Várhatóan a hét utolsó napján sem áll meg a vezető részvények visszaesése a Budapesti Értéktőzsdén – írta az MTI-nek küldött előrejelzésében az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője.
Török Lajos szerint a részvényárfolyamok csökkenéséhez a kedvezőtlenre fordult nemzetközi befektetői hangulat is hozzájárul. Az OTP és a Magyar Telekom egyaránt gyengült, és a Mol sem tudott áttörést elérni az előző kereskedési napon – tette hozzá.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 390,02 pontos, 0,84 százalékos csökkenéssel, 45 792,07 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 11,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
