Továbbra sem várható jelentős emelkedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), a részvénypiac iránykereséssel, a vezető részvények gyengüléssel kezdhetik a csütörtöki kereskedést – írta az MTI-nek küldött előrejelzésében az Equilor Befektetési Zrt. elemzője.
Józsa Bence szerint az OTP abban bízhat, hogy 15 ezer forintos szint megfogja az árfolyamát, a Mol ugyanakkor nem fog megállni 2400 forintnál, alacsonyabb szintre kerül a nyitást követően. Várhatóan a Richter is letöri a 8 ezer forintos ellenállást, egyedül a Magyar Telekom tarthatja az árfolyamát a vezető részvények közül – tette hozzá.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 407,74 pontos, 0,86 százalékos csökkenéssel, 47 184,60 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 9,4 milliárd forint volt, a vezető részvények vesztettek az értékükből az előző napi záráshoz képest.
A Mol 14 forinttal, 0,58 százalékkal 2402 forintra csökkent, 1,5 milliárd forintos forgalomban.