Folytatódott tegnap is a globális negatív korrekció

A péntek óta tartó esés kitartott a tegnapi kereskedésben is, a részvényindexet 1-2%-os mínuszokban voltak. Az olaj és a font kurzusa is esett, az utóbbi szempontjából fontos lesz a pénteki BoJ kamatdöntés. – foglalta össze Saághy Pál, az Equilor vezető ...

Olvass tovább »

Milliárdok vándorolhatnak a román tőzsdére

Milliárdok vándorolhatnak a román tőzsdére

„A szeptembertől immár CETOP index néven futó régiós tőzsdeindex új összetétele több mint 100 milliárd forintos hazai megtakarításra van hatással. Az indexbe újonnan bekerülő román vállalati papírok számától és arányától függően nagyságrendileg 5-10 milliárd forint vándorolhat a román tőzsdére” – ...

Olvass tovább »

Omán szorosabbra fűzni a kapcsolatát a MOL-al

Omán szorosabbra fűzni a kapcsolatát a MOL-al

Omán elégedett a 2007-ben megvásárolt 7%-os MOL tulajdonrésszel és ha felajánlanák neki, további részvények vételét is megfontolná – nyilatkozta az ománi olaj és gázügyi miniszter. A Szultánság szeretné növelni is az együttműködést a magyar céggel.

Olvass tovább »

Augusztusban is emelkedő árfolyamok a BÉT-en

Augusztusban is emelkedő árfolyamok a BÉT-en

A BÉT forgalma a tavaly ilyenkorihoz képest 13 százalékkal állt magasabban augusztusban. A BUX index 1,2 százalékkal zárt magasabban, mint júliusban. 7 százalékos teljesítményével kiemelkedett az OTP, miközben a másik három részvény árfolyama mérsékelten csökkent.

Olvass tovább »

A BUX index 1,2 százalékkal emelkedett augusztusban

A BUX index 1,2 százalékkal zárt magasabban augusztusban, mint az előző hónapban. A vezető részvények közül 7 százalékos erősödésével az OTP teljesített legjobban, a többi papír ára mérsékelten csökkent – közölte a BÉT csütörtökön az MTI-vel.

Olvass tovább »

Scroll To Top