Az ukrán helyzet erősen befolyásolja a mai kereskedést, a bizonytalanság hatására emelkedik az arany, az EUR/USD kurzusa gyengül, csökken a DAX. Itthon is Ukrajna mozgatja a piacot, a short certifikátok vételében nagyobb fantázia lehet.
Olvass tovább »Recseg a Magyar Telekom vonala, csak árbevétel szinten tudta felülmúlni a konszenzust
Recseg a Magyar Telekom vonala, csak árbevétel szinten tudta felülmúlni a konszenzust – derül ki a társaság gyorsjelentéséből. Idén már kisebb visszaeséssel számolnak és az egyszeri tételek, kifizetések is csökkenhetnek. 2015-ben már 35-40 forintos osztalék is lehet.
Olvass tovább »Megint elmarad az osztalék, a Telekom igazgatósága nem javasol osztalékot 2013-ra sem
A Magyar Telekom igazgatósága azt javasolja a közgyűlésnek, hogy a társaság ne fizessen osztalékot a 2013. gazdasági év után – közölte a cég a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Olvass tovább »Tőzsde – 4000 forint alatt az OTP, masszív esés a magyar indexben
Rosszul kezdte a napot a Magyar tőzsde, röviddel a nyitás után minden Blue-Chip esik.
Olvass tovább »A Magyar Telekom az idén várhatóan duplájára növeli LTE lefedettségét
A Magyar Telekom az idén várhatóan kétszeresére növeli a negyedik generációs LTE lefedettségét, az idei évre előirányzott 87,5 milliárd forintos beruházási összeg számottevő részét a szélessávú szolgáltatás fejlesztésére kívánja fordítni a távközlési társaság – mondták el a Telekom vezetői sajtótájékoztatón ...
Olvass tovább »Tőzsde – Makroadatok és fontos gazdasági események – 2014.02.27
Fontos gazdasági események:
Olvass tovább »Tőzsde – A MOL felállt az esésből
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 41,19 pontos, 0,23 százalékos emelkedéssel, 17 794,88 ponton zárt szerdán.
Olvass tovább »Gyorsjelentés 2013 IV. – Az elemzői várakozásoknál kisebb negyedik negyedévi eredményről számolt be a Magyar Telekom
Az elemzői várakozásoknál kisebb negyedik negyedévi eredményről számolt be a Magyar Telekom Nyrt. csütörtökön, a társaság 253 millió forint adózott eredményt ért el, míg egy évvel korábban 1,61 milliárd forint vesztesége volt ugyanebben az időszakban.
Olvass tovább »Gyorsjelentés – Jelentősen növelte árbevételét a FreeSoft
A FreeSoft cégcsoport több mint 31 százalékkal, 11,117 milliárd forintra növelte a konszolidált nettó árbevételét 2013-ban, egy évvel korábban ez az összeg 8,471 milliárd forint volt – közölte a szoftver- és web-fejlesztéssel foglalkozó FreeSoft Nyrt. szerdán az MTI-vel.
Olvass tovább »Tőzsde – Zuhanórepülésben a Magyar index, élen a MOL és Richter
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 468,25 pontos, 2,57 százalékos csökkenéssel, 17 753,69 ponton zárt kedden.
Olvass tovább »A magyar tőzsde gyengélkedik, a MOL és a TVK papírjait rendesen ütik a befektetők.
Az Európai Bizottság eurózónára vonatkozó prognózisa 1,2 növekedést vetít előre az idei évre, de jövőre már 1,8 százalékos növekedéssel számol. A kedvező jövőkép sem segített a főbb indexeken, a magyar tőzsde gyengélkedik, a MOL és a TVK papírjait rendesen ütik ...
Olvass tovább »Emelkedett tavaly a Mol szlovák leányvállalatának bevétele
Emelkedett tavaly a Mol szlovákiai leányvállalatának, a Slovnaft csoportnak a bevétele, a nyeresége ugyanakkor csökkent az előző évihez képest – közölte a vállalat sajtóosztálya az MTI-vel kedden.
