. Nyugodt, békés a tőkepiac… | + |
| Az Apple visszazár 30 boltot Amerikában, New York elhalasztja a beltéri éttermi kiszolgálás visszaengedését, nem javul az amerikai járványhelyzet. | — |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| 423 pontos eséssel haladt tovább a Budapesti Értéktőzsde, nem tud optimista lenni a magyar tőzsde hangulata. Vajon miért? Nehéz lenne megfogalmazni a nemzetközi tőkepiaci hangulat fényében. | — |
| OTP: mi történik itt? Miközben rendületlenül veszi a saját részvényeit a bank, az árfolyam letöri a 11000 forintot? Könnyen meglehet. Ha ez megtörténik, akkor a következő apró támasz 10500 forintnál, a pszichó támasz 10000 forintnál és a giga támasz 9500 forintnál található. (Ha ténylegesen letöri, megerősítetten a 11000 forintot. Ennek azonban nem is kicsi az esélye, miután tegnap volt 10500 forint is az árfolyam, a zárás pedig 10850 forinton érte az árfolyamot.) | — |
| Richter: aj-jaj-jaj! 6450 forintos mélypont után visszamászott az árfolyam 6500 forint fölé (6525 a zárás), de rendkívül erőtlen a részvény. | – |
| 1821 forintos zárás a MOL árfolyamában, töretlenül csúszik lefelé az árfolyam, az 1800 forint környéke nagy támasz, ha az is elesik, akkor nagy bajok következhetnek… | — |
| 378 forinton zárt az MTEL, azt gondolnánk mindenki eladott, aki akart, de inkább azt gondolom: sokan adtak volna még. | — |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | N/A |
| Dow Jones Ind | N/A |
| DAX | N/A |
| NIKKEI | N/A |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 35 394,54 (-423.34 -1.18%) |
| OTP | 10 850 (-170 -1.54%) |
| MTELEKOM | 378 (-4 -1.05%) |
| RICHTER | 6 525 (+5 +0.08%) |
| MOL | 1 821 (-37 -1.99%) |
Kapcsolat:
Tel: +36 1 501 3300
Email: info@randomcapital.hu
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
