Tessék figyelni a forgalmat, továbbra is az emelkedésben van csak forgalom!!!
Reggeli elemzés
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| Három nappal vagyunk Karácsony előtt, az ég borús, a tőzsdék esnek, a hangulat romlani látszik a fejlett piacokon. Pénteken az amerikai kereskedésben 360 pontos mínuszban zárt a DOW 30, amire hónapok óta nem volt példa és ekkora esést is csak 5 alakalommal láthattunk az elmúlt 9 évben. | — |
| Megint az olaj és a nyersanyagok árfolyama nyomta rá negatív bélyegét a piacokra, de azért megjegyzendő, hogy a ma reggelt a USOIL több mint egy dolláros pluszban indította a határidős piacokon, amivel magasabbra került, mint a pénteket megelőző záróértéke. Akkor mire is estünk? Maradjon kérdés a kérdés… | – |
| Némileg elválni látszik a DAX és a DOW, tehát a német piac (Európa) és az amerikai piac. Miközben a DOW rácsücsült a 17000 pont környékére, a DAX nem tudott visszapattanni a 11000 pont körüli értékre. Érdekes ez a kamatemelés után. | + |
| Kína csak araszol, ráadásul nem lefelé, hanem felfelé. A kínai index 3640 pontjával ott áll, ahol a nemzetközi nagy index néhány hete a tető környékén. A kínai index, habár távol a tetejétől (5200 pont körül), stabilan tartja magát, nem nagyon érinti a nemzetközi trendek ingadozása. | + |
| 14:30 USA: Chicagói Fed index 16:00 EU: Fogyasztói bizalom – ekőzetes |
Semleges |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| Ákos verte MTEL pénteken feléledt romjaiból és visszaemelkedett oda, ahol előtte volt, 406 forintra. Majd kicsit elidőzött, rázogatta, kellette magát, azután a záró decemberi határidős kifutásban letolták 401 forintra. 400 feletti zárója viszont még ad okot a reményre, habár technikai képe nem fest túl rózsásan. | + |
| Hajrá MOL, haladunk! 14200 forintra volt képes emelkedni függetlenül a nemzetközi depresszív hangulattól és határozottan kijelenthető: ezt a papírt a múlt héten vették kérem. Talán először igazán hónapok óta. „Kíváncsian várom a folytatást!” – Fáncsi. | ++ |
| Beszívta a magaslati levegőt az OTP, megszédült tőle, elvesztette a fejét, eldobta magát, de pénteken fellocsolták és ha érdemben emelkedni nem is tudott, legalább életjeleket mutatott. A pénteki negatív amerikai zárás nem fogja támogatni a mai emelkedést, de a részvényt nem mondanánk gyengének. | + |
| Ez a Richter… Már vették szerdán-csütörtökön, de pénteken újra elengedték. Húzd meg, ereszd el zajlik, ez azért nem túl tetszetős. De láttunk már sok ilyen Richter kört az elmúlt hónapokban és mi lett a vége? Mindig tudott emelkedni. Kívánjuk e jó szokás megtartását neki. | – |
| Tessék figyelni a forgalmat, továbbra is az emelkedésben van csak forgalom!!! | ++ |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 005,55 (-36,34 -1,78%) |
| Dow Jones Ind | 17 128,55 (-367,29 -2,10%) |
| NASDAQ Comp | 4 923,08 (-79,47 -1,59%) |
| DAX | 10 608,19 (-129,93 -1,21%) |
| NIKKEI 225 | 18 916,02 (-70,78 -0,37%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 23 666,29 |
| OTP | 5 911 |
| MOL | 14 200 |
| MTELEKOM | 401 |
| RICHTER | 5 437 |
(Random Capital)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