Olvass tovább »Vegyes eredményről számolt be a MOL a 2013 IV. negyedévi gyorsjelentésében
Vegyes eredményről számolt be a MOL gyorsjelentésében, az iparági tényezők nem változtak, de számos egyszeri tétel rontotta a számokat. Folyamatosan növekvő kitermelésre számít a menedzsment, idén 90 ezer, jövőre 110 ezer hordónyi szénhidrogént hozhatnak felszínre.
Olvass tovább »Tőzsde – Felhúzták a MOL-t a gyorsjelenés előtt
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 110,96 pontos, 0,61 százalékos emelkedéssel, 18 221,94 ponton zárt hétfőn.
Olvass tovább »Mol-INA-ügy – A horvát áramellátóhoz kerülhet az INA veszteséges gázüzletága
A horvát gazdasági miniszter hétfőn megerősítette, hogy az INA leányvállalatából ki fogják szervezni a gázellátást, és ezt a feladatot az elkövetkező három évben a Horvát Villamos Művek (HEP) fogja végezni – írják hétfőn horvát internetes oldalak.
Olvass tovább »Egymást követik a felmondások az Országos Takarékszövetkezeti Szövetségben
A takarékszövetkezeti szektor és a tagság érdekeivel ellentétesnek tartják az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) korábbi hónapokban folytatott negatív sajtókommunikációját azok a vezető állású tisztségviselők, akik az elmúlt napokban mondtak le – olvasható az integráció blogján hétfőn közzétett közleményben.
Olvass tovább »Kedden reggel érkezik a MOL gyorsjelentése
Kedden reggel érkezik a MOL gyorsjelentése, 20 százalékos visszaeséssel számol a piac. Nem csak a horvát INA-ra, hanem a szlovén Petrolra is rátenné a kezét az orosz Rosznyeft, így komoly vetélytársa lehet a MOL-nak az új fúzió.
Olvass tovább »Tőzsde – Makroadatok és fontos gazdasági események – 2014.02.24
Fontos gazdasági események:
Olvass tovább »Tőzsde heti összefoglaló – Mol esett, a Telekom hullámvasúton volt
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) indexe, a BUX csökkenő forgalom mellett minimálisan túllépte pénteken az egy héttel korábbi záró értékét, a mutató egész héten szűk sávban mozgott.
Olvass tovább »Nagy az érdeklődés az INA új vállalkozási modellje iránt
Az INA megkezdte a Váljon vállalkozóvá elnevezésű projekt első körének lebonyolítását, amelynek keretében az INA tulajdonában lévő húsz töltőállomást, a horvát olajipari cég által kiválasztott személyek irányításába adják – írta szombati számában a Jutarnji list napilap.
Olvass tovább »Vihar tombol a Richter egén?
A 2013-as gyenge Q4 gyorsjelentés, és a Richter menedzsmentjének idei, a vártnál pesszimistább várakozásai alaposan átértékelték a részvény körüli helyzetet. Hogy maradt-e sztori a tavalyi év sztárpapírjában, Csáky Attilával, Vágó Attilával, és Virág Ferenccel vitattuk meg.
Olvass tovább »Tőzsde – Enyhült az ukrán nyomás a piacon, de a Telekom zuhant így is
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 14,45 pontos, 0,08 százalékos emelkedéssel, 18 110,98 ponton zárt pénteken.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – A Telekom zuhanásáról és az Ukrán válságról szólt a mai nap
Nagyot esett a Telekom, az OTP viszont szépen emelkedett.
Olvass tovább »A BTel egyik tulajdonosa felmondta a stratégiai együttműködést és eladja részvényeit
A Business Telecom Nyrt. (BTel) egyik tulajdonosa, az innovatív informatikai megoldásokkal foglalkozó, svájci székhelyű Elastoffice AG. felmondta a stratégiai együttműködést a BTel-lel és eladja a cégben meglévő részvényeit.
