Reggeli elemzés: RC – Emelkedésben van csak forgalom – 2015.12.21

Tessék figyelni a forgalmat, továbbra is az emelkedésben van csak forgalom!!!

Reggeli elemzés

Nemzetközi Értékelés
Három nappal vagyunk Karácsony előtt, az ég borús, a tőzsdék esnek, a hangulat romlani látszik a fejlett piacokon. Pénteken az amerikai kereskedésben 360 pontos mínuszban zárt a DOW 30, amire hónapok óta nem volt példa és ekkora esést is csak 5 alakalommal láthattunk az elmúlt 9 évben.
Megint az olaj és a nyersanyagok árfolyama nyomta rá negatív bélyegét a piacokra, de azért megjegyzendő, hogy a ma reggelt a USOIL több mint egy dolláros pluszban indította a határidős piacokon, amivel magasabbra került, mint a pénteket megelőző záróértéke. Akkor mire is estünk? Maradjon kérdés a kérdés…
Némileg elválni látszik a DAX és a DOW, tehát a német piac (Európa) és az amerikai piac. Miközben a DOW rácsücsült a 17000 pont környékére, a DAX nem tudott visszapattanni a 11000 pont körüli értékre. Érdekes ez a kamatemelés után. +
Kína csak araszol, ráadásul nem lefelé, hanem felfelé. A kínai index 3640 pontjával ott áll, ahol a nemzetközi nagy index néhány hete a tető környékén. A kínai index, habár távol a tetejétől (5200 pont körül), stabilan tartja magát, nem nagyon érinti a nemzetközi trendek ingadozása. +
14:30 USA: Chicagói Fed index
16:00 EU: Fogyasztói bizalom – ekőzetes
Semleges
Magyar Értékelés
Ákos verte MTEL pénteken feléledt romjaiból és visszaemelkedett oda, ahol előtte volt, 406 forintra. Majd kicsit elidőzött, rázogatta, kellette magát, azután a záró decemberi határidős kifutásban letolták 401 forintra. 400 feletti zárója viszont még ad okot a reményre, habár technikai képe nem fest túl rózsásan. +
Hajrá MOL, haladunk! 14200 forintra volt képes emelkedni függetlenül a nemzetközi depresszív hangulattól és határozottan kijelenthető: ezt a papírt a múlt héten vették kérem. Talán először igazán hónapok óta. „Kíváncsian várom a folytatást!” – Fáncsi. ++
Beszívta a magaslati levegőt az OTP, megszédült tőle, elvesztette a fejét, eldobta magát, de pénteken fellocsolták és ha érdemben emelkedni nem is tudott, legalább életjeleket mutatott. A pénteki negatív amerikai zárás nem fogja támogatni a mai emelkedést, de a részvényt nem mondanánk gyengének. +
Ez a Richter… Már vették szerdán-csütörtökön, de pénteken újra elengedték. Húzd meg, ereszd el zajlik, ez azért nem túl tetszetős. De láttunk már sok ilyen Richter kört az elmúlt hónapokban és mi lett a vége? Mindig tudott emelkedni. Kívánjuk e jó szokás megtartását neki.
Tessék figyelni a forgalmat, továbbra is az emelkedésben van csak forgalom!!! ++

 

Indexek
S&P 500 2 005,55 (-36,34 -1,78%)
Dow Jones Ind 17 128,55 (-367,29 -2,10%)
NASDAQ Comp 4 923,08 (-79,47 -1,59%)
DAX 10 608,19 (-129,93 -1,21%)
NIKKEI 225 18 916,02 (-70,78 -0,37%)

 

BÉT előző záró
BUX 23 666,29
OTP 5 911
MOL 14 200
MTELEKOM 401
RICHTER 5 437

(Random Capital)

 

Scroll To Top