30 napra felfüggesztette az NHB bank betét kifizetéseit az MNB és felügyeleti biztosokat rendelt ki a bankhoz. 0,2 százalékos bankszektori részesedésével nem jelent szektor kockázatot az NHB bank.
Reggeli elemzés
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| Újra „itt vagyok, ragyogok, mint a fekete szurok…”Hogy ragyog a fekete szurok és hogy nem, az nem az én dolgom, nem én találtam ki, de mondjuk nem is értem pontosan, talán fénylik, csillog, de ragyog? Ez olyan, mint a Star Trek Discovery briliáns sorozatot angolul nézni… Javaslom a büszke angolosoknak, engem elgondolkodtatott kissé a nyelvtudásommal kapcsolatosan. Sci-fi, tele űrös-zűrös szakfogalmakkal. Jobb nekem a Billions, az legalább a „témámban” angol. Szóval hideg, dugók, tömegközlekedés. Képzeljék, 25 év után van bérletem. Egyszerűbb így… (Lehet, hogy már írtam.) A Blaha aluljárót kitakarították a napokban, így elviselhető az átkelés a csomópont alatt. Éppen azon gondolkodtam tegnap, hogy vajon az aluljáró árusai miként élnek meg az eladott portékákból befolyó bevételeikből? Kik azok, akik aluljárókban vásárolnak manapság? Érdekes… „Sok kicsi sokra megy” – mondja a nagyon, de nagyon igaz mondás. Mit is jelent ez? Ez azt jelenti, hogy lépésről lépésre gyűlik a bevétel, a pénz, a „vagyon”. Ha pedig valakinek több lehet a sok apró bevételből származó pénze, mint amit elkölt a megélhetésre, nos az a megtakarítás. Aki pedig megtanulja kezelni a megtakarításait, na ott lehet a lehetőség a vagyonra. Ez az a pénz, ami nem egy-egy nagy „mutyiból” érkezhet, se nem, amelyik a fán terem. Ez kérem a jövő, a lehetőség, hogy a megtakarításainkat képesek legyünk kezelni, sőt, talán még azt sem lenne hátrány megtanulni, hogy miként lehetne megtakarításunk. Azt gondolom, hogy egyre több helyen lehetne… „- Jean, elég a pénzünk hó végéig? – ??? – Csak ha meggyújtom, uram.” | Semleges |
| Megérkeztünk. Gyors volt… 23500 pont környékére esett a DOW 30 amerikai index, újból egy 500 pontos eséssel. Nem szép! Ha ez is elesik… Akkor van a nagy baj… | — |
| Kezdődik az év utolsó kamatdöntő FED ülése és egyre többen figyelmeztetik az amerikai jegybankot, hogy itt bizony a problémák a kamatemelés miatt vannak. Az első sorból kritizálja a jegybankárok kamatemelési tevékenységét Donald Trump amerikai Elnök. | – |
| Tovább esik a német DAX index, immár 10800 pont alatt jár az értéke és a negatív amerikai zárás miatt a NIKKEI japán index is 2 százalékot gyengült a mai reggelen. | – |
| 1250 dollárra erősödött az arany árfolyama, tegnap már a Bitcoint is megtalálták, mint menekülő eszközt és a BRENT is 58 dollár közelébe esett. | – |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| Mi sem bírtuk. Esésnek indult a magyar tőzsde is, a tegnapi kereskedésben 450 pontot esett az értéke, így ismét levertük a 40000 pontos „lécet” (39675 pont). | – |
| 11660 forinton zárt az OTP részvény. Drámai dolog nem történt, az esés így is limitált, fontos lesz az irány szempontjából a mai napi kereskedés. | – |
| 3080 forinton a MOL, kerülgeti a 3100 forintot, egyszer felette, egyszer alatta, nem dőlt el az irány. | – |
| 30 napra felfüggesztette az NHB bank betét kifizetéseit az MNB és felügyeleti biztosokat rendelt ki a bankhoz. 0,2 százalékos bankszektori részesedésével nem jelent szektor kockázatot az NHB bank. | – |
| Esett a Telekom árfolyama (441 forint), miközben a Citi jó „sztorit” lát az MTEL részvényben. A célárfolyamot 481 forintra emelte 435 forintról. | + |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 545,94 (-54,01 -2.08%) |
| Dow Jones Ind | 23 592,98 (-507,53 -2.11%) |
| NASDAQ Comp | N/A |
| DAX | 10 772,20 (-93,57 -0.86%) |
| NIKKEI | 21 506,88 (132,05 0.62%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 39 675,76 (-449.96 -1.12%) |
| OTP | 11 660 (-100 -0.85%) |
| MTELEKOM | 441 (-7 -1.56%) |
| RICHTER | 5 465 (-5 -0.09%) |
| MOL | 3 080 (-66 -2.1%) |
Kapcsolat:
Tel: +36 1 501 3300
Email: info@randomcapital.hu
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