Olvass tovább »Tegnap több mint négyéves mélypontjára zuhant a Mol, miután letört egy fontos támaszt
Tegnap több mint négyéves mélypontjára zuhant a Mol, miután letört egy fontos támaszt, bár nem érkezett negatív fundamentális hír. Az ukrán helyzet eszkalálódása akár az OTP árfolyamára is hatással lehet. A Deutsche Bank több mint 900 milliós büntetést fizet egy ...
Olvass tovább »Orbán: 2018-ra szélessávú internet lesz minden magyar háztartásban
Magyarországon 2018-ra minden háztartásban lesz szélessávú internet – közölte Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Budapesten, a kabinet és a Magyar Telekom közötti partnerségi megállapodás aláírási ünnepségén.
Olvass tovább »A kormány és a Magyar Telekom partnerségi megállapodást kötött
A kormány és a Magyar Telekom partnerségi együttműködési megállapodást kötött a digitális Magyarországért.
Olvass tovább »Ma – Ukrajna, MSCI, MOL, Telekom
Ma elsősorban a Magyar Telekommal kapcsolatos hírekre figyelhetünk, az anyavállalat és az állam közös megállapodása derülhet ki. Eközben a Mol gyorsjelentése és MSCI átsúlyozás kavarhatja fel a vizet a cég körül, míg az ukrajnai polgárháborús helyzet a forintot gyengítheti.
Olvass tovább »Tőzsde – A Mol a nehezék
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 176,04 pontos, 0,96 százalékos csökkenéssel, 18 096,53 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »Gyorsjelentés – Rába – kétszámjegyű árbevétel-növekedés, háromszoros eredmény
Tavaly 12,1 százalékkal, 47,5 milliárd forintra növelte árbevételét a Rába Járműipari Holding Nyrt. – áll a társaság által csütörtökön publikált éves konszolidált gyorsjelentésben.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – Elesett a 13500 a MOL-nál 3 százalék feletti mínusz
Nem bírta megtartani a 13500 as támasz a MOL-t. A Richter és az OTP emelkedni tudott.
Olvass tovább »Ukrán válság – Az OTP Bank Ukrajna 140 fiókjából hat zárva tart
Az ukrán belpolitikai események, az utcai összecsapások miatt az OTP Bank Ukrajna 140 fiókjából hatot zárva tart az ügyfelek és a munkatársak biztonságának szavatolása érdekében – közölte az OTP sajtóosztálya az MTI kérdésére csütörtökön.
Olvass tovább »Elmű: a választások miatt két héttel korábban lesz közgyűlés
Az országgyűlési választások miatt tartja a tervezettnél két héttel korábban, március 21-én éves közgyűlését a Budapesti Elektromos Művek Nyrt. (ELMŰ) és az Észak-magyarországi Áramszolgáltató Nyrt. (ÉMÁSZ) – közölte Boross Norbert szóvivő az MTI érdeklődésére csütörtökön.
Olvass tovább »A Mol eladja a BaiTex LLC 49 százalékát a Turkish Petroleumnak
Eladja a Mol Nyrt. a BaiTex LLC vállalat 49 százalékát a Török Köztársaság nemzeti olajvállalatának, a Turkish Petroleum Corporation-nak (TPAO), az ügylet végső zárása a következő hónapban várható – jelentette be a magyar olajipari vállalat a tőzsde honlapján csütörtökön.
Olvass tovább »Tőzsde – Zuhanással kezdték a napot az Európai indexek
Nagyot gyengültek a fontosabb európai részvénypiacok vezető indexei csütörtökön közvetlenül nyitás után.
Olvass tovább »BUX: 18 257,26 pont, -0,08 százalék a nyitáskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 15,31 pontos csökkenéssel, 18 257,26 ponton nyitott csütörtökön.
Olvass tovább »
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
